Kurzemes Vārds

13:27 Otrdiena, 22. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pakāpieni

Par Mihailu, kura rokās ir gaisma Liepājā
Daiga Lutere

Karjera
Mihails Azovskis
Ielu apgaismojuma meistars Komunālajā pārvaldē.
Bijis pārvaldnieks un skaņas un gaismas operators Liepājas Latviešu biedrības namā.
Strādājis uzņēmumā "Liepājas metalurgs" par elektriķi.
Mācījies Rīgas tehniskās universitātes Liepājas filiālē un 2.vidusskolā.
23 gadus vecs.

"Mihails grib daudz padarīt un arī strādā ātri," raksturojot kolēģi, teica Komunālās pārvaldes komunālās nozares vadītājs Andris Bražis. "Manuprāt, ir ļoti labi, ka viņš nekad nemeklē iemeslus, lai kaut ko nepadarītu. Bet gan otrādi. Strādā un padara visu, kas darāms. Un pat vairāk." Drīz būs pagājis gads, kopš Mihails Azovskis Komunālajā pārvaldē ir ielu apgaismojuma meistars. Tas nozīmē, ka viņa pārziņā ir Liepājas ielu apgaismošanas sistēma un visas problēmas, kas ar to saistītas. No izdegušām spuldzēm līdz apgaismojuma stabiem, kas sasvērušies, un bojātiem elektrokabeļiem. Un tieši Mihailam pa darba tālruni iedzīvotāji zvana, ja pamanījuši kaut kādas nebūšanas ielu apgaismošanas sfērā.

Tās nav sūdzības

"Šos zvanus un saņemto informāciju neuztveru kā sūdzības, bet gan kā informāciju, kas palīdz strādāt," saka ielu apgaismojuma meistars. "Lai arī uzņēmums "CVS", kas apkalpo un remontē ielu apgaismojuma tīklus, reizi mēnesī līnijas pārbauda un arī es regulāri izbraukāju pilsētu, kontrolējot situāciju, pilnīgi visas izdegušās spuldzes Liepājas teritorijā varam arī nekonstatēt. Tādēļ iedzīvotāju zvani mums tikai palīdz strādāt. Un zvanīt vajag tūlīt, ja kaut kas pamanīts, nevis pēc nedēļām trim." Mihails lūdza atgādināt, ka, zvanot pa tālruni 63480778, viņa prombūtnes laikā var būt ieslēgts automātiskais atbildētājs. Precīzu adresi un citu informāciju vajag atstāt tajā.

Runājot par savu darbu, puisis ir lietišķs un nosvērts. Pilsētas ielu apgaismojuma tīkli Liepājā nebūt nav ideālā kārtībā, un ir rajoni, kur situācija vērtējama kā ļoti smaga. Taču kopš 2005.gada, kad pilsētas ielu apgaismojuma tīklus no uzņēmuma "Latvenergo" pārņēma pašvaldība, izdarīts jau diezgan daudz. "Ja vēl izdosies piesaistīt nepieciešamo naudas summu no Eiropas Savienības fondiem, tad ir pamatota cerība, ka Liepājas apgaismošanas sistēmu varēsim sakārtot labā līmenī," ļoti cer jaunais speciālists.

Arī bez eksperimentiem neiztika

Mihails stāsta, ka interesi par dažādām tehniskām lietām un sakarībām jutis jau kopš bērnības. Šķitis tik interesanti saprast un izzināt, kā un kāpēc darbojas tā vai cita ierīce, kā strādā elektrība utt. Viņam vienmēr paticis visu izzināt līdz pašiem pamatiem. Saprast, kādēļ ir tā un ne citādi. Droši vien tādēļ, skolā mācoties, mīļākais mācību priekšmets bijusi fizika. Pusaudža gados sācis pats eksperimentēt, saviem spēkiem izgatavojot arī jaudas regulatoru. Šis eksperiments gan cietis nopietnu krahu, un labi, ka pats palicis dzīvs.

Studiju laikā bijis praksē "Liepājas metalurgā", un tur bija plānojis strādāt arī pēc elektrotehniķa specialitātes iegūšanas, taču dienā, kad gatavojies nest iesniegumu par pieņemšanu darbā metalurģiskajā rūpnīcā, draugs parādījis "Kurzemes Vārdā" publicēto sludinājumu, ka Latviešu biedrības nams aicina darbā elektriķi. Bija jāizšķiras ātri. Mihails izlēma par labu biedrības namam. Tagad, atceroties nostrādātos 3 gadus, esot ļoti priecīgs par tur gūto pieredzi un visu piedzīvoto. Lielu paldies varot teikt iepriekšējam pārvaldniekam Mikam Tiļugam, kurš dalījies pieredzē ar jauno darbinieku un iemācījis noderīgas lietas. Arī nama direktore Vita Hartmane daudz palīdzējusi.

Strādājot Latviešu biedrības namā, liekot gaismas vai sēžot pie skaņu pults kā ballēs, tā koncertos un citos sarīkojumos, ticies ar ļoti dažādiem māksliniekiem un cilvēkiem. Neaizmirstams laiks, kas ļoti bagātinājis un devis nebijušu pieredzi. Taču tāds rosīgs nemiers visu laiku par sevi atgādinājis. Gribējies apgūt vēl ko jaunu, darīt ko vairāk.

Un atkal sludinājums avīzē

Kādudien draudzene parādīja viņam avīzi, kurā publicēts sludinājums ar darba piedāvājumu. Komunālā pārvalde meklēja ielu apgaismojuma meistaru. Jauno cilvēku pieņēma. Jauns amats un ļoti daudz jaunas informācijas, daudz nezināmā. Bet Mihaila dabā nav strādāt pa roku galam. Viņš saka paldies Andrim Bražim un citiem pieredzējušajiem kolēģiem, kuri ar saviem padomiem un labvēlīgo attieksmi daudz palīdzējuši un, ja nepieciešams, dara to joprojām.

Ikdienā ielu apgaismojuma meistara sadarbības partneri ir SIA "CVS" speciālisti, kas arī ir tie, kas labo bojājumus un ieskrūvē izdegušās spuldzes. Ar šo uzņēmumu Komunālā pārvalde noslēgusi līgumu par pilsētas elektrotīklu uzturēšanu un apkalpošanu. Tāpat Mihaila Azovska pārziņā rakšanas atļauju saskaņošana, projektēšanas uzdevumi, tehnisko noteikumu izstrāde u.c. Darba dienas laikā stundas jāvelta gan papīru darbiem, gan izbraukšanai uz objektiem, paveiktā darba kontrolei, situācijas apzināšanai pilsētā. Esot interesanti, ļoti interesanti! Un Liepāja nu iepazīta no visām pusēm, no visiem stūriem. Jā, nākas uzklausīt iedzīvotāju pārmetumus, ka tur un tur nav gaismas, ka vajadzētu izdarīt to un vēl to. "Katrs ierosinājums tiek fiksēts, bet, ja tas tūlīt netiek īstenots, nevajag domāt, ka mums, Komunālajā pārvaldē, iedzīvotāju ierosinājumi ir vienaldzīgi. Kaut ko izdarīt, izlabot vai uzcelt var tikai tad, ja ir nauda. Un tās vienmēr pietrūkst," atgādina Mihails.

Ko viņš iemācījies un guvis aizvadītā gada laikā? Noteikti esot pilnveidojis prasmi organizēt darbu. Kā savu, tā citiem darbiniekiem. Joprojām apgūstot cilvēku vadīšanas iemaņas un pilnveidojot savas zināšanas darbā ar dokumentiem. Arī ar iedzīvotājiem, kas zvana, jāprot sarunāties. Patiess prieks un labs garastāvoklis visu dienu par tām, lai arī retajām, reizēm, kad iedzīvotāji piezvana, lai pateiktu paldies par kādu padarītu darbu, piemēram, to pašu ielas laternā ieskrūvētu spuldzi.

Jaunais speciālists noteikti turpināšot mācības kādā augstskolā, jo apzinoties, ka laba izglītība ļoti vajadzīga. Viņam simpatizējot līdzsvaroti cilvēki ar stingru raksturu. Šovasar atvaļinājuma laikā noteikti gribot aizbraukt uz Siguldu, lai no gaisa tramvaja otro reizi nolektu ar gumiju. Dūšas tam noteikti pietiks!