Kurzemes Vārds

14:42 Otrdiena, 22. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 3. maijā

1928.
Tiek paziņots, ka sakarā ar silto laiku, sākot ar 1.maiju, uz dzelzceļiem brauc ledus vagoni, kuros var ievietot preces, kas ātri bojājas.

Pēdējā laikā pilsētas kapsētas darbojas zagļi. Viņi sīpolpuķēm nogriež sīpoliņus, bet ziedus – tulpes un hiacintes – iesprauž atpakaļ zemē. Ziedi, palikuši bez saknēm, ātri novīst: "Vai tiešām nebūtu iespējams šos kapu zagļus notvert un savaldīt, jo pašlaik viņu nekaunība iet pāri mēram."

Aprīlī Liepājas ostā iebrauca no ārzemēm 42 pasažieri, izbrauca – 180. Izceļotāji ieradās no Padomju Krievijas un Lietuvas. Viņi devās caur Dancigu un Londonu uz Ameriku, Āfriku vai Argentīnu. Savukārt kuģu kustība aprīlī bijusi šāda: iebrauca 52 tvaikoņi un motorburinieki, izbrauca – 60. Galvenās ievedpreces ir akmeņogles, siļķes, mākslīgie mēsli, kaļķakmens, cukurs un dažādi siltzemju augļi. Izveda galvenokārt kokmateriālus un dažādus dzelzs izstrādājumus.

1938.
Pilsētas valdes sēdē pieņemti vairāki lēmumi. Ņemot vērā, ka izdevniecībā "Dzimtene" pasūtīti Liepājas kūrorta propagandas prospekti (4000 eksemplāru latviešu valodā, 3000 – vācu), nolemts pēc nodrukāšanas tos izplatīt visā Latvijā un ārvalstīs, nosūtot tos sūtniecībām. Bez tam piešķirti līdzekļi žoga remontam Bārenbuša kapos un Centrālajā kapsētā. Apstiprināja arī maksu par drēbju un veļas uzglabāšanu pilsētas peldētavās šajā sezonā. Pilsētas slimnīcai atļauts iepirkt 20 tonnu kartupeļu.

Baznīcas virsvalde atļāvusi Durbes Dienviddraudzes mācītājam P.Lejiņam būt par mācītāju arī 14.Liepājas aizsargu pulkā. Atbrīvots no amata Jaunliepājas draudzes priekšnieks E.Speķis.

1948.
Liepājas – Klaipēdas šoseja nebija labota ilgus gadus, tā ir stipri nolietota. Tagad tās klājumu atjauno. Ceļu ekspluatācijas rajona 2.distances ceļu meistara Petrovska vadībā tur uzsākta asfaltēšana. Lai darbi veiktos ātrāk, 15.maijā uz Liepājas – Klaipēdas šosejas sāks strādāt mūsdienīgas ceļu remontiekārtas.