Kurzemes Vārds

08:06 Pirmdiena, 6. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Ceļojums kopā ar mākslinieku

Pensionāru dienas centrs 15.aprīlī pulksten 13 aicina visus interesentus neklātienes ceļojumā kopā ar mākslinieku Aldi Kļaviņu. A.Kļaviņš ir pārskatījis savas atmiņas un sagatavojis vizuālos materiālus stāstījumam par Francijas, Spānijas, Itālijas dienvidiem. Pašlaik, kad dzīvojam siltuma gaidās, tā solās būt lieliska iespēja ielūkoties saules apmirdzētās dabas ainavās un cilvēku sejās.

Sāk ielu remontdarbus
Daiga Lutere

Tā kā laika apstākļi ir labvēlīgi, Liepājas ielu remonta programmas ietvaros jau sākti remontdarbi vairāku ielu iekškvartālos. Tas jau notiek Elkoņu, Laivenieku, Nīcas, Vērgales, Sakņu un Strazdu ielā.

Šajās ielās paredzēts atjaunot brauktuvju segumu, sakārtot gājēju ietves un celiņus, salabot apmales. Rekonstrukciju un renovāciju šogad paredzēts veikt 15 iekškvartālu objektos, arī Siguldas, Klaipēdas, Dunikas ielā, Dzērves ielas iekškvartālā, Celmu, Talsu, Viršu, Piestātnes, Airītes, E.Veidenbauma ielā. Tas nozīmē, ka ielu infrastruktūras sakārtošana Liepājā pamazām iet plašumā. Pērn pēc Komunālās pārvaldes priekšlikuma Ceļu fonda padome apstiprināja šādu renovējamo ielu sarakstu. Iekškvartālu remonta dēļ vairs neveidosies tādi transporta sastrēgumi kā pērn, kad vienlaikus remontēja vairākas tranzīta ielas. Neērtības gan rodas autotransporta īpašniekiem, kuri iekškvartālos remonta laikā ir aicināti darba dienās nenovietot savus spēkratus. Iekškvartālu sakārtošanai šogad no pilsētas budžeta paredzēts tērēt vismaz vienu miljonu latu. Pilsētā sākas arī brauktuvju horizontālā marķējuma atjaunošana un asfaltbetona bedrīšu remontdarbi. Šim mērķim šogad atvēlēti 500 000 latu.

Atklās dekoratīvās mākslas izstādi "Vīrišķais + sievišķais"

Šodien pulksten 16.30 Liepājas muzejā atklāj Rīgas profesionālās keramikas studijas "Artelis" mākslinieču Andas Poikānes (tēlniece), Kristīnes Lazdānes (keramiķe) un liepājnieces Ivetas Deģes (tekstilmāksliniece) dekoratīvās mākslas izstādi "Vīrišķais + sievišķais". Izstāde tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Tajā darbi apvieno divus dabas materiālus – linu un mālu. Darbos izmantota iepriekšējo izstāžu pieredze – Kristīnes Lazdānes un Andas Poikānes projekts "Pirts", kurā terakotas tehnikā risinātā cilvēku un trauku spēle balstās uz filozofisku atziņu, ka cilvēks un trauks ietilpības ziņā simbolizē viens otru. Kristīnes Lazdānes un Andas Poikānes simboliskā pieņēmuma mērķis ir radīt izjūtu par nepārtrauktu savstarpējo mijiedarbību, ko veido "vīrišķais + sievišķais". Kopā ar studijas "Artelis" māksliniecēm izstādē ar saviem darbiem piedalās arī Liepājas tekstilmāksliniece Iveta Deģe. Dabīgie materiāli – lins un māls – reizē senatnīgi un reizē mūsdienīgās izteiksmes variācijās, labi sader kopā. Tekstildarbu kompozīcija balstīta uz lineāru ritmu un vienkāršām krāsu, pamatā baltas un sudrabaini pelēkas, attiecībām, liekot lielāku uzsvaru uz materiālu un tā faktūru. Raupjais lins jauki spēlējas ar viskozes un zīda eleganto spīdumu.

Svētku reizē sumina labākos jūrniekus

11.aprīlī ar svinīgo karoga pacelšanu Rīgā, Liepājā un Ventspilī Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēki atzīmēs pastāvēšanas 16.gadadienu, informēja Jūras spēku štāba preses un informācijas virsniece Iveta Kraule.

Pasākumā tiks pasniegti Jūras spēku komandiera apbalvojumi "Par nopelniem", Jūras spēku komandiera Krūšu nozīmes un Atzinības raksti. Ar Jūras spēku komandiera apbalvojumiem kopumā tiks apbalvotas 46 militārpersonas, civilie un militārie darbinieki. 240 personām tiks pasniegtas aizsardzības ministra nozīmītes "NATO samits – 2006".

