Kurzemes Vārds

09:16 Pirmdiena, 6. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Džeza zvaigžņu ceļi ved uz Liepāju

Indra Imbovica

Šovakar Latviešu biedrības namā īpašā gaisotnē atklās 3.starptautisko džeza mūzikas festivālu "Aile Jazz". Uz šo koncertu biļetes pārdotas jau mēnesi iepriekš.

Kā jau ziņots, nostalģiski smeldzīgajā koncertā "Beatlejazz", kurā skanēs bītlu mūzika neparastos džeza aranžējumos, muzicēs Braens Melvins (sitaminstrumenti; ASV/Igaunija), Pjotrs Lemančiks (kontrabass, basģitāra; Polija), Deivids Kikoski (klavieres, ASV) un Intars Busulis (balss, Latvija). Liepājā viņi ieradās pēc koncertturnejas un trešdien jau strādāja savās meistarklasēs ar jaunajiem latviešu talantiem, kā arī tikās ar žurnālistiem.

Mediju pārstāvjus galvenokārt interesēja, kāpēc viesi Liepājas festivālam izvēlējušies tieši bītlu mūziku. Visi trīs mūziķi uzsvēra, ka tā ir viņu paaudzes mūzika, ar kuru viņi ir uzauguši un kura iedvesmojusi viņus nopietni pievērsties mūziķa karjerai. Viens no izcilākajiem augstākās klases džezmeņiem, sitaminstrumentālists Braens Melvins pastāstīja, ka grupa 10 gadu īsteno projektu ar bītlu mūzikas aranžējumiem, kas jau izdoti četros albumos un kam sekos vēl citi. "Bītlu mūzika man ir palīdzējusi vispār izprast mūziku," teica Melvins. Savukārt pianists Deivids Kikoski uzskata, ka bītli ir 20.gadsimta izcilākie mūziķi. "Bītli ir pati pilnība, un mēs esam aktīvākie viņu mūzikas aranžētāji džeza ritmos," saka Kikoski. "Tas nav viegls uzdevums," papildina kontrabasists Pjotrs Lemančiks, "jo jāsadzīvo prātam ar sirdi."

Festivāla mākslinieciskās vadības tandēms ir Jēkabs Ozoliņš un Uldis Locenieks. Ozoliņš atgādināja vēl viena no šī festivāla lielākajām zvaigznēm, saksofonista Igora Butmana teikto: "Tu vari kāpt uz skatuves, ja tev ir ko teikt visu savu spēju robežās. Ja to nevari, tad nekāp." Festivālā muzicēs mākslinieki, kuriem neapšaubāmi ir ko teikt, turklāt visaugstākajā līmenī.

Rīt un parīt koncerti notiks Liepājas teātrī. Sestdien festivāla "Aile Jazz" 2.koncertā "Temperamentīgā Skandināvija" liepājnieki tiksies ar labām paziņām – zviedru diriģentu Andersu Berglundu (viņš atvedis līdzi arī savu "Kvartetu Q") un dziedātāju Lagilju Freizeri. Mūsu publika viņus iepazinuši koncertos kopā ar zviedru šovzvaigzni, pianistu Robertu Velsu. Kaislības sitīs augstu vilni.

Svētdien festivāla 3.koncerts "Apstājies" arī būs ļoti īpašs, jo tajā uzstāsies Latvijas zvaigznes – Agra Daņiļeviča deju grupa "Dzirnas" un čellu trio "Melo M". Šie mākslinieki neprasa komentārus, jo arī uz šo koncertu biļetes ir pārdotas.