Kurzemes Vārds

17:47 Sestdiena, 22. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Vairāk informācijas

Interneta vidē atklāts laikraksta "Latvijas Vēstnesis" jaunais portāls "LV.LV", kura adrese ir www.lv.lv. Tas ir patstāvīgs elektronisks medijs, kas lietotājam vienkopus ērti nodrošina pieejas laikraksta "Latvijas Vēstnesis" un divu specializēto žurnālu elektroniskajām versijām, kā arī bezmaksas normatīvo aktu vortālam www.likumi.lv. Portāla galvenais uzdevums ir skaidrot pieņemto tiesību aktu aktuālos jaunumus, kā arī informēt par normatīvo aktu tapšanas un izmaiņu procesiem.

Kā veidot mājaslapu?

Liepājas Novada fonds sadarbībā ar SIA "Interneta dizains" aicina uz semināru par interneta mājaslapu veidošanu. Tas notiks

14.maijā pulksten 14 Malkas ielā 1, to vadīs lektors Harijs Ozols, SIA "Interneta Dizains" īpašnieks, kurš pirms četriem gadiem izveidoja īpašu satura vadības sistēmu websoft.lv, ar kuru jebkurš cilvēks, organizācija, iestāde vai uzņēmums var izveidot un uzturēt labu mājaslapu. Semināra gaitā organizāciju pārstāvjiem būs iespēja saņemt praktisku informāciju, ar ko sākt, kā organizēt informācijas papildināšanu u.c. Pasākums ir bez maksas. Interesentiem jānosūta pieteikums – elektroniska vēstule, rakstot [email protected] līdz 12.maijam. Papildu informācija pa tālruni 63422788 vai 26808351.

Profesijas invalīdiem

Šodien Sociālās integrācijas valsts aģentūra Cīravā rīko informatīvu pasākumu par pilnveidoto profesionālās piemērotības noteikšanu cilvēkiem ar invaliditāti un aģentūras atbalsta punkta pirmā darbības gada rezultātiem. Ar Eiropas Sociālā fonda līdzfinansējumu ir atvērti astoņi Sociālās integrācijas valsts aģentūras atbalsta punkti reģionos. Kurzemē tie atrodas Cīravas arodvidusskolas un Kuldīgas 78.arodvidusskolas telpās. Par atbalsta punktu pirmā darbības gada rezultātiem informēs ESF projekta "Atbalsta punktu izveide profesionālās rehabilitācijas pasākumu nodrošināšanai invalīdiem Latvijā" vadītājs Juris Leškovičs un valsts aģentūras Atbalsta punktu nodaļas vadītāja Zanