Kurzemes Vārds

11:09 Piektdiena, 28. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Novada ziņas īsumā

Fonds ir iespēja katram pagastam
Dina Belta

Liepājas Novada fonds ir lieliska iespēja, kas jāizmanto katrā pagastā, uzskata tā Uzraudzības komitejas priekšsēdētājs, Grobiņas Pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Neimanis.

Pagājušonedēļ fonda pārstāvji Liepājas Rajona padomē tikās ar vairāku rajona pašvaldību vadītājiem un citām ieinteresētajām personām, lai apspriestu turpmākās sadarbības iespējas. Par to ziņo Novada fonda preses dienests.

Latvijā darbojas jau seši Novadu fondi, tie veidoti pēc kopienu fonda modeļa, kas pasaulē pazīstams jau vairāk nekā 50 gadu. To būtību izsaka devīze "Vietējie resursi vietējām iniciatīvām". Novadu fondiem raksturīgi, ka tie darbojas konkrētā teritorijā, tādēļ to pārstāvji zina šī apvidus vajadzības un resursus. Tie paši nerealizē projektus, bet nodod piesaistītos finanšu līdzekļus iedzīvotājiem, šai nolūkā rīkojot atklātus projektu konkursus.

Liepājas Novada fonda valdes priekšsēdētāja Aiga Jaunskalže pastāstīja par jau paveikto un piedāvāja konkrētas sadarbības iespējas pagastiem. Tuvākajā laikā tikšot organizētas diskusijas ar pagastu iedzīvotājiem par viņu problēmām, vajadzībām un pašu iedzīvotāju gatavību uzlabot savu dzīves vidi. Apkopojot iegūto informāciju, tiks veidota Liepājas rajona vajadzību un resursu karte, kas būs par pamatu turpmākai Liepājas Novada fonda darbībai. Šāda karte ļaus mērķtiecīgi plānot ziedojumu piesaisti tur, kur tas ir visvairāk vajadzīgs, jomām, kas ir visaktuālākās iedzīvotājiem, un izsludināt projektu konkursus, kuru rezultāti dod visilgtspējīgākos risinājumus.

Tādējādi Novada fonds veidojas par organizāciju, kas ir kopienas attīstības eksperts, tilts starp ziedotāju labdarības vēlmēm un iedzīvotāju vajadzībām.


Pelnrušķītes pārvērtības Kalētos
Dina Belta

Kalētos turpinās personības pilnveidošanas nodarbību cikls "Pelnrušķītes pārvērtības", pastāstīja projekta vadītāja Elita Jaunzeme.Šodien pulksten 15 Pagasta padomes konferenču zālē viesosies kosmetoloģe Maija Kaļiņičenko, tā būs pirmā no divām nodarbībām par šo tēmu. Bet piektdien pulksten 15 turpat konferenču zālē turpināsies izglītošanās par tematu "Publiskā runa" resursu centra "Marta" pārstāves vadībā. Kaut arī jau izveidojies savs dalībnieku kodols, projekta vadītāja aicina projektā droši iesaistīties arī jaunus interesentus. Pirms tam jau notikušas arī divas stilistes vadītas nodarbības.

Maijā sakarā ar lauku darbiem projektā plānota pauze, bet septembrī nodarbības atsāksies, sola E.Jaunzeme. Tad būšot arī praktiska darbošanās – apģērba aksesuāru veidošana pašu rokām.

Atsaucība nodarbībām esot atkarīga no dažādiem apstākļiem, reizēm atnākot nepilns desmits ļaužu, reizēm visi 20. "Tagad ļoti gaidīta ir kosmetoloģe, varbūt tāpēc, ka pavasaris," piebilda projekta vadītāja.

Tā kā no Liepājas Rajona padomes PIC pieaugušo izglītības projektu konkursā saņemtais finansiālais atbalsts sedz tikai trešo daļu projekta izmaksu, nācies lekciju skaitu samazināt.

E.Jaunzemes vadībā Kalētos šogad jau notikuši divi projekti. Viens bijis divu dienu lekciju cikls lauksaimniekiem par lauku agroķīmisko izpēti. Savukārt otrs bijis visai cieši saistīts ar pašreiz notiekošo Kalētu kora jauno tērpu tapšanu – tā ietvaros gan koristi, gan citi kalētnieki uzzinājuši par sava novada tautas tērpu, tā valkāšanas tradīcijām, šūšanu.


Rīko starptautisku amatierteātru festivālu
Viktors Ulberts

12.aprīlī Durbē tiksies Durbes, Bārtas un Skodas amatierteātri, kas rādīs savus jaunākos iestudējumus. Savukārt izrāžu starplaikos muzicēs Bārtas un Mosēdes etnogrāfiskie ansambļi, pastāstīja Durbes Novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Aija Ansone.

Pulksten 12 paredzēta festivāla atklāšana ar Durbes amatierteātra izrādi "Vaļsirdīgā", kuras autors ir Edvards Vulfs. Pusstundu vēlāk priekšnesumu sniegs Mosēdes etnogrāfiskais ansamblis un Skodas amatierteātris. Pulksten 14 uzstāsies Bārtas etnogrāfiskais ansamblis, savukārt Bārtas amatierteātris izrādīs E.Vulfa lugu "Tapiņa atgriešanās". Pulksten 15.30 festivāls noslēgsies ar Maijas Kudapas lugu "Viešņa", ko iestudējis Durbes amatierteātra kolektīvs, un etnogrāfisko ansambļu sadziedāšanos.

Veiksmīga sadarbība kultūras jomā starp Durbes, Bārtas un kaimiņvalsts Lietuvas pilsētas Mosēdes pašvaldībām norit jau sen. 2007.gada vasarā pat tika parakstīts šo pašvaldību sadarbības līgums, kurš paredz kopīgu kultūras projektu īstenošanu. Jau agrāk ir notikuši koru, deju kolektīvu un etnogrāfisko ansambļu kopīgi koncerti un sarīkojumi.

Durbes un Bārtas amatierteātru vadītāja Inese Ceriņa pastāstīja, ka 2007.gadā Mosēdē notika amatierteātru festivāls, kurā kopā ar Lietuvas un Polijas kolektīviem piedalījās arī Durbes un Bārtas amatierteātri. Festivāls bija interesanta pieredzes apmaiņa, tāpēc tika nolemts