Kurzemes Vārds

00:53 Sestdiena, 30. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Gribam zināt!

4.maijā pulksten 17 Latviešu biedrības namā notiks mākslinieciskās jaunrades centra "Vaduguns" pulciņu dalībnieku koncerts, veltīts Latvijas neatkarības dienai. Viena no koncerta koordinatorēm ir centra metodiķe Inese Gūtmane.

– Kā jūs pati izjūtat 4.maiju?
– Tie ir svētki. Un, kaut gan mans uzdevums ir sagādāt svētkus citiem, rūpējoties, lai koncerts izdotos un viss noritētu gludi, lai pulciņu dalībnieki parādītu savu veikumu, ko pa gadu iemācījušies, arī pašai ir priecīga noskaņa.
– Ja ir svētki, tad cilvēki parasti sapošas. Vai jums patīk pucēties?
– Patīk gan, jo, kad tu esi svinīgi un skaisti saģērbies, tad taču ne tikai pašam, bet arī citiem rodas svinīgs noskaņojums.
– Būt kāda sarīkojuma centrā, uzrunāt publiku no skatuves, ne katram dots tāds talants un iespēja. Vai skatuves magnētisms ir jūs aizrāvis?
– Publikas priekšā es jūtos kā zivs ūdenī. Gandarī, ka varu izdarīt tā, lai citiem jautri. Ja agrāk, skolas gados un jaunībā, patika dekalmēt pacilājošus un svinīgus dzejoļus, tad nu tas ir noiets etaps. Tagad drīzāk veidoju tādu kā dialogu ar skatītājiem, un tīk arī pajokot!
– Dziedat un dejojat arī?
– Cik vien sevi atceros, esmu dziedājusi ansambļos un koros. Arī tagad dziedu Nīcas korī un ar to kopā gatavojos Dziesmu un deju svētkiem.
– Kura ir jūsu dziesma?
– Visas, ko sarakstījis Imants Kalniņš, ko dzied Austra Pumpure un viņas bērni, ko skandē kori un ko klausās tauta. Tagad dziesmu svētku repertuārā ir Imanta Kalniņa dziesma "Varoni gaidiet". To dziedot un dzirdot, man skudriņas skrien!


Zirgi, azarts un cirka triki

3. un 4.maijā Grobiņā, jātnieku sporta bāzē "Priedulāji", notiks jātnieku sporta sacensības un atpūtas pasākums visai ģimenei – "BFSC kauss". Sacensībām ir pieteikti vairāk nekā 70 zirgi un ir liela atsaucība no sportistu puses. Dalību sacensībās pieteikuši gan sportisti no visas Latvijas, gan arī labākie no Lietuvas un Igaunijas sportistu loka. "BFSC kauss" ir jātnieku sporta sacensības, kas iekļautas Latvijas Jātnieku federācijas ieskaites sacensību sarakstā. Sacensību sākums rīt būs pulksten 10, bet svētdien – pulksten 9. Kopējais sacensību balvu fonds ir 8540 latu apmērā.

"Maija brīvdienās mēs aicinām ģimenes apmeklēt "BFSC kausa" sacensības, kurās varēs vērot lielisku jātnieku sniegumu un ikviens apmeklētājs atradīs sev interesantu nodarbi no mūsu izklaides atrakciju klāsta," stāsta SIA "Baltic Farm Supply Center" valdes priekšsēdētājs Ojārs Petrevics.

Sacensību apmeklētāji varēs vērot vēl neredzētus brīvdabas cirka priekšnesumus ar klauniem, žonglieriem, akrobātiem un dzīvniekiem. Aktīvākie varēs iesaistīties atrakcijās un rādīt savu sportisko sniegumu uz rodeo buļļa un milzu šautriņu mešanas sacensībās. Savukārt tehnikas cienītāji aicināti piedalīties radio vadāmās tehnikas atrakcijās. Darbosies arī piepūšamās atrakcijas.

Abas dienas turpat notiks amatnieku tirdziņš, kurā varēs aplūkot un iegādāties vietējo amatnieku darinājumus. Pauzēs starp sacensībām būs intervijas ar sportistiem – iepriekšējā maršruta labākā snieguma uzrādītājiem.

Skatītājiem ieeja "BFSC kausa" pasākumā un dalība visās aktivitātēs ir bez maksas.


Aicina nākt un elpot brīvi

Sestdien pulksten 18 Liepājas Latviešu biedrības namā notiks pielūgsmes mūzikas diska "Laiks pielūgt 2" prezentācijas koncerts, kas atklās kristīgās mūzikas pasākumu "Nāc & elpo brīvi – 2008". Koncertā piedalīsies grupa "Man–hu", Valdis Indrišonoks, Kristaps Tālbergs, Filips Baumanis un citi.

Kristīgās mūzikas svētki "Nāc & elpo brīvi – 2008" Liepājā notiks no šodienas līdz svētdienai. Programmā paredzēti kristīgās mūzikas koncerti Latviešu biedrības namā un Pāvila draudzes dievnamā, kuros piedalīsies Latvijas grupas un mūziķi "Āķis", Valdis Indrišonoks ar grupu, "Man–hu" un citi. Būs arī dievkalpojumi, semināri un sporta aktivitātes.

Pasākumu "Nāc & elpo brīvi – 2008" organizē Liepājas baptistu Pāvila draudzes jaunieši. Pērn prezentēja mūzikas disku "Laiks pielūgt", kas guva lielu atzinību. Tādēļ šogad pie klausītājiem dodas jauns mūzikas disks "Laiks pielūgt 2".

Visi sarīkojumi ir bezmaksas, bet būs iespēja ziedot, lai atbalstītu šā pasākuma norisi.