Kurzemes Vārds

13:00 Sestdiena, 7. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Esošie un bijušie metalurgi U–18 izlasēs
Andris Sudmalis

Šonedēļ Rīgā beidzās Pasaules hokeja čempionāts U–18 vecuma grupā pirmajā divīzijā. Rīgā par vienīgo ceļazīmi neveiksmīgi cīnījās Latvijas izlase, kurā spēlēja arī "Liepājas metalurga" esošie un bijušie audzēkņi, bet Polijas pilsētā Toruņā Lietuvas valstsvienība, kuras rindās arī bija vairāki metalurgi.

Latvijas izlase B apakšgrupā izcīnīja četras uzvaras – 7:0 pret Nīderlandi, 3:1 pret Itāliju, 2:0 pret Austriju un 9:0 pret Japānu, bet izšķirošajā cīņā ar 0:1 piekāpās Norvēģijas vienaudžiem. Turnīrā mūsējie palika otrie un nekvalificējās augstākajai divīzijai. No esošajiem "Liepājas metalurga" audzēkņiem Latvijas izlasē bija uzbrucējs Gunārs Skvorcovs (Latvijas čempionāta izskaņā Gunārs gan bija izīrēts komandai "LSPA/Rīga), kuram piecās spēlēs 4 (1+ 3) punkti un lietderības koeficients +4. Taču valstsvienībā spēlēja arī vairāki "Liepājas metalurga" Jaunatnes hokeja centra audzēkņi, kuri tagad pārstāv citas komandas. Par turnīra labāko uzbrucēju tika atzīts Miks Indrašis – piecās spēlēs 6 (2+4) punkti un lietderības koeficients +5, vēl spēlēja uzbrucēji Vladislavs Dobreņkijs – piecās spēlēs 3 (2 + 1) punkti, lietderība +4 un Ronalds Ķēniņš – piecas spēlēs 1 (0 + 1) punkts, kā arī aizsargs Aleksandrs Galkins.

Arī Lietuvas izlasē bija viens īstens metalurgs – aizsargs Nerijs Ališausks, kam piecās spēlēs viena rezultatīva piespēle un lietderības koeficients –5. Vēl trīs uzbrucēji ir bijušie "Liepājas metalurga" audzēkņi – Tadam Kumeļauskam piecās spēlēs 8 (5 + 3) punkti, Povila Vereņa rēķinā 3 (2 + 1) punkti, bet Pijs Rulēvičs atzīmējās ar vienu precīzu metienu un vienu rezultatīvu piespēli. Lietuvas izlase spēja izcīnīt divas uzvaras – 6:5 pār Slovēniju un 4:2 pār Ukrainu, kā arī piedzīvoja trīs zaudējumus – 1:7 pret Čehiju, 0:9 pret Kazahstānu un 2:3 pret Poliju. Taču ar to pietika, lai lietuvieši ierindotos 3.vietā.

Pērn, Latvijas U–18 izlasei spēlējot augstākajā divīzijā, metalurgus valstsvienībā pārstāvēja uzbrucēji Sergejs Daņilovs, Kārlis Ozols, Aleksejs Propošins un aizsargs Kristaps Bužāts.


Kaļ medaļas pilsētu čempionātos
Miks Kuncītis

Liepājas Kompleksās sporta skolas bokseri ar panākumiem startējuši Ventspils un Jelgavas pilsētas atklātajos čempionātos, izcīnot daudz dažāda kaluma godalgas.

Par Ventspils pilsētas sarūpētajām medaļām cīnījās pussimts cimdoto dūru pārstāvju no Ventspils, Jelgavas, Rīgas un Liepājas. Mūsu treneru Kārļa Knitnera un Aleksandra Maksimova audzēkņi pavisam izcīnīja sešas zelta, divas sudraba un vienu bronzas godalgu. Uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena stājās Jānis Kidiks (līdz 40 kg), Oskars Stamers (līdz 42 kg), Uvo Osis (līdz 32 kg), Matīss Šēlis (līdz 52 kg), Agnis Ukstiņš (līdz 54 kg) un Matīss Kozlovskis (līdz 63 kg). Tikpat ražīgs starts liepājniekiem izdevās arī Jelgavā, kur 85 bokseru konkurencē mūsējiem atkal sešas augstākā kaluma medaļas – Jānis Kidiks, Oskars Stamers, Agnis Ukstiņš, Matīss Kozlovskis (līdz 66 kg), Ričards Silts (līdz 63 kg) un Aleksejs Pastuhovs (līdz 69 kg).

Aprīļa beigās mūsu bokseri iecerējuši piedalīties Bauskas atklātajā čempionātā.


Objektīvi piektie
Andris Sudmalis

Sporta kluba "Liepājas metalurgs" 1993.–1994. gadā dzimušo zēnu hokeja komanda ir atgriezusies no Mihaila Kruga kausa izcīņas, kas norisinājās Tveras pilsētā Krievijā. Šajā turnīrā mūsējie sešu komandu konkurencē ierindojās 5. vietā.

Trenera Igora Ļebedeva audzēkņi šajās sacensībās izcīnīja vienu uzvaru – 8:1 pret Novopolockas "Himik" no Baltkrievijas, cīnījās neizšķirti 3:3 ar komandu "Tverj 93", kā arī trīsreiz zaudēja – 4:8 pret Surgutas "Oļimpijec" (Krievija), 3:8 pret Maskavas "Dinamo", un 3:11 pret Maskavas "Kriļja Sovetov". Par turnīra uzvarētājiem kļuva Maskavas "Dinamo", otrajā vietā ierindojās "Tverj 93", bet trešajā – Maskavas "Kriļja Sovetov". Komandas treneris Igors Ļebedevs uzskata, ka atsevišķās spēlēs, piemēram, pret Tveras un Surgutas hokejistiem bija iespējams pacīnīties par uzvaru, bet kopumā iegūtā vieta objektīvi atspoguļo spēku samērus šajā turnīrā.