Kurzemes Vārds

10:02 Ceturtdiena, 23. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Uzreiz aiz divdesmitnieka
Andris Sudmalis

Motokrosists Lauris Freibergs ir aizvadījis MX 1 Pasaules čempionāta pirmo posmu, kas norisinājās Falkensvārdas trasē Nīderlandē. Divu braucienu summā grobiņnieks ierindojās 21.vietā.

Pērn Lauris šajā trasē jau bija viesojies, bet sacensības vēroja kā skatītājs, savukārt šogad sportists pats piedalījās mačos, kas risinājās pielijušā trasē. Sarežģītajā trasē lietus vēl vairāk apgrūtināja braukšanu, padarot tramplīnus teju nepārvaramus, un kļūdījās visi sportisti. Pirmā brauciena starts Laurim neizdevās sevišķi labs, un pirmo apli viņš noslēdza labāko divdesmitniekā. Brauciena laikā Freibergs aizkļuva līdz 18.pozīcijai, taču ne pārāk lielais ātrums finišā lika samierināties ar 22.vietu, par ko punkti čempionāta kopvērtējumā nepienākas.

Ar līdzīgu startu, bet sekmīgāku braukšanu latvietis iesāka otro braucienu, kas izvērsās apdzīšanām bagāts. Lielākoties Lauris cīnījās par 17. – 19.pozīciju, bet dažus apļus līdz finišam nostabilizējās 17.vietā. Tramplīnā pirms pēdējā līkuma Freibergam izdevās apsteigt vēl vienu konkurentu un finiša līniju šķērsot 16.pozīcijā, nopelnot piecus punktus kopējā ieskaitē. Savukārt posma kopvērtējumā L.Freibergs ierindojās 21.vietā. Pasaules čempionāta otrais posms 20.aprīlī notiks Spānijā.


Šoreiz sniegums pieticīgs
Miks Kuncītis

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes sporta zālē noslēdzies trešais Eiropas Jaunatnes basketbola līgas posms U–14 vecuma grupā, kurā piekto vietu ieņēmuši Edvīna Sprūdes trenētie zēni.

Pavisam turnīrā piedalījās astoņas komandas no sešām valstīm, arī laukuma saimnieki – Liepājas Basketbola skolas un "Liepājas vanagu" apvienotā komanda, kas piecās spēlēs tika pie divām uzvarām. Šeit gan jāpiebilst, ka spēlē ar Panevēžas basketbolistiem mūsējiem uzvara tika piešķirta teju vai bez cīņas, jo mača gaitā viens no lietuviešu spēlētājiem nolēma izvicināt dūres ar liepājnieku līdzjutēju. Pēc šāda pavērsiena tiesneši reaģēja nekavējoties – mačs tika pārtraukts un komandai piešķirts tehniskais zaudējums ar 20:0. Liepājas vienības treneris Edvīns Sprūde pastāstīja, ka šis neesot bijis pirmais šāda veida izlēciens Penevēžas basketbolista izpildījumā, jo iepriekšējā posmā Maskavā viņš izcēlies ar ko līdzīgu. Pārējās cīņās liepājniekiem neviens uzvaras nedāvināja, un beigu beigās izdevās pārspēt vienīgi Ogres jaunos basketbolistus – 53:34, vēl tuvu panākumam mūsējie bija spēlē ar otru Lietuvas komandu "Perkunas" – 51:57, taču komandām "Khimik" (Ukraina) un "Wroclaw" (Polija) zaudējumi bija pārliecinoši. Par turnīra uzvarētājiem kļuva Vroclavas basketbolisti, kuri turnīrā tā arī zaudējuma rūgtumu neizjuta. Par labāko spēlētāju mūsu komandā šajā turnīrā tika atzīts Raitis Kalnenieks.

Edvīns Sprūde pēc mačiem atzina, ka visas šās sezonas garumā viņa rīcībā neesot bijuši visi spēlētāji un lielākoties iztrūkuši tieši tie, kuri spēlē galvenās lomas. Arī šoreiz situācija bijusi līdzīga, tādēļ cīņa par augstāku vietu izpalikusi.

Liepājas Basketbola skolas direktors Artūrs Košeļevs saka lielu paldies atbalstītājiem – "SEB Unibankai", "Ezermalai 1" un Guntim Ratniekam.


Nopietna cīņa tikai vienā mačā
Andris Sudmalis

No trim pagājušās nedēļas spēlēm Liepājas telpu futbola čempionātā īsta cīņa izvērsās tikai mačā, kurā tikās divas komandas, kas pretendē uz 1.vietu kopvērtējumā.

Visas spēles starp otrā sešinieka komandām beidzās ar vienas vienības pārliecinošu uzvaru. "Unifex" ar 7:1 uzvarēja "Martenu", "Čigliņi/Big 7" ar 7:2 apspēlēja " Grobiņu", bet "Nīca" ar 12:1 sagrāva "Pemco R". Nīceniekiem un grobiņniekiem čempionāts jau ir beidzies, un šīs komandas ir nodrošinājušas attiecīgi 9. un 10.vietu.

Daudz spraigāka bija vienīgā spēle, kurā sacentās pirmā sešinieka komandas, turklāt šī bija cīņa par godalgām, iespējams, pat par zelta. Komandu "V.OV.A." un "Tosmares kuģu būvētava" spēles gaitu lielā mērā ietekmēja abu vienību sastāva problēmas. Lielāki robi gan bija kuģu būvētāju rindās, un viņiem šajā mačā neklājās viegli. Lai gan, spēlējot savā zālē, tosmarieši izvirzījās vadībā, turpinājumā dominēja "V.OV.A." futbolisti, kas uzvarēja ar 3:2.

Par 1.–6.vietu (spēles, punkti)

1. "UPTK" 4 10
2. "V.O.V.A." 3 7
3. "Tosmares kuģu būvētava" 3 6
4. "KV&LP" 3 3
5. "KNAB" 2 0
6. "Saskaņas centrs" 3 0

Par 7. – 12.vietu (spēles, punkti)
7. "Unifex" 4 12
8. "Čigliņi/Big 7" 4 12
9. "Nīca" 5 9
10. "Grobiņa" 5 6
11. "Martens" 4 0
12. "Pemco R" 4 0


Par zeltu cīnīsies arī mūsējie

Nedēļas nogalē Latvijas florbola virslīgas finālā iekļuvusi gan "Latvijas Avīzes" vīru, gan dāmu komanda, tātad arī divi liepājnieki – Mārtiņš Krūms un Aija Kuncīte.

Abām liepājnieku pārstāvētajām komandām gan iekļūšana finālā nāca visai smagi – Liepājas vārtsarga Mārtiņa Krūma vienība pusfinālā sacentās ar šajā sezonā krietni spēcīgākajiem "Talsu" florbolistiem, un jāteic, cīņā līdz divām uzvarām avīžniekiem neklājās viegli, tomēr trešā spēle, lai noskaidrotu uzvarētāju sērijā līdz divām uzvarām, nebija nepieciešama – pirmajā mačā komanda "Latvijas Avīze"/LU uzvarēja ar 6:5, bet otrajā rīdzinieki pārspēja talsiniekus ar 8:6. Abos mačos pērnā gada čempionu vārtus sargāja Mārtiņš Krūms, kurš, starp citu, no liepājniekiem ir arī reālākais pretendents uz vietu Latvijas izlasē. Finālā liepājnieka pārstāvētais klubs sacentīsies ar "Rubenes" komandu, kas otrajā pusfinālā sarūpēja lielāko sensāciju, pārspējot čempionāta favorītus "CelTik/Lekrings" florbolistus.

Arī dāmu virslīgā finālā spēkosies "Latvijas Avīze"/LU un "Rubenes" komandas. Pirmajā no minētajām vienībā spēlē arī kādreizējā "LPA" florboliste Aija Kuncīte, viņas pārstāvētā komanda pusfinālsērijā ar 2:1 uzveica "Rīgas lauvas/LSPA". Pirmajā cīņā avīžnieces cieta negaidītu zaudējumu ar 4:5, taču nākamajās divās spēlēs pārsteigumi nenotika. Mūsu uzbrucēja šajos mačos gan ar rezultativitātes punktiem neizcēlās, taču nopelnīja vairākus divu minūšu noraidījumus.

Latvijas čempionāta šās sezonas uzvarētāji arī tiks noskaidroti sērijā līdz divām uzvarām, un pirmais mačs norisināsies šo sestdien, bet otrs vēl pēc nedēļas. Jāatzīmē, ka vīru otro finālspēli tiešraidē translēs arī kanāls "LTV7".


Zaudējums otrajā finālspēlē
Andris Sudmalis

Liepājas volejbola komanda "Vega 1" ir zaudējusi arī Latvijas Amatieru līgas otrajā finālspēlē, kas nedēļas nogalē norisinājās Valmierā.

Pirmajā finālmačā liepājnieki savā laukumā komandai "Valmieras pagasts" piekāpās ar 0:3 un bija apņēmības pilni izbraukumā revanšēties. Mūsējo nodomus gan zināmā mērā ietekmēja divu pamatsastāva spēlētāju nedošanās uz Valmieru. "Vegas 1" volejbolisti darīja, ko varēja, bet spēja uzvarēt tikai vienā setā. Tiesa, arī pārējos cīņa bija samērā līdzvērtīga, taču allaž uzvarēja laukuma saimnieki – 3:1 (25:21, 25:21, 18:25, 25:21). Finālsērijas trešā spēle sestdien pulksten 13 sāksies Liepājā, "H Sports" zālē.

Nedēļas nogalē Daugavpilī norisinājās Latvijas jaunatnes volejbola čempionāta finālpiecnieka cīņas, kurās piedalījās arī Liepājas Kompleksās sporta skolas vecākās grupas meitenes. Liepājnieču pretinieces bija vienaudzes no trim Rīgas un vienas Daugavpils komandām. Finālturnīru liepājnieces iesāka ar diviem sausiem zaudējumiem – 0:3 gan pret rīdziniecēm, gan pret daugavpilietēm, bet atlikušajās spēlēs mūsējām zaudējumi ar 1:3 un 2:3, kas čempionāta kopvērtējumā 22 komandu konkurencē ļāva ierindoties 5.vietā.