Kurzemes Vārds

08:23 Pirmdiena, 6. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Pedagogi var ietekmēt prātus
Lora Priedola, Liepājas 6.vidusskolas psiholoģe

Pirms gadiem trim zālītes smēķēšana mūsu skolā bija lielāka problēma. Tagad skolas sociālajiem pedagogiem ir zināms tikai viens jaunietis, devītklasnieks, kurš smēķē zālīti, par citiem tādiem gadījumiem mums informācijas nav. Viņa mamma strādā ārzemēs, viņš dzīvo pie gados veciem vecvecākiem. Šī ģimene gan ir sociālo dienestu uzskaitē, bet tas diemžēl ir viens no tiem gadījumiem, kad tie, kam palīdzība būtu vajadzīga, to nepieņem.

Bet tiklīdz ir aizdomas, ka bērns varētu būt lietojis apreibinošas vielas, skolas medicīnas māsa drīkst apskatīt viņa acu zīlītes, vēnas. Ja aizdomas saglabājas, tad tiek informēti vecāki un bērnu ved uz Liepājas Reģionālās slimnīcas Narkoloģijas nodaļu.

Jā, pedagogi var ietekmēt jauniešu prātus, taču bērni ir dažādi. Uz dažiem tiešām ļoti efektīvi iedarbojas filmas, kuras mēs rādām – visi baisie skati, saistīti ar narkotiku lietošanu. Šādas filmas rosina jauniešus domāt. Bet daži drīz vien to aizmirst.

Mums skolā strādā arī multiplikators, kurš bērnus audzināšanas stundās izglīto, stāstot par šiem tematiem. Skolotāji ir tikušies ar narkologiem. Skolēniem mēģinām rīkot visas iespējamās tikšanās un sarunas par šo tematu. Pērn nolēmām stundu laikā slēgt skolas ārdurvis, lai novērstu iespējamus kārtības pārkāpumus. Taču pret to iebilda gan skolēni, gan vecāki, tādēļ tagad vairs to nedarām. Tomēr sargs un policists, kas dežurē vestibilā, nav novērojuši, ka skolā tiktu ienestas aizdomīgas vielas.

Taču, ja ģimenes situācija ir nelabvēlīga, ja nav vecāku, kuri ir gatavi uzņemties atbildību par bērnu, ja viņam nav, kam pieķerties dzīvē, tad arī tas viss notiek – narkotikas, dzeršana, klaiņošana, sekss, kautiņi.

Visbiežāk dažādās ķezās iekuļas tie jaunieši, kas mācās 8. un 9.klasē. Ja pēc tam izvēlas vidusskolu, tad jau ir mierīgāk.