Kurzemes Vārds

13:22 Otrdiena, 22. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Konkurss

Piedāvā naudu vides sakārtošanai
Viktors Ulberts

Līdz 26.maijam Liepājas pilsētā reģistrētās biedrības, nodibinājumi, kā arī fizisku personu neformālās grupas, kurās apvienojušies vismaz trīs cilvēki, var piedalīties projektu konkursā "Atbalsts apkaimei" un iegūt finansējumu apkārtējās vides sakārtošanai, informēja konkursa rīkotāja – Liepājas Novada fonda – valdes priekšsēdētāja Aiga Jaunskalže.

Liepājas Novada fondu pagājušajā gadā nodibināja vairāki desmiti sabiedrībā pazīstamu cilvēku, lai ar fonda starpniecību vāktu ziedojumus un tos izmantotu novada attīstības sekmēšanai. Piemēram, konkursam "Atbalsts apkaimei" Hipotēku un zemes banka atvēlējusi 2000 latu. Šis ir pirmais Liepājas Novada fonda izsludinātais projektu konkurss, kas dod iespēju saņemt finansējumu ne tikai nevalstiskajām organizācijām, bet arī neformālām iedzīvotāju grupām, lai pašu spēkiem īstenotu idejas, kas uzlabos dzīves kvalitāti pilsētā. Paredzams, ka katrā pilsētas mikrorajonā tiks atbalstīts viens projekts un katrs no tiem var saņemt finansējumu 400 latu apmērā. Viens nosacījums gan jāņem vērā: finansējums netiks pārskaitīts uz privātpersonas kontu, tāpēc, ja pieteikuma autori nav juridiskas personas, viņiem jāmeklē kāds sadarbības partneris.

Projektu konkursa nolikums un pieteikuma anketa pieejama elektroniski mājaslapā www.kopienufondi.lv vai pieprasot to pa e–pastu [email protected].

A.Jaunskalže skaidro, ka, iepazīstoties ar konkursa nolikumu, vajadzētu būt skaidrībai par to, ko konkursa organizētāji vēlas zināt, jo pieteikuma anketa veidota samēra vienkārša. "Tas tādēļ, ka vēlamies, lai konkursā iesaistītos pēc iespējas vairāk cilvēku," norāda A.Jaunskalže. Bez tam maija vidū notiks informatīvais seminārs par pieteikumu sagatavošanu projektu konkursam. Individuālas konsultācijas var saņemt pa tālruni 63422788 vai 26808351.

"Projektus rakstīt ir jāmācās, un šis konkurss varētu būt labs iesākums jaunizveidotajām namu apsaimniekošanas biedrībām," uzskata namu apsaimniekošanas uzņēmuma "Karosta" vadītāja Gaida Korņilko. "Mums ir svarīgi atrast sadarbības partnerus. Nereti ir tā, ka iedzīvotājiem vienkārši kaut ko uzceļ, bet tas tiek samērā ātri nopostīts. Taču, ja darbs padarīts saviem spēkiem, attieksme ir pavisam citādāka. Cilvēki rūpējas par to, ko paši izveidojuši. Un tāds ir arī mūsu mērķis – panākt, lai cilvēki uzņemas atbildību par savas vides kvalitāti."

A.Jaunskalže norāda, ka cilvēki mēdz kultivēt mītu, ka nepieciešama liela nauda, lai kaut ko paveiktu. Tā nemaz neesot. Piemēram, par Liepājas Novada fonda piedāvātajiem līdzekļiem jebkurā pagalmā iespējams ierīkot bērnu laukumu. Tāpat fonda naudu iespējams izmantot apkārtnes apzaļumošanai, puķu dobju ierīkošanai, žogu krāsošanai, kāda piedrazota nostūra iztīrīšanai. Ļoti daudzos pagalmos pusaudžiem ir bez nodarbes. Te lieti noderētu basketbola grozs.

Projektu pieteikumi Liepājas Novada fondam jāiesniedz līdz 26.maijam, taču pašu projektu īstenot var no šā gada 1.jūlija līdz 15.decembrim.