Kurzemes Vārds

08:30 Piektdiena, 14. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Cieš, iestūrējot kokā

1.maijā ap puspieciem no rīta satiksmes negadījums noticis Grobiņas pagasta teritorijā. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse informēja, ka 1987.gadā dzimis automašīnas "Audi A6" vadītājs, stūrējot spēkratu pa Rīgas – Liepājas šoseju, 191.kilometrā, izbraucot līkumu, nebija pareizi izvēlējies ātrumu, nobraucis no ceļa un ietriecies kokā. Negadījumā cietuši divi cilvēki. Pašam vadītājam lauzta roka, bet viņa 1987.gadā dzimušajai pasažierei sasists plecs. Abiem Liepājas Reģionālajā slimnīcā sniegta ambulatora medicīniskā palīdzība.

Pusaudži nodedzina šķūni

1.maijā neilgi pēc pulksten 19 pie mājas Liepājā, Cīravas ielā 28, divi 1998.gadā dzimuši zēni aizdedzinājuši koka šķūnīti, un tas nodedzis.

Dzērumā iestūrē grāvī

1.maijā ap pulksten 22 dzērājšoferis atkal izraisījis negadījumu. 1982.gadā dzimušais automašīnas "Opel Astra Caravan" vadītājs kunga prātā stūrējis braucamo Cīravas pagastā pa ceļu no Dzērves uz Rokasbirzi. Apreibušais nav novaldījis spēkratu un iestūrējis grāvī.

Bārā paliek bez maka

Valsts policija saņēmusi sūdzību, ka 1.maijā ap trijiem naktī bārā "Pablo", Zivju ielā 3, kādam jaunietim nozagts maks ar automašīnas reģistrācijas apliecību, SEB bankas kredītkarti, traktorista apliecību.

Apzog veikalu

1.maijā pirms diviem naktī konstatēts, ka apzagts veikals "Primula" Liepājā, Ventspils ielā 56. Ļaundari, sabojājot ieejas durvis, iekļuvuši telpās, kur nozaguši alkoholu un tabakas izstrādājumus. Materiālo zaudējumu vēl aprēķina, policijā uzsākts kriminālprocess.

Ar rokām ķer nēģus

1.maijā pusstundu pēc pusnakts Aizputē aizturēts 1979.gadā dzimis vīrietis, kas Tebras upē ķēris nēģus. To viņš darījis bez zvejas rīkiem – ar rokām. Aizturēšanas brīdī vīrietis jau bija noķēris sešus nēģus. Par maluzvejniecību viņš sodīts administratīvi.

Atrod kārtējo bumbu

30.aprīlī ap pulksten 10 Kalētu pagastā lauksaimniecības darbu laikā uz lauka atrasts nesprādzis lādiņš. Par bīstamo atradumu paziņots Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotas sapieriem.

Izlaupa garāžas

Priekulē izlaupītas vairākas garāžas. 25.aprīlī ap septiņiem no rīta konstatēts, ka Priekulē, Paplakas ielā, uzlauzta un apzagta garāža. No tajā esošās automašīnas noskrūvēti un nozagti četri vieglmetāla diski ar riepām. Pazudis arī otrs disku un ziemas riepu komplekts, kas atradies garāžā, kā arī divas plastmasas kannas ar 40 litriem dīzeļdegvielas un citas mantas. Policijā uzsākts kriminālprocess, likumsargi meklē vainīgo. Naktī no 24. uz 25.aprīli izlaupīta arī garāža Priekulē, Vaiņodes ielā 17. No garāžu kooperatīva "Vālodze R" garāžas pazudis traktora "MTZ 82" augstspiediena degvielas sūknis, filtrs, starteris, kā arī metināšanas pusautomāts.


Satraucas par godu, bet apdraud sabiedrību

"Kurzemes Vārds" saņēma 21.aprīlī Romāna Butkus parakstītas pretenzijas par laikraksta 12.aprīļa numurā publicēto rakstu "Dauza mašīnas un nepilda solījumus". Jaunais vīrietis prasa kompensāciju par goda un cieņas aizskaršanu. Tajā pašā laikā viņš izraisījis kārtējo avāriju – jau trešo šogad.

Publikācijā, par ko protestē R.Butkus, bija stāstīts, ka viņš šā gada janvārī no autoservisa Vānes ielā bez īpašnieka atļaujas paņēmis autosportistam Danam Leščam piederošo automašīnu "Subaru Impreza", izraisījis avāriju, kurā spēkrats bojāts, solījies autosportistam samaksāt 10 tūkstošus latu, bet solījumu nav pildījis: Dans nav saņēmis ne auto, ne naudu. R.Butkus laikrakstam prasa atsaukt informāciju par to, ka mašīnu viņš paņēmis bez atļaujas – viņam bijusi vienošanās ar D.Lešču. Tāpat R.Butkus prasa atsaukt publikācijā pausto informāciju, ka viņš mašīnu pārdevis trešajai personai. Pretenzijas iesūtītājs uzskata, ka publikācija aizskarot viņa cieņu un godu un pieprasa laikrakstam samaksāt 5000 latu par morālo kaitējumu.

D.Leščs 29.aprīlī atkārtoti norādīja, ka joprojām no R.Butkus nav saņēmis ne naudu, ne arī automašīnu, un atkārtoti apstiprināja, ka viņam ir informācija, ka R.Butkus automašīnu pārdevis trešajai personai. Autosportists arī noskaidrojis, kas ir šī persona. Spēkrata tehniskā pase un otrs atslēgu komplekts gan vēl ir pie D.Lešča. Tāpat autosportists atkārtoti apstiprināja, ka automašīnu R.Butkus no servisa paņēmis bez īpašnieka atļaujas. Viņš apstiprina, ka ar R.Butku noslēdzis vienošanos, kurā uzrakstījis, ka auto iedevis labprātīgi, taču to darījis, lai izrādītu pretimnākšanu. Tā kā termiņš – 15.maijs, līdz kuram nauda jāsamaksā, – ir teju klāt, D.Leščs gatavojas par notikušo ziņot policijai, kā arī sniegt prasību tiesā.

Nupat policija izskatījusi lietu par avāriju 27.marta pēcpusdienā, kad R.Butkus ar automašīnu "Mercedes", braucot pa Ganību ielu, ietriecās bērnudārza "Saulīte" žogā, to sabojājot. "Kurzemes Vārds" policijā uzzināja, ka 24.aprīlī Ceļu policijā pieņemts lēmums administratīvā pārkāpuma lietā un R.Butkum piemērots naudassods 30 latu apmērā par satiksmes negadījuma izraisīšanu. Savukārt rezultāti par narkoloģisko ekspertīzi, uz kuru viņš nogādāts pēc avārijas, pagaidām vēl nav saņemti.

R.Butkus pamanījies izraisīt kārtējo satiksmes negadījumu – šogad jau trešo. Jau rakstījām, ka 26.aprīlī ap pulksten 12 automašīnas "VW Golf" vadītājs Brīvības un Cukura ielas krustojumā, izdarot kreiso pagriezienu, izraisījis sadursmi ar automašīnu "Ford Focus". Sākotnējā oficiālā informācija rādīja, ka automašīnas vadītājs bijis pats tās īpašnieks, turklāt vīrietis pie stūres bijis sēdies 0,58 promiļu reibumā. Interneta portālos pēc negadījuma parādījās komentāri, kuros bija norādīts, ka īstais avārijas izraisītājs bijis R.Butkus, kurš pametis negadījuma vietu, atstājot draugu nelaimē.

Valsts policijā apstiprināja, ka arī likumsargu rīcībā ir šāda informācija. Tādēļ uzsākta izmeklēšana, tiek noskaidroti negadījuma liecinieki. Arī automašīnas "VW Golf" īpašnieks "Kurzemes Vārdam" apstiprināja, ka negadījuma brīdī spēkratā pie stūres sēdējis R.Butkus. Golfiņa saimnieks paskaidroja, ka R.Butkum, kas ir viņa paziņa, auto vadīšanu uzticējis, jo pats bijis izdzēris alkoholisko kokteili. Pēc sadursmes ar auto "Ford" R.Butkus no mašīnas nekavējoties izkāpis un aizgājis. Mašīnas saimnieks skaidro, ka pēc negadījuma bijis šokā, jo avārijas brīdī sasitis galvu, tāpēc arī, kad ieradusies policijas ekipāža, nav paskaidrojis īstos negadījuma apstākļus. Taču viņam esot liecinieki, kas var apstiprināt policijai, ka avāriju izraisījis R.Butkus.

Notver autozagļus
Ita Cērmane

Policija ir notvērusi un iesēdinājusi aiz restēm divus vīriešus, kuri kopš šā gada sākuma Liepājā zaga automašīnas. Viņi notverti nozieguma vietā.

Gada sākumā policijai galvassāpes sagādāja nezināmi ļaundari, kas Karostā un Tosmarē citu pēc citas zaga automašīnas. Dažas no nozagtajām mašīnām netālu no zādzības vietas atrada sabojātas, bet citas sadedzinātas.

Aiztur nozieguma vietā

Beidzot zādzībām pielikts punkts. Naktī uz 27.aprīli autozagļus notvēra. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes priekšnieks Arturs Vaiteiks "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka ap pulksten 1.30 policijai piezvanījis kāds vīrietis. Viņš ziņojis, ka pirms aptuveni desmit minūtēm ar automašīnu "Audi 100" piebraucis pie mājas Ģenerāļa Baloža ielā 41. Kad pēc spēkrata novietošanas un aizslēgšanas uzkāpis dzīvoklī un pavēries pa logu, mašīnas vairs nav bijis – kamēr saimnieks bijis kāpnēs, "Audi" pazudis. Netālu no notikuma vietas bijusi Ceļu policijas ekipāža, tādēļ jau pēc nepilnas minūtes policisti ieradušies Ģenerāļa Baloža ielā. Auto zagļus viņi pamanījuši turpat netālu – divi vīrieši stūmuši nozagto mašīnu. Vienu no viņiem izdevies aizturēt turpat nozieguma vietā, bet otrs aizbēdzis. Tālu gan viņš neticis. Otru zagli policisti atrada paslēpušos krūmos un arī aizturēja.

A.Vaiteiks slavē automašīnas "Audi" saimnieku, kurš neapmulsa un par notikušo nekavējoties ziņoja policijai, kā arī uzslavēja Ceļu policijas darbiniekus Dzintaru Semenkovu un Agnitu Dreiblathenu, kuru operatīvajai rīcībai pateicoties zagļus izdevās aizturēt.

Aizturētie abi ir liepājnieki. 1989.gadā dzimušais Kaspars ir kādas arodvidusskolas audzēknis, bet 1987.gadā dzimušais Niks jau strādā. Iepriekš neviens no viņiem nav bijis sodīts, taču abi vairākkārt saukti pie administratīvās atbildības par dažādiem pārkāpumiem – atrašanos reibumā sabiedriskā vietā, sīko huligānismu.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka liktenīgajā naktī auto "Audi" nav bijis vienīgais, kam uzbrukuši abi garnadži. Vispirms viņi mēģinājuši nozagt automašīnu "Moskvič", kā arī no Spīdolas ielas gribējuši aizbraukt "VW Golf", kam arī izsituši stiklu. Par vienas nakts nodarījumiem vien viņiem inkriminētas trīs epizodes par svešas mantas zagšanu.

Topā "VW"

Taču ar to vien Kaspara un Nika grēku garais saraksts nebeidzas. Kriminālpolicija noskaidrojusi, ka abi jaunie cilvēki ar spēkratu zagšanu nodarbojušies kopš gada sākuma. 20.janvārī abi mēģinājuši nozagt automašīnu "Opel Ascona". Mašīnai bija izsists stikls un norauti aizdedzes vadi, taču aizbraukt auto nebija izdevies, jo to nevarēja iedarbināt. Naktī uz 3.februāri abi apstrādājuši virkni spēkratu: Spīdolas ielā 10 nozaga "VW Jetta" (to vēlāk atrada Beberliņos sadedzinātu), Spīdolas ielā 2 nozaga auto "Mazda" (atrada netālu, auto bija uztriecies rampai), Spīdolas ielā 11 aizbrauca "VW Golf". 9.februārī abi Ģenerāļa Baloža ielā nozaga automašīnu "Mazda 323". Par ziemas nodarījumiem policija auto zagļiem inkriminējusi piecas epizodes, taču tagad, iestājoties pavasarim, viņi atkal bija atsākuši veikt likumpārkāpumus. 16.aprīlī Katedrāles ielā 15 pazuda automašīna "VW Jetta", vēlāk to ar norautiem aizdedzes vadiem atrada netālu no Beberliņiem. 18.aprīlī Baltijas ielā 13 bija mēģināts nozagt automašīnu "VW Jetta".

"Rokraksts visos gadījumos bija viens – izsists automašīnas logs un norauti aizdedzes vadi," uzsvēra A.Vaiteiks. Kopumā uz Kaspara un Nika sirdsapziņas ir 10 automašīnu zādzības. Līdz ar to viņus sauks pie atbildības par 10 epizodēm pēc Krimināllikuma 175.panta 2.daļas – par zādzību grupā ar iepriekšēju nodomu, par ko paredzēts sods līdz 10 gadiem cietumā, kā arī pēc Krimināllikuma 185.panta 1.un 2.daļas – par tīšu svešas mantas bojāšanu vai iznīcināšanu.

Neatturama vēlme pavizināties

Pašlaik abi autozagļi ir aizturēti un atrodas policijas izolatorā. Kaspars un Niks savu vainu ir atzinuši. Likumsargiem viņi skaidrojuši, ka mašīnas zaguši, lai pavizinātos.

A.Vaiteiks pauž cerību, ka pēc šo autozagļu aizturēšanas vismaz uz laiku liepājnieku spēkratiem vajadzētu atrasties lielākā drošībā. Atgādināsim, ka mūsu pilsētā vērtīgu un dārgu spēkratu zādzības nav reģistrētas. Ik pa laikam pazudušas tikai pavecas mašīnas. Turklāt ik reizi, kad policijai kādu autozagļu grupu izdodas notvert, uz laiku iestājas miers. Iepriekš autozagļu grupu aizturēja pirms pāris gadiem.