Kurzemes Vārds

00:58 Pirmdiena, 28. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Dubļos palīdzēja arī pieredze
Andris Sudmalis

Pagājušās nedēļas nogalē motosportists Lauris Freibergs Pasaules MX1 čempionāta otrā posma vienīgajā braucienā ierindojās 10.vietā, kas ir viņa labākais sasniegums pēdējo trīs gadu laikā. Telefonintervijā "Kurzemes Vārdam" sportists pastāstīja par sacensībām Spānijā, jauno sezonu, kā arī savu veselības stāvokli.

– Lauri, kādēļ Spānijā tika atcelts otrais brauciens?
– Laika apstākļi bija vienkārši briesmīgi. Ja šajā valstī visa gada laikā piecas dienas līst, tad šis nokrišņu periods iekrita tieši Pasaules čempionāta otrā posma laikā. Trase bija tik izlijusi, ka pat nezinu, kā lai apzīmē tās stāvokli. Tā pat vairs nebija vienkārši dubļaina. Vietām trase bija absolūti neizbraucama, tādēļ otro braucienu atcēla. Taču, kad jau braucām prom no Spānijas, atkal spīdēja saule.

– Nesen sacensībās Spānijā piedalījās arī Dāvis Līvs, kurš tā arī netika galā ar ārkārtīgi cieto trases segumu. Cik liela nozīme izcīnītajai vietai bija tam, ka trase bija kļuvusi mīksta?
– Pieļauju, ka, ja segums būtu cietāks, vietu desmitniekā man būtu grūtāk izcīnīt. Taču bija tā, kā bija, un, iespējams, ka arī 20 gadu pieredze motosportā palīdzēja apsteigt jaunākos sportistus no dienvidvalstīm.

– Kvalifikācijā gan tev tik labi negāja – uzrādīji tikai 27. labāko laiku. Vai nebija stresa par to, ka varētu nekvalificēties pamatsacensībām?
– Savu sniegumu kvalifikācijā man tiešām vajadzētu uzlabot, jo arī iepriekšējos gados šajā rādītājā pārāk labi nav gājis. Taču uztraukuma par to, ka varētu nekvalificēties, gan nebija.

– Vai atceries, kad iepriekšējo reizi iekļuvi Pasaules čempionāta posma desmitniekā?
– Pēdējo trīs gadu laikā man tik augstu nebija izdevies tikt. Arī pērn lielākos punktus kopvērtējumam nopelnīju par 13.vietu.

– Vai pēc Spānijas posma esat palikuši Pireneju pussalā, lai gatavotos trešajam, Portugāles posmam, kas notiks šās nedēļas nogalē?
– It kā jau varējām palikt, jo abas sacensību vietas šķir tikai 700 kilometru, bet tādā gadījumā atpakaļceļš uz Nīderlandi un Beļģiju būtu garāks. Nolēmām no Spānijas braukt uz komandas mājvietu Nīderlandē, bet uz Portugāli lidot, tā šoreiz sanāks lētāk.

– Kā jaunās sezonas sākumā ar veselību?
– Varu atkārtot to, ko saka daudzu sporta veidu pārstāvji: nopietnu savainojumu nav, bet ir mikrotraumas un hroniskie savainojumi. Kārtīgu treniņu man nav bijis aptuveni 3 – 4 nedēļas, bet sacensības Spānijā bija vienas no retajām, kurās braucu bez pretsāpju līdzekļiem. Pabraukt varu tīri labi, bet vecie savainojumi laiku pa laikam liek sevi manīt.

– Kādi savainojumi nomocījuši visvairāk?
– Oi, labāk nemaz nesākt uzskaitīt. Tā aktuālākā problēma bija ar ribām – divreiz pēc kārtas sasitu vienu un to pašu. Taču tagad tiešām jau ir krietni labāk.

– Pieļauju, ka arī rezultāts Spānijā ir uzlabojis vispārējo noskaņojumu.
– Jā, protams, ka izcīnītā 10.vieta, lai arī tikai viena posma vienīgajā braucienā, noskaņojumu ir uzlabojusi. Šāds rezultāts jau atbilst paša izvirzītajam mērķim – pirmajam desmitniekam kopvērtējumā.


Veterāni sacentās Daugavpilī
Andris Sudmalis

Daugavpilī ir aizvadītas Latvijas Pašvaldību sporta veterānu 45.spēles, kurās Liepājas Senioru sporta klubs piedalījās trīs disciplīnās.

Liepājnieku bilance šajās sacensībās ir visnotaļ pozitīva, jo kopvērtējumā izdevās izcīnīt divas godalgas. Labākie panākumi mūsējiem bija volejbolā un šahā. Volejbolā vecuma grupā virs 60 gadiem mūsu pilsētas vecmeistari (Harijs Pusaudzis, Jānis Grietēns, Andris Lieģenieks, Andrejs Prodišķis, Aivars Škuburs, Nikolajs Tarasenko, Nikolajs Veipāns) ierindojās 3.vietā.

Ja volejbolisti pēdējos gados itin stabili turas gan Latvijas čempionāta, gan veterānu sporta spēļu pirmajā trijniekā, tad šahistu izcīnītās bronzas godalgas ir vēl nebijis sasniegums. Liepājnieki labus rezultātus uzrādīja arī individuālajā vērtējumā. Vecuma grupā virs 50 gadiem labāku papildrādītāju dēļ Āris Ozoliņš apsteidza citu mūsu pilsētas pārstāvi Vitāliju Daškeviču.

Savukārt LSSK novusisti kopvērtējumā ierindojās tikai 7.vietā, bet individuālajā vērtējumā arī šajā disciplīnā mūsējie nepalika bez godalgām. Dāmu konkurencē Diāna Freimane bija otrā, bet labākais no mūsu kungiem bija Aleksandrs Subačs, kas arī izcīnīja 2.vietu.

Ir noslēdzies arī Liepājas atklātais čempionāts novusā senioriem. Labākā no dāmām bija Vēsma Vasara, bet kungiem dažādās vecuma grupās uzvarēja Omārs Jaunzems (40+), Ojārs Strakšas (50+), Ilmārs Bernāts (60+).