Kurzemes Vārds

08:35 Svētdiena, 29. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Nedēļas jautājums

Liepāja piesaista ar sarīkojumiem

Iestājoties siltākam laikam, uz Liepāju aktīvāk dodas arī tūristi. Portālā liepajniekiem.lv pagājušajā nedēļā jautājām – vai tūristam Liepājā ir ko darīt? Visvairāk jeb 36 procenti lasītāju uzsvēruši, ka mūsu pilsētā interesanti ir tikai atsevišķi sarīkojumi, 30 procentu domā, ka viesiem šeit ir ko darīt, bet ne pietiekami, 23 procenti Liepāju uzskata par garlaicīgu, bet 11 procenti respondentu ir pārliecināti, ka piedāvājums ir plašs.

/ Ja es būtu tūrists, aplūkotu visu, ko pats varu aplūkot, tad varbūt izmantotu kādu cilvēku ieteikumus. Bet pasākumu ziņā ir lielāka vai mazāka vienveidība, orientējoties uz masu. Manai sirdij tīk specifiskāki pasākumi, bet arī tos Liepājā rīko.

/ Par piedāvājumu skopumu var spriest pēc citu pilsētu apmeklējumiem! Ja neskaita pludmali, mums nav varenas odziņas, kura tūristiem neļautu braukt garām Liepājai. Cepuri nost Karostas cietumam, tā ir mūsu mazā odziņa, ar kuru izceļamies.

/ Tūristi var papriecāties par lielajiem, smirdīgajiem dūmu mākoņiem, ko izverd mūsu metalurgs.

/ Salīdzinot ar citām Latvijas pilsētām, ir ļoti maz ko redzēt. Daudzi saka – pludmale –, bet kas tad tur tāds ir? Protams, ir cilvēki, kuri nav jūru redzējuši, bet vai tad ne visai koptais parks un ne visai tīrā pludmale būtu tā odziņa? Ja es būtu tūrists Liepājā, protams, aizietu uz pludmali, promenādi, Trīsvienības katedrāli, muzeju. Un viss.

/ Man mazliet neērti par to, ka, piemēram, tie cilvēki, kuri strādā vietās, kuras apmeklē tūristi, nezina lietas, kas tomēr būtu jāzina. Piemēram, nedēļas nogalē biju iegājusi galerijā "Rožu laukums". Tur bija tūristi un vaicāja meitenēm, kādēļ uz asfalta ir notis. Kā jūs domājat, vai viņas prata atbildēt? Manuprāt, cilvēkiem, kuri strādā tādās vietās, būtu jāzina arī šis tas par Liepāju.

/ Kas kaut ko meklē, tas jau arī atradīs. Ekskursanti paši izvēlas sev interesējošas vietas – cits veco apbūvi, cits jūrmalu, bet cits varbūt grib izbaudīt Karostas cietuma piedzīvojumus. Katrai pilsētai ir kaut kas savs.

/ Liepājā var labi atpūsties, bet izklaides piedāvājums gan varētu būt plašāks.

/ Liepājā ir daudz vietu, ko apskatīt. Daudz kultūrvēsturisku vietu, pieminekļu, parks, jūrmala, amatnieku nams, kur nu vēl Karostas forti, cietums un citas ekstras. Arī aktīvās atpūtas piedāvājums ir tīri tā neko – ledushalle, kino, naktsklubi, boulings u.c. Bet uzskatu, ka vajadzētu vairāk attīstīt tūrismu.

/ Godīgi sakot, neesmu bijusi Liepājā, bet ļoti tuvu tai. Liepājā dzīvo tiešām forši cilvēciņi.

/ Manuprāt, Liepāju vajadzīgs vairāk sakopt, vienīgais, kas te piesaista, ir jūra un vasaras pasākumi.

/ Kopumā ņemot, protams, ka ir ko tūristiem parādīt, bet tas ir ietilpināms dienā, divās. Savukārt to, kā būtu jābūt, lai būtu interesanti, nezinīši var palūkot tepat netālu – Palangā. Diemžēl, kamēr latvieši domā, kā dzīvot labāk, lietuvieši vienkārši strādā. Un viņiem acīmredzot ļauj strādāt. Ne tā kā pie mums, kur valsts dara visu, lai iznīdētu mazos uzņēmējus un privātdarboņus. Tāpēc leišiem netrūkst ne kafejnīcu, ne ielu tirgoņu, kas ir vitāli nepieciešami tūristiem.