Kurzemes Vārds

01:52 Trešdiena, 29. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Arī daiļamata meistari pošas Dziesmu svētkiem

Indra Imbovica

Liepājas Tautas lietišķās mākslas studijas cītīgi gatavojas XXIV Vispārējiem latviešu dziesmu svētkiem un XIV Deju svētkiem, kas jūlijā notiks Rīgā.

Svētkos Dzelzceļa vēstures muzejā tiks rīkota arī lielā tautas lietišķās mākslas izstāde "Es vidū". Četru gadalaiku noskaņā, sākot ar mūsu senču roku darinājumiem un atstāto mantojumu un beidzot ar daiļamata meistaru darinājumiem no visas Latvijas, veidosies lielā izstādes ekspozīcija.

Otrdien Liepājā bija ieradušies eksperti no valsts aģentūras "Tautas mākslas centrs", lai atlasītu skaistākos no skaistākajiem, meistarīgākos no meistarīgākajiem darbiem šai lielajai izstādei. Kā teica centra vecākā speciāliste tautas lietišķās mākslas un tēlotājmākslas jautājumos Linda Rubene, kurzemnieki katru reizi no jauna pārsteidz ar saviem izcilajiem darinājumiem – austajām segām, dreļļiem, pasakaini skaistajiem adītajiem cimdiem, pinumiem un, protams, dzintaru, jo nav jau vairs citur Latvijā tādu dzintara izstrādājumu kā Liepājā.