Cerīga tikšanās ar ministri

Uz tikšanos ar izglītības un zinātnes ministri Tatjanu Koķi bija aizbraukušas Liepājas Vakara (maiņu) vidusskolas direktore Alla Matvejeva un Liepājas rajona Neklātienes vidusskolas direktore Daina Lukjanova. Ministre, runājot ar Latvijas vakara (maiņu) skolu direktoriem, uzsvēra šo skolu nozīmi izglītības attīstības kontekstā, īpaši akcentējot to potenciālu mūžizglītības un pieaugušo izglītības attīstībā un pieejamības veicināšanā. A.Matvejeva izteica gandarījumu, ka beidzot ir sadzirdējusi izpratni par šāda tipa mācību iestādi kā otrās iespējas skolu. Ministre un direktori vienojušies par regulāru sadarbību, T.Koķe uzsvērusi, ka Latvijas lielākā vērtība ir cilvēki, tādēļ valstij un pašvaldībām kopīgi jāpaplašina izglītības iespējas, lai palielinātu izglītoto cilvēku skaitu, lai veicinātu cilvēku sociālo integrāciju un integrāciju darba tirgū. Izglītības un zinātnes ministrija paredzējusi attīstīt pieaugušo izglītības centrus reģionos, formālās un neformālās izglītības programmu (e–mācības, vakara un neklātienes mācības) un elastīgas otrās iespējas izglītības piedāvājumu, īpaši sociālās atstumtības riskam pakļautajām grupām. Un par bāzi šīm aktivitātēm varētu kalpot arī vakarskolas, izmantojot un pilnveidojot to potenciālu.

Lai nodrošinātu šo mērķu sasniegšanu, līdztekus valsts atbalstam IZM plānojusi piesaistīt Eiropas Savienības līdzekļus.

Kādu jauno speciālistu gaida darba devēji

Liepājas Pedagoģijas akadēmijā vēlas izzināt darba devēju viedokli, lai to ņemtu vērā, domājot par studiju kvalitātes uzlabošanu. Intervijās ar darba devējiem – uzņēmumu, iestāžu un nevalstisko organizāciju vadītājiem un pārstāvjiem – noskaidros, kādu kompetenču attīstīšana ir nozīmīgāka, lai jaunie speciālisti varētu veiksmīgi iekļauties darba tirgū. Paralēli darba devēju viedokļu izzināšanai, organizēta akadēmijas absolventu fokusgrupa "Ķēķa sarunas", kur aicināti piedalīties bijušie aktīvākie studenti, lai pārrunātu akadēmijas darba un attīstības aktualitātes un noskaidrotu absolventu viedokli. Apkopojot interviju rezultātus, veidos informatīvu materiālu, ko studiju programmu direktori varēs izmantot programmu satura izvērtēšanai un piemērošanai darba tirgus prasībām. Šādas tikšanās paredzēts organizēt regulāri, aptuveni reizi gadā.

Gatavojas jubilejai

Šī jubileja, tiesa, nav apaļa – krievu kultūras biedrībai "Posoloņ" un tāda paša nosaukuma ansamblim paliek pieci gadi. Taču šāda gadadiena varētu būt vēl viens iemesls parādīt sevi. Tādēļ ir iecerēts plašs svētku pasākums 27.aprīlī klubā "Lauma". Tā rīkošanai atbalstu sniedz Liepājas Krievu kopiena. Sarīkojums noritēs droši vien ne bez pareizticīgo Lieldienu akcentiem. Uzmanības centrā, protams, būs minētais populārais ansamblis. Piedalīties koncertā aicināti arī pastāvīgie partneri, piemēram, ansambļi "Pavļinka", "Jarilo", "Krustuņi". Ar svētku norises un programmas koordināciju pašlaik nodarbojas krievu kultūras biedrības "Posoloņ" vadītāja Nadežda Troņeva. Viņa nolēmusi uzaicināt arī kolēģus no citām pilsētām. Piemēram, Klaipēdas grupu "Nadežda". Jādomā, ka būs arī apsveicēji.

Tiekas ar LONA biedriem

Liepājas SEZ pārvaldnieks Guntars Krieviņš tikās ar Liepājas ostas nomnieku asociācijas LONA biedriem, lai pārrunātu aktuālus jautājumus un problēmas. Liepājas ostas uzņēmēji bija sagatavojuši virkni jautājumu, uz kuriem no Liepājas SEZ vadītājiem saņēma atbildes. Ostas kompāniju vadītājus interesēja gan Kapteiņa dienesta lēmumu pieņemšanas kārtība, lemjot par kuģa satiksmes ierobežojumiem spēcīga vēja gadījumā, gan par faktiskā vēja ātruma datu pieejamību, gan par plānotajiem ostas infrastruktūras projektiem. Tāpat bija vairāki jautājumi, kas saistīti ar dzelzceļu – vagonu padošana un muitas zonas statusa noteikšana Ziemeļu parkam, kas ir jaunā dzelzceļa posma sastāvdaļa. Liepājas SEZ vadība regulāri tiekas ar LONA biedriem.

Atlaidīs strādniekus

Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas uzņēmums, SIA "Laskana" aprīlī un maijā atlaidīs 14 strādniekus. Atlaišana saistīta ar ražošanas optimizāciju, galvenokārt tiekot atlaisti sargi un ostas krāvēji. Ja situācija prasīšot, tā nebūšot pēdējā atlaišana.

Plāno jaunu autobusu maršrutu

Liepājas Pilsētas domes Satiksmes infrastruktūras daļa sadarbībā ar akciju sabiedrību "Liepājas Autobusu parks" strādā pie jauna pilsētas maršruta izveidošanas. Par to informēja domes sabiedrisko attiecību speciālists A.Štāls. Maršruta izveidošanas mērķis ir savienot Karostas un Tosmares mikrorajonus ar Dienvidrietumu rajonu. Lai izvēlētos piemērotāko un izdevīgāko šā pasažieru autobusa kustības maršrutu, Satiksmes infrastruktūras daļa aicina iedzīvotājus sūtīt savus priekšlikumus uz e–pasta adresi [email protected] vai arī vēstules pa pastu uz domi.

Satiksmes infrastruktūras daļa aicina izteikties par diviem iespējamiem šā autobusa kustības maršrutiem. Pirmais variants paredz, ka autobuss varētu kursēt pa šādu maršrutu: Pulkveža Brieža iela – Cukura iela – Pulvera iela – Ventspils iela – Mucenieku iela – Raiņa iela – Lielā iela – Kūrmājas prospekts – K.Ūliha iela – Klaipēdas iela. Otrais variants: Pulveža Brieža iela – Cukura iela – Pulvera iela – Ziemeļu iela – Krūmu iela – Raiņa iela – Lielā iela – Kūrmājas prospekts – K.Ūliha iela – Klaipēdas iela. Jauna autobusa maršruta izveides mērķis ir palielināt iespējas cilvēkiem izmantot sabiedriskā transporta pakalpojumus un radīt vairāk ērtību. Iedzīvotāju priekšlikumus izskatīs Transporta infrastruktūras komisijā 16.aprīlī.

Kopš pagājušā gada decembra Liepājas iedzīvotājiem ir iespējams sūtīt savus priekšlikumus, ierosinājumus, sūdzības, kā arī jautājumus, kas saistīti ar transportu, uz elektroniskā pasta adresi. Vairāki lēmumi par satiksmes uzlabošanu pilsētā ir pieņemti, pateicoties iedzīvotāju priekšlikumiem.

Parakstīs koncertzāles līgumu

Tuvākās nedēļas laikā tiks parakstīts Liepājas jaunās koncertzāles "Lielais dzintars" tehniskā projekta līgums, informē Liepājas domes priekšsēdētāja pirmā vietniece Silva Golde. No Liepājas pašvaldības puses līgumu trešdien jau parakstījusi S.Golde un pilsētas Kultūras pārvaldes vadītāja Lelde Vīksna, vēl līgums jāparaksta aģentūras "Jaunie Trīs brāļi" vadītājam Zigurdam Magonem un austriešu arhitektam Folkeram Gīnkem. Ar arhitektu panākta vienošanās, ka tehniskā projekta tapšanai tiek atvēlēti 12 mēneši, bet vienlaikus tiks sākta koncertzāles nulles cikla būvniecība. Projektēšanas līguma summa – 2,8 miljoni latu.

Melngailiešu triumfs konkursā "Sol – Re – La – Mi"

Tikko no aizvadā 3.Kurzemes reģiona mūzikas skolu stīgu instrumentu nodaļu audzēkņu konkursa "Sol – Re – La – Mi" ar lieliskiem panākumiem atgriezušies melngailieši. No E.Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolas tajā piedalījās 10 audzēkņi, bet 9 no tiem mājās atgriezās ar diplomiem, informē skolas metodiķe Irita Kalēja. Vijoļspēlē godalgoto 3.vietu ieguva 3.klases audzēknis Roberts Jostmanis (skolotāja Laima Sveile), 5.klases audzēknis Vladislavs Kovaļovs (skolotāja Sandra Nikovska), 2.vietu – 4.klases audzēkne Laura Liepiņa (skolotāja Līga Baltābola), bet 1.pakāpes laureātu diplomus ieguva 1.klases audzēkne Marta Jurjāne (skolotāja Beate Zariņa–Blaščinska) un 7.klases audzēkne Annija Endija Kolerta (skolotāja Ludmila Skinča). Čellu grupā mūsu skolas audzēkņiem konkurentu nebija, tādēļ arī visas godalgotās vietas ir liepājniekiem: 3.vieta – 2.klases audzēkņiem Valērijai Abramovičai un Raimondam Stonim, 2.vieta – 5.klases audzēknim Krišjānim Gaiķim, bet 1.vieta – 7.klases audzēknei Kristiānai Ignatjevai. Visu čellistu skolotāja ir Dita Barona. Mūsu audzēkņiem konkursā palīdzēja koncertmeistares Līna Andrejeva, Sandra Pāvelsone, Ludmila Kozlovska, Ņina Gladenkova un Normunds Kalniņš.