Kurzemes Vārds

12:54 Ceturtdiena, 2. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Jāstrādā, nevis jākaro!
Jānis Lagzdiņš, Saeimas deputāts

Nav aiz kalniem nākamās pašvaldību vēlēšanas, kas notiks pēc gada – vasarā, vienlaikus ar Eiroparlamenta vēlēšanām. Mums, liepājniekiem, jāapzinās, cik ļoti nozīmīgi pilsētas attīstībai ir nākamie gadi, jo īpaši tādēļ, ka pašlaik valstī gan objektīvu apstākļu dēļ, gan dažkārt arī pašu neizdarības dēļ ir grūti laiki, zināmā mērā apstājusies saimnieciskā augšupeja. Tādēļ būtu ļoti svarīgi, lai, gatavojoties pašvaldību vēlēšanām, un arī pēc vēlēšanām Liepāju neplosītu partiju bezjēdzīgie cīniņi, kas traucētu kopā strādāt un risināt mūsu pilsētai tik svarīgos ekonomiskos un saimnieciskos jautājumus.

Mana visdziļākā pārliecība ir tāda, ka tām partijām, kurām patiesi rūp liepājnieku problēmu risināšana, būtu uz nākamajām vēlēšanām jāapvienojas. Manuprāt, labējām partijām ir jāveido vienots kopējs saraksts, jo sagaidāms, ka Liepājā kā Latvijas otrajā ekonomiski nozīmīgākajā pilsētā arī vairākas jaunizveidotās politiskās partijas centīsies iegūt ietekmi. Pareizāk sakot – ne tik daudz šīs partijas pūlēsies, kā tie pelēkie kardināli, kas aiz šīm partijām stāv. Tāpēc, ja katrs politiskais spēks ies ar savu sarakstu uz vēlēšanām un konstruktīvi domājošie, kas ir arī Liepājas patrioti, nespēs apvienoties vienotā kopējā apvienībā, tad Liepājā var izveidoties situācija, kāda savulaik bija Jūrmalā un pašlaik ir arī Rīgā, kad partiju nepārtrauktie savstarpējie cīniņi traucē produktīvi strādāt.

Arguments spēku konsolidācijai ir ļoti nopietns: tad, kad ir saimnieciski grūti, kad ir jārisina svarīgas ekonomiskas un sociālas problēmas, tad ir būtiski visus spēkus maksimāli ziedot darbam, nevis tos bezjēdzīgi izšķiest politiskos karos, savstarpējā kritizēšanā un sava pārākuma pierādīšanā. To var atļauties tikai ļoti bagātas valstis, ļoti bagātas pilsētas, kad ir maz problēmu. Tad ar šiem kariem varbūt var atļauties laiku pa laikam kādu politisku spēlīti uzspēlēt. Bet, kad ir daudz darba, tad ir jāstrādā, nevis jākaro.