Kurzemes Vārds

18:55 Sestdiena, 4. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Kultūras projektu izstrādes veicināšanai

Lai veicināt dažādu kultūras projektu izstrādi Liepājā, Kultūras pārvaldes Kultūrpolitikas nodaļa apkopojusi informāciju par vietējiem, nacionāliem un starptautiskiem kultūras projektu konkursiem. Apkopotā informācija par projektu līdzfinansēšanas iespējām būs noderīga gan Liepājā aktīvajām sabiedriskajām organizācijām, gan kultūras menedžmenta kompānijām, gan pašvaldības iestādēm, kas īsteno ar kultūru saistītas aktivitātes. Informācija ievietota pašvaldības mājaslapā www.liepaja.lv sadaļā "Kultūras pārvalde". Tādējādi iespējams vienuviet iepazīties gan ar izsludinātajiem projektu konkursiem, gan ar valsts un starptautiska mēroga grantu programmām. Kultūras pārvalde cer, ka tas motivēs projektu izstrādātājus domāt par jaunām projektu idejām un ļaus savlaicīgi plānot projektu ieviešanas laiku un meklēt lokālus un starptautiskos sadarbības partnerus.

Rīt Kurzemē nevarēs reģistrēt braucamos

CSDD darbinieku apmācības dēļ rīt Liepājas, Ventspils, Kuldīgas, Talsu, Tukuma, Saldus, Dobeles un Jūrmalas CSDD nodaļās nevarēs reģistrēt transportlīdzekļus un mazizmēra kuģošanas līdzekļus, informēja CSDD Liepājas rajona nodaļas priekšnieka vietnieks Arnis Jekste. Tuvākās vietas, kur minēto rajonu transportlīdzekļu un mazizmēra kuģošanas līdzekļu īpašnieki šajā dienā varēs veikt reģistrāciju, ir CSDD nodaļas Jelgavā un Rīgā.

Slimnīcai siltina ārsienas
Kristīne Pastore

Liepājas Reģionālajā slimnīcā turpina īstenot energoefektivitātes uzlabošanas projektu, kura kopējās izmaksas ir viens miljons 200 tūkstoši latu. No tiem Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējums ir 900 tūkstoši latu un līdzfinansējums 300 tūkstoši latu ir valsts budžeta līdzekļi. Pašlaik slimnīcā siltina zemo ēku ārsienas.

Slimnīcas saimnieciskā bloka direktors Edvīns Rūja sarunā ar "Kurzemes Vārdu" pastāstīja, ka šajā posmā paredzēts siltināt ārsienas visām ēkām, izņemot pašu augstceltni. Pašlaik norit šo darbu pirmā kārta, ko veic SIA "Vektra–21". Iesāktais ir jāpabeidz līdz Jāņiem. Vienlaikus saskaņā ar projektu notiek arī jumtu rekonstrukcija un siltināšana, ko veic uzņēmums "KDzS", kā arī katlumājas rekonstrukcija, ko veic SIA "Rudek K". Uzsākta arī automātiskās ventilācijas sistēmas rekonstrukcija, ko veic SIA "Norteks AE". Atbilstoši projektam jau nomainīti logi un ārdurvis. Pavisam nomainīti 453 logi un 32 durvis. Bet turpmāk paredzēts īstenot ārsienu siltināšanas otro kārtu, kas jāpabeidz līdz jūlija beigām, un veikt citus ar energoefektivitātes uzlabošanu saistītus darbus. E.Rūja sacīja, ka lielākais ieguvums no šiem darbiem būs siltuma patēriņa un ar to saistīto izmaksu samazināšanās.

Skolēnu darbs vasarā

Liepājā no 10.maija skolēni varēs pieteikties darbam vasarā. 13 un 14 gadu veciem skolēniem līdz 26.maijam jāreģistrējas domes Izglītības pārvaldē, K.Ūliha ielā 36, bet skolēniem no 15 gadu vecuma – Nodarbinātības valsts aģentūras Liepājas filiālē, Graudu ielā 50. 13 un 14 gadu veciem skolēniem darbu organizēs no 2. līdz 30. jūnijam un no 1. līdz 31. jūlijam. Katrs skolēns varēs strādāt vienu mēnesi četras stundas dienā, algā saņemot pusi no valstī noteiktās minimālās mēnešalgas. Pusi algas maksās NVA Liepājas filiāle, pusi – pašvaldība. Skolēni no 15 gadiem saņems mēnešalgu 160 latu apmērā par darba laiku ne ilgāku par septiņām stundām dienā un ne vairāk par 35 stundām nedēļā. Pusi no darba algas maksās NVA, otru pusi – uzņēmēji. Pašvaldība šogad 102 skolēnu nodarbināšanai piešķirs 7062 latu, kas paredzēts lielākoties gados jaunāko bērnu atalgojumam. 13 un 14 gadu vecie skolēni palīdzēs labiekārtot pilsētas skolu sporta laukumus, bet vecākajiem skolēniem darbu piedāvās uzņēmēji, kuru pieprasījumus pašlaik apkopo NVA Liepājas filiālē.

Vāks naudu īpašajiem bērniem

Nolūkā radīt mākslas darbus ziedošanai, Liepājas Novada fonds aicina jebkuru bērnu otrdien, 29.aprīlī, no pulksten 14 līdz 17, uz jaunrades darbnīcu "Putni" Liepājas Pedagoģijas akadēmijā, Kuršu ielā 20, informēja fonda vadītāja Aiga Jaunskalže. Iecerēts, ka darbnīcā tapušos darbus pret ziedojumiem pārdos Līvas tirgū 24.maijā. Iegūtos līdzekļus izlietos bērnu ar īpašām vajadzībām labā.

Nebūs reisu uz Klaipēdu un Skodu

No 1.maija akciju sabiedrība "Liepājas Autobusu parks" atceļ divus reisus – gan uz Klaipēdu, kas no Liepājas izbrauca pulksten 15 un 40 minūtēs, gan uz Skodu, kur autobuss katru dienu ceļā devās pulksten 14. Šos reisus bieži izmantoja Liepājas rajona iedzīvotāji. Autobusu parka mārketinga daļas vadītājs Uldis Kalniņš pastāstīja, ka tagad pasažieriem tiek piedāvāti vairāki jauni reisi. Piemēram, pulksten 12 no Liepājas varēs aizbraukt uz Rucavu, bet katru nedēļas dienu pulksten 17 uz Nidu. Izveidoti vēl divi jauni reisi (pulksten 14, kā arī 16 un 22 minūtēs), kuru galapietura būs Plūdoņu robežkontroles punkts. Atsaucoties iedzīvotāju lūgumiem, mainīts izbraukšanas laiks reisam Liepāja – Nida. No 1.maija tas būs pulksten 6 un 20 minūtes, bet uz Liepāju autobuss dosies 7 un 40 minūtēs. Sīkāku informāciju var iegūt Autobusu parka mājaslapā www.aslap.lv.