Kurzemes Vārds

02:54 Svētdiena, 7. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 25. aprīlī

1928.
Priekšpusdienā Liepājas – Aizputes vilciena lokomotīve straujā braucienā aizķer kādu pāri sliedēm aizliegtā vietā skrejošu strādnieku. Viņš paklūp. Apģērbs aizķeras aiz lokomotīves, un strādnieks tiek vilkts pa zemi krietnu ceļa posmu. Negadījumu laikus pamana lokomotīves mašīnists un aptur vilcienu, tā paglābdams strādnieku no drošas nāves.

Sludinājums: "Latvijas pretalkohola biedrības Liepājas nodaļa šovakar pulksten 19 un pulksten 21 sarīko kinofilmu izrādi "Izvirtības avoti" ar studenta Zommera iepriekšēju referātu. Bez tam Latvijas skati – Staburags un Pērse ziemā, komēdija "Makss Linders, kavalieris". Ieeja – 30 santīmu, jaunatnei zem 16 gadiem ieeja aizliegta".

1938.
Lieldienu rītā Sv.Annas baznīcā noticis savāds gadījums, kuram varēja būt arī katastrofālas sekas. No rīta ķesteris Annuss atvēris baznīcu un to sagatavojis dievkalpojumam. Drīz vien sākuši ierasties arī dievlūdzēji, bet liels bijis viņu pārsteigums, kad baznīcā izplatījusies neparasta smaka. Tā kļuvusi arvien neciešamāka. Kad ieradies prāvests V.Sanders, ķesteris izteicis aizdomas, ka baznīcā kāds izplatījis indīgu gāzi. Prāvests uzskata, ka šādas aizdomas ir nepamatotas. Taču dievkalpojuma laikā smaka kļūst aizvien stiprāka. Baznīcas kalpotāji rūpīgi pārmeklē visu dievnamu, un viens no viņiem konstatē, ka aiz altāra, kur sildīts ūdens bērnu kristīšanai, sācis gruzdēt galds, uz kura novietots elektriskais ūdens sildītājs. Ūdens no trauka jau bijis izliets, taču sildītājs no strāvas nebija atvienots. Tukšais trauks sakarsis, un galds sācis gruzdēt. Vēl nedaudz, un varēja aizdegties altāris.

1948.
Mākslas un daiļamatniecības vidusskolā noorganizētais leļļu teātris jau tiktāl sagatavots, ka savu pirmo izrādi – Žīgura lugu "Brīnuma groziņš" – varēs sniegt 1.maijā. Paredzēts, ka maijā leļļu teātris viesosies Liepājas bērnudārzos un mācību iestādēs. Arī vasarā teātris sniegs regulāras izrādes bērnu atpūtas laukumos un parkos.