Kurzemes Vārds

13:56 Otrdiena, 22. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Skatiens

Ieliekam somā sporta tērpu
Kristīne Pastore

Kaut nu otrdien nelītu! Visas zīmes (vēstījumi dažādās mājaslapās, kurās varam uzzināt par gaidāmo laiku) pagaidām rāda, ka tieši tā arī varētu būt. Un, ja reiz šī cerība piepildīsies, tad būtu vērtīgi šajā dienā pulksten 11 atnākt uz Jāņa Čakstes laukumu, kur turpmāk līdz pat šā mēneša beigām katru darba dienu četrdesmit minūtes notiks vingrošana, ko vadīs sertificēta trenere. Uz nodarbībām viņa gaidīs ikvienu, kuru vilina kustību prieks, bet jo īpaši cilvēkus, kam ir sēdošs darbs.

Ideja par vingrošanu parkos Eiropā un arī Latvijā ir ienākusi no austrumu valstīm. Neviens nebrīnās, ka, piemēram, Ķīnā, sākot jau no agra rīta, pilsētu parkos un dārzos iziet milzum daudz ļaužu un ļaujas mierīgām, meditatīvām vingrošanas nodarbībām. Ne tikai tādām, kas stiprina fizisko ķermeni, bet kas vienlaikus paaugstina arī cilvēka garīgās spējas un atjauno darba prieku. Ķīnieši pie šīs vingrošanas tik ļoti pieraduši, ka viņiem tā ir harmoniska dienas sastāvdaļa, bet eiropiešiem, kas apceļo šo valsti – interesants akcents ceļojumu plānā.

Ne viens vien, kas pats piedalījies vingrošanas nodarbībās Ķīnas parkos, ir atzinis, ka būtu labi, ja kaut kas tāds notiktu arī pie mums. Tikai tam ir kāds šķērslis – šajā austrumu zemē tādai kopīgai vingrošanai ir sensenas tradīcijas, kamēr mēs esam visai atturīgas mentalitātes cilvēki, kuriem diezin kā nepatīk, ja kāds no malas vēro, "kā es tur lokos un staipos". Bet mēģināsim! Varbūt mums iepatīkas un šim mēnesim sekos turpinājums.

Atcerēsimies, ka jau pirms pāris gadiem domes Sporta pārvalde sadarbībā ar dažādām citām organizācijām un treneriem visas vasaras garumā reizi nedēļā organizēja vingrošanas nodarbības Jūrmalas parkā. Un interesentu katru reizi bija daudz. Turklāt dzima jaunas tradīcijas. Viena no tām – nūjošana, kas Latvijā sākusi izplatīties pirms aptuveni pieciem gadiem un kļūst aizvien populārāka arī Liepājā. Ja agrāk ne viens vien smaidīja par šiem vasaras slēpotājiem, tad nupat jau tos pa vienam, diviem vai lielākā pulciņā pludmalē un parkā varam sastapt regulāri. Ir pat sabiedriskās organizācijas un slimnieku biedrības, kas saviem biedriem kolektīvi iegādājas nūjošanas inventāru un noteiktā laikā tiekas pludmalē, lai dotos kopējā pastaigā, kas patiesībā ir nopietna fiziska slodze. Taču tas nenozīmē, ka jāgaida, kamēr kāds uzaicinās.

Arī šajā mēnesī, 22. maijā, Jūrmalas parkā ikvienam interesentam būs iespēja iepazīties ar šo sporta veidu un, iespējams, pieņemt par savējo. Tā kā – uz priekšu! Šie, kā arī citi sportiskie un informatīvie pasākumi šogad ietverti Veselības nedēļas programmā, kas norisināsies līdz pat mēneša beigām. Tāpēc varbūt ir vērts ielikt sporta tērpu somā jau šodien, lai otrdien, kad pēc svētkiem iesim uz darbu, rīta steigā tas nepiemirstos. Ja arī otrdien neaiziesim uz kopējām vingrošanas nodarbībām Jāņa Čakstes laukumā, varbūt to izdarīsim trešdien, bet varbūt tā līdzpaņemtā sporta soma būs ierosinājums kādām citām fiziskajām aktivitātēm.