Kurzemes Vārds

13:37 Sestdiena, 7. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

No Liepājas domes sēdes

Degpunktā būs Zirņu iela – nākamā maģistrāle
Nora Ļauduma

Ceturtdien Liepājas domes sēdē 35 lēmumus pieņēma klātienē 11 deputāti, bet domes sēdē no Liepājas Pārstāvniecības Rīgā piedalījās Aigars Kesenfelds. Klāt nebija Guntara Krieviņa, kurš atrodoties Briselē, Imanta Rešņa, ģimenes apstākļu dēļ, un Elitas Kosakas. Visticamāk, viens no viskarstāk nākotnē apspriežamajiem lēmumiem attiecas uz Zirņu ielas pārbūvi par maģistrāli – tā būs daļa no Ziemeļu – Dienvidu maģistrāles.

Sabiedriskajai apspriešanai

Par Zirņu ielas un tās apkaimes nākotni pilsētnieki vēl varēs izteikt savu viedokli, jo dome nodos sabiedriskajai apspriešanai pašvaldības teritorijas plānojuma grozījumu projekta 1.posma 1.redakciju. Gaidāmās pārmaiņas skar Ganību, Tukuma, E.Tisē, Zirņu un Jauno ielu. Nākotnē pašvaldība plāno piešķirt vienvirziena satiksmes maģistrāles funkciju Zirņu ielai un būtiski mainīt satiksmes organizāciju divos krustojumos – pie Jaunā tilta un E.Tisē un Ganību ielas krustojumā. Projekts paredz arī mainīt zemes lietojuma mērķi šajā rajonā – no savrupmāju apbūves uz darījumu iestāžu apbūvi (kas neaizliedz saglabāt esošās savrupmājas un dzīvošanas iespēju šajā rajonā). Savukārt, pārbūvējot vietējās nozīmes ielu par maģistrāli, būs jāparedz izdevumi un darbi iedzīvotāju aizsardzībai pret trokšņiem.

Pašvaldība lielo projektu iecerējusi realizēt, nākotnē tam piesaistot Eiropas naudu. Deputātiem domes izpilddirektors Edgars Rāts skaidroja, ka šis ir "ļoti būtisks projekts, jo pilsēta kopumā bez šīs lietas bremzējas un attīstība nav iespējama."

Apstiprina Liepājas attīstības programmu

Lai gan Liepājas dome jau pirms vairākiem mēnešiem apstiprināja pilsētas attīstības stratēģiju, šoreiz deputāti no jauna apstiprināja Liepājas sociāli ekonomisko programmu 2008. – 2014.gadam. Tas tādēļ, ka pašvaldība ir saņēmusi pozitīvus atzinumus par šo dokumentu no Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas un vēl dažām institūcijām. Attīstības pārvalde veikusi pilsētas svarīgajā plānošanas dokumentā arī nelielas izmaiņas, vairāk akcentējot Liepājas ostas nozīmi, pilsētas nozīmi reģiona, valsts un starptautiskā kontekstā. Pilnveidota arī programmas ieviešanas uzraudzības rādītāju sistēma.

Turpmāk katru gadu līdz 1.oktobrim Attīstības pārvaldei jāsniedz ziņojums Pilsētas attīstības komitejā par programmas izpildi.

Par kultūras galvaspilsētu

Domnieki nolēma, ka Liepāja piedalīsies pilsētu konkursā par tiesībām iegūt Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu 2014.gadā. Kultūras pārvaldei jāsagatavo pieteikums konkursam, bet S.Goldei jāveido konkursa pieteikuma sagatavošanas darba grupa. Jau ziņots, ka uzvarētāja pilsēta saņems Eiropas Komisijas balvu – 1,5 miljonus eiro. Konkursā Liepāja konkurēs ar citām Latvijas pilsētām, kuras arī pieteiksies šim statusam. 2014.gadā par Eiropas kultūras galvaspilsētām kļūs viena Zviedrijas pilsēta un viena Latvijas pilsēta.

Enerģētikas daļa

Nolemts izveidot domes Enerģētikas daļu, sākumā ar vienu darbinieku – daļas vadītāju. Nākotnē to varētu attīstīt par pašvaldības enerģētikas aģentūru. Tas nepieciešams tādēļ, ka energotaupīšana ir viena no pašvaldības prioritātēm, pašvaldība ir akcionāre uzņēmumā "Liepājas enerģija", un Liepājai būs jārisina energoapgādes drošības jautājumi, jālemj par elektrostacijas būvniecību un citas lietas, skaidro domes priekšsēdētājs Uldis Sesks. Pašlaik nav paredzēts rīkot konkursu uz jauno štata vietu.

Uzlabos dabaszinātņu kabinetus

Šogad paredzēts modernizēt un pilnveidot dabaszinātņu kabinetus 2. un 6.vidusskolai, bet 2009.gadā – 7., 8. un 12.vidusskolai. To paredz domes lēmums, atbalstot projektu "Kvalitatīvai dabaszinātņu apguvei atbilstošas materiālās bāzes nodrošināšana piecās Liepājas skolās". Dome apņemas garantēt pašvaldības līdzfinansējumu 758 tūkstošus latu un priekšfinansējumu 292,7 tūkstošus latu 2008. – 2009.gadā, savukārt no Eiropas Reģionālās attīstības fonda tiek plānots piesaistīt 418 tūkstošus latu.

Jau pērn izveidoti moderni dabaszinātņu kabineti 1.ģimnāzijā un 5.vidusskolā (katrā četri), bet kopā trijos gados pilsētas skolas būs ieguvušas 20 atjaunotus un moderni aprīkotus dabaszinātņu kabinetus, 120 jaunas datoru mācību vietas un piecas bibliotēkas. "Mēs gribam, lai vairāk jauniešu izvēlas inženierzinātnes, taču veci mācību līdzekļi veicina nepatiku, nevis interesi par šīm zinātnēm," komentē S.Golde.

Pēc Liepājas Izglītības pārvaldes vadītājas Ludmilas Molčanovas sacītā, katra kabineta pārveide izmaksās ap 509 latiem par kvadrātmetru. Modernizācijā iekļauts arī telpu remonts, elektroinstalācijas nomaiņa, ventilācijas izbūve, mācību līdzekļu iegāde utt.