Kurzemes Vārds

13:59 Otrdiena, 22. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Ar lepnumu pacelt karogu!
Jānis Gailis
, Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūras Kurzemes reģionālās nodaļas vecākais konsultants

4.maijs, Neatkarības deklarācija ir fakti, ko nevar novērtēt par augstu. Pēc 50 gadu okupācijas atkal sākām iet valsts neatkarības ceļu.

Tā sagadījās, ka 1990.gada 3.maijā mēs, grupa kalnos kāpēju, atgriezāmies Rīgā un 4.maijā bijām pie Augstākās padomes ēkas. Klausījāmies, kas notiek, un ar drebošu sirdi kopā ar milzīgo cilvēku pūli skaitījām līdzi visus "par" un "pret". Kad balsojums bija noticis un Latvijas neatkarībai bija pateikts "jā", ovācijas bija milzīgas. To nevar aizmirst.

Šiem svētkiem jābūt katra Latvijas iedzīvotāja sirdī. Un 4.maija rītā, kad paceļam Latvijas karogu, to svarīgums jāizjūt. Tāpat kā 18.novembrī un 11.novembrī.

Kā ir tagad? Pieņemu, ka varbūt daudzi ir vīlušies šodienā. Varbūt cilvēku vājību dēļ pašā sākumā netika pieņemti pilnīgi pareizi lēmumi, kuri vēlāk ietekmēja valsts ekonomisko attīstību. Bet esmu optimists. Atceros, kā pēc neatkarības atgūšanas Latvija grima ekonomiskajā bedrē līdz pat 1996.gadam. Bet pēc tam taču sākās uzplaukums, kāpiens uz augšu. Šodien esam gan Eiropas savienības, gan NATO dalībvalsts, esam brīvu valstu dažādās savienībās, kurās aizstāv cita citu. Ja mēs nebūtu atguvuši neatkarību, tas nebūtu iespējams.

Gribu novēlēt rīt katram Latvijas cilvēkam atcerēties 1990.gada maiju un katram pie sevis padomāt par to, kādi ieguvumi, kādi zaudējumi bijuši šajos gados. Un vērtēt valsts attīstību ar labestību, jo tā ir mūsu pašu! Un ticēt, ka kļūdas tiks novērstas, ka valsts tiks sakārtota! Un valsts karogu pacelt ar lepnumu!