Kurzemes Vārds

12:55 Pirmdiena, 3. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Vakars Hičkoka faniem

Svētdien pulksten 19 klubā "Fontaine Palace" sāksies jau trešais Kristīnes Jākabsones rīkotais kinolektorijs. Pēc interesentu lūguma tas būs veltīts slavenajam šausmu filmu režisoram Alfrēdam Hičkokam. Klātesošajiem būs iespēja redzēt fragmentus no Hičkoka filmām "Vertigo" (1958.g.), "Slepkavām zvaniet M" (54.g.) un "Svešinieki vilcienā" (51.g.). Lektorijā vairāk varēsiet uzzināt par pašu Hičkoku, akcents būs likts uz mazāk zināmiem faktiem no viņa dzīves. K.Jākabsone, piemēram, pastāstīs, kāpēc vēlāk slavenais režisors no Anglijas pārcēlās uz Holivudu un kā viņam sākumā veidojās karjera.

Pēc lektorija demonstrēs Hičkoka 1940.gadā uzņemto viņa pirmo Holivudas filmu "Rebeka" pēc Dafnijas Di Morjē romāna ar tādu pašu nosaukumu, kura uzreiz ieguva kino kritiķu un skatītāju uzmanību. Filma bija nominēta deviņām "Oskara" balvām, no kurām divas arī ieguva. Darbs interesants ar to, ka galvenā varone Rebeka tā arī uz ekrāna neparādās, jo viņa ir jau mirusi. Filmā galvenās lomas atveido savulaik ļoti populārais aktieris Lorenss Olivjē, kas ir bijis aktrises Vivjenas Lī vīrs, ar kuru kopā viņš filmējās leģendārajā filmā "Lēdija Hamiltone". Savukārt galveno sieviešu lomu Hičkoks toreiz uzticēja Džoanai Fonteinai.

Nākamais kino lektorijs, kas notiks maijā, būs par muzikālajām filmām. Tā apmeklētāji varēs noskatīties pirms diviem gadiem uzņemto muzikālo filmu "Cauri Visumam", kas balstīta uz grupas "The Beatles" mūziku.


Uzstājas un cīnās par uzvaru

Šodien ar koncertu "Beatlejazz" Latviešu biedrības namā sākas festivāls "Aile Jazz". Saistībā ar šo sarīkojumu šajā mēnesī džeza mūzika skanēs arī teātrī, Rožu laukumā un citās liepājnieku iemīļotās vietās, arī klubos. Šovakar klubā "Fontaine Palace" uzstāsies Liepājā iemīļotā grupa "The Briefing", kas piedāvās noklausīties savas jau zināmās dziesmas, ka arī jauno radio singlu "Do I know You".

Taču džeza festivāls nav vienīgais svarīgais notikums grupas dzīvē. Apvienības līderis Raimonds Dobelis pastāstīja, ka pašreiz internetā norit spraiga cīņa starp Latvijas mūzikas grupām par albuma izdošanu jeb līgumu ar "Sony BMG", kas pienāksies konkursa "Nissan Urban Playground" uzvarētājam. Vairāk nekā sešdesmit grupu konkurencē grupa "The Briefing" konkursa pirmajā kārtā ieguva pirmo vietu. Līdz ar to LTV7 raidījums "Sems" uzaicināja mūziķus uz interviju, kuras laikā tā atskaņoja savu aktuālo singlu "Do I know You".

Konkursa finālā ir iekļuvušas 18 grupas, kuru vidū ir vēl divas citas Liepājas grupas – "Full House" un "Coming Soon". Finālisti sniegs koncertus Rīgā, Stacijas laukumā no 10. līdz 12.aprīlim. "Skatuve ir iekārtota kā stikla akvārijs. Katru no grupām filmēs, un materiālu vēlāk būs iespējams noskatīties konkursa mājaslapā, kur notiek balsošana. Uzvarētājus paziņos 24.aprīlī. Grupa "The Briefing" aicina visus liepājniekus atbalstīt savējos un balsot: www.urbandplayground.com," mudina Raimonds.


Gribam zināt!

Rīt Rucavā ar krāšņu gadatirgu atzīmēs Tirgus laukuma desmitgadi. Viena no sarīkojuma organizētājām ir Rucavas Kultūras nama vadītāja STAŅISLAVA SKUDIĶE.

– Bez kā nevar iztikt pavasara gadatirgus?
– Bez visa, kas sējams un stādāms! Bez kapļiem, groziem, spaiņiem...
– Ko pati sestdien nopirksit?
– Noteikti puķu stādus – rozes, lilijas, dālijas, kuras uz Jurģu laiku stādāmas.
– Kur rucavnieki tirgojās, kamēr Tirgus laukuma vēl nebija?
– Turpat pie baznīcas, tikai citā pusē. Bet nu jau gadus 20 šī vieta ir iesildīta.
– Kas jādara, lai sestdien spīdētu saule?
– Jādzied "Spīguļo, saulīt!" Tas pierādījies dzīvē ne reizi vien, ka pēc kādas devītās reizes saulīte parādās. Tikai jādzied visiem un no sirds.
– Vai lietuvieši nāk uz Rucavu pāri robežai kauties?
– Vai, nenāk vis, sen gadus nav dzirdēts! Sensenos laikos, kad Jāņus Muižas kalnā svinēja, tad gan esot tā bijis. Nākuši un meitu dēļ kāvušies tā, ka ripojuši no kalna lejā.