Kurzemes Vārds

19:03 Svētdiena, 5. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Nīca pēc traģēdijas kā izmirusi
Ita Cērmane

Pagājušās piektdienas vakarā kārtējā Valsts policijas organizētajā reidā uzmanības centrā bija Nīca. Taču pēc nedēļu iepriekš notikušā traģiskā negadījuma miests bija kā izmiris.

Kad tiesībsargi īsi pirms pusnakts ieradās Nīcas centrā, tur ļaužu gandrīz nebija. Bariņš jauniešu, kuri bija sapulcējušies vienā no laukumiņiem, pamanījuši tuvojamies policiju, zibens ātrumā pazuda. Vienīgie, ko vēlajā stundā satapām, bija četri rīdzinieki – divi puiši un divas meitenes, kuri Nīcas nomalē bija uzslējuši telti un pārlaida nakti. Jaunieši bija pilngadīgi un skaidrā prātā, un stāstīja, ka ar stopiem no galvaspilsētas dodas uz Klaipēdu un Nīcā pārlaiž nakti.

Jāsecina, ka aktivitātes Nīcā acīmredzot piebremzējis traģiskais notikums. Jāpiebilst, ka tieši pēc tā nomainīts arī darba laiks bāram "Biz biz". Ja šī iestāde iepriekš strādājusi līdz pusnaktij, tad jaunais darba laiks nav ilgāks par desmitiem vakarā.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes 3.iecirkņa priekšnieks Jānis Pelnēns uzsvēra, ka reids Nīcā noticis nevis negadījuma dēļ, bet gan bijis kārtējais un plānotais.

Nīcā jau pirms nedēļas noticis līdzīgs reids, tāds pats bijis arī Bārtā, kur konstatēti arī pārkāpumi – aizturēti apreibuši pusaudži. Biežāk pārkāpumi tiek konstatēti pagastos, kur ir lielāks iedzīvotāju skaits, piemēram, Nīcā, Vaiņodē, Grobiņā. Amatpersona uzsver, ka, iestājoties siltākam laikam, līdzīgi reidi rajonā notiks regulāri, īpašu uzmanību pievēršot vietām, kur notiks pasākumi – diskotēkas, zaļumballes u.c.

Turpina izmeklēt strādnieka bojāeju

"Kurzemes Vārds" jau informēja, ka traģisks negadījums piektdien pēcpusdienā notika būvobjektā. Policija, veicot izmeklēšanu, precizējusi, ka pie ēkas sienas Kuršu ielā 18, veicot rakšanas darbus, noticis zemes nogruvums, kādēļ zem zemes tika aprakts vīrietis. Izrokot cietušo, tika konstatēts, ka viņš miris. Noskaidrots, ka bojāgājušais ir SIA "Nekustamie īpašumi "Māja"" 1965.gadā dzimušais strādnieks. Policijā par notikušo uzsākts kriminālprocess.

Sadursme dzērumā

26.aprīlī dažas minūtes pirms pulksten 12 kārtējais negadījums noticis Brīvības un Cukura ielas krustojumā. Automašīnas "VW Golf" 1981.gadā dzimušais vadītājs stūrējis auto pa Brīvības ielu. Krustojumā ar Cukura ielu viņš izdarījis kreisā pagrieziena manevru, nepārliecinoties par tā drošību, kādēļ izraisījis sadursmi ar pretim braucošo "Ford Focus". Cilvēki necieta, taču pēc sadursmes atklājās, ka vadītājs pie stūres sēdies skurbulī – alkometrs viņa izelpā uzrādīja 0,58 promiles. Negadījuma aculiecinieki gan stāsta, ka iereibušais puisis nemaz nav bijis avārijas izraisītājs – īstais vadītājs pēc sadursmes aizbēdzis, pametot draugu zem tanka.