Kurzemes Vārds

02:25 Sestdiena, 30. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Mēneša sportists
Romāns Miloslavskis,
Liepājas Kompleksās sporta skolas peldētājs

Mūsu laikraksta rubrikā "Mēneša sportists" jau ceturto no sešām reizēm triumfējis mūsu un Latvijas labākais peldētājs Romāns Miloslavskis, kurš šoreiz atzinību izpelnījās pēc veiksmīgā starta pasaules čempionātā īsajā celiņā – astotā vieta.

Mančestrā notikušais pasaules čempionāts 25 metru baseinā bija pēdējās tik liela mēroga sacensības pirms olimpiskajām spēlēm Pekinā, kas sāksies 8.augustā. Patīkami, ka arī Lielbritānijā Irinas Grodzickas audzēknis savā kroņdistancē – 200 metru brīvā stila peldējumā spēja iekļūt labāko astoņu peldētāju skaitā. Lai arī 2003.gadā Dublinā sasniegtais Latvijas rekords – 1:45,38 – atkal palika nepārspēts, finālpeldējuma rezultāts liepājniekam bija gana cienīgs – viena minūte un 46,65 sekundes. Patīkami, ka tieši olimpiskajā sezonā Miloslavskis dažādas raudzes mačos spējis sasniegt tik augstus rezultātus, tādējādi ļaujot cerēt uz ļoti labiem rezultātiem Pekinā.

Vēl starp pretendentiem uz mēneša sportista godu bija divi "Liepājas metalurga" futbolisti – Ričards Beņušis, kurš sezonas pirmajās trijās spēlēs guva tikpat vārtu, kā arī komandas kapteinis Deniss Ivanovs, kurš virslīgā guvis divus vārtus, turklāt viņš metalurgiem palīdzēja izraut uzvaru pār "Blāzmas" futbolistiem. Atzīstamu sniegumu bronzas spēlēs demonstrēja basketboliste Sabīne Niedola, kura LSBL bija labākā cīnītāja par atlēkušajām bumbām. Tāpat jāuzteic Liepājas tenisiste Anastasija Sevastova, kura šajā nedēļā sasniedza savas karjeras augstāko vietu WTA rangā – 221.


Ceturtdaļfinālā atkal pret "Ventspili"
Ints Grasis

Rīgā 2.līgas komanda "Viesulis" Latvijas kausa izcīņas astotdaļfinālā mērojās spēkiem ar "Liepājas metalurgu" un cieta smagu zaudējumu. Bet kausa izcīņas nākamā barjera liepājniekus gaida Ventspilī.

Latvijas kausa izcīņas astotdaļfināls.
"Viesulis" – "Liepājas metalurgs" 0:13 (0:6).
"Liepājas metalurgs" – Krucs, Kļava, Zirnis (Žuravļovs, 46.), Jemeļins, Mihaļčuks, Kamešs, Miceika (Golovins, 65.), Rimkēvičs, Rubīns (Mihailovs, 46.), Kļimeks, Grebis.
Vārtu guvēji: "Liepājas metalurgs" – Lanskis (10., savos vārtos), Kļimeks (24., 28., 44., 61.), Rimkēvičs (25., 37., 74.), Grebis (54., 83.), Miceika (64.), Kamešs (77., 89.).
Brīdinājumi: "Viesulis" – Kovals (54.), Lanskis (66., 71.), Butkus (69.); "Liepājas metalurgs" – Rimkēvičs (44.).
Noraidījumi: "Viesulis" – Lanskis (71., par otro dzelteno kartīti).

"Liepājas metalurga" galvenais treneris Jurijs Andrejevs Liepājā atstāja astoņus futbolistus, kas pēdējā virslīgas spēlē laukumā devās sākuma sastāvā, dodot iespēju tiem, kas līdz šim traumu vai citu iemeslu dēļ spēlējuši mazāk. "Katram no viņiem ir lieliska iespēja sevi parādīt no labās puses un jau sestdien Daugavpilī atkal iziet laukumā," staigādams pa visnotaļ labi iekopto uzņēmumam "Energoautomātika" agrāk piederējušo futbola zālienu, pirms spēles sacīja mūsu treneris.

Nav nozīmes analizēt ne 13 gūtos vārtus, ne arī aptuveni vēl tikpat daudz epizožu, kad bumba varēja vai brīnumainā kārtā neielidoja mājinieku vārtu tīklā. Komandu sagatavotības līmenis ievērojami atšķīrās, turklāt liepājnieki bija noskaņojušies nemēģināt amatierus apspēlēt uz vienas kājās, bet devās laukumā ļoti apņēmīgi. "Viesulis" spēles sākumā vēl mēģināja turēties pretī, komandas rindās, starp citu, bija arī futbolisti, kas savulaik spēlējuši Latvijas nacionālās izlases rindās – Rihards Butkus un Renārs Vucāns. Kamēr liepājniekiem neizdevās izmantot pat ļoti labas iespējas gūt vārtus, mājiniekiem tas izdevās, bet pirmā puslaika vidū viņu spēki bija galā.

Pēdējo reizi divciparu skaitlis mūsu komandas iesisto vārtu statistikā fiksēts 2004.gada septembrī, kad virslīgas spēlē tika sakauta "Auda" (10:1).

Jau otro gadu pēc kārtas Latvijas kausa izcīņas izloze ceturtdaļfinālā kopā saved "Ventspili" un "Liepājas metalurgu", turklāt atkal Ventspilī (pērn liepājnieki zaudēja ar 0:3). Spēle notiks 7.maijā. Pēdējo reizi Latvijas kausa izcīņas maču mājās liepājnieki ir aizvadījuši 2006.gada augustā (pusfinālā pret "Dižvanagiem – 6:1)! Citi ceturtdaļfināla pāri: "Skonto" – "Rīga", "Daugava" –"Vindava", "Jūrmala" – "Blāzma".

Jau šodien metalurgi dodas uz Daugavpili, lai rīt virslīgas čempionātā sacenstos ar "Daugavu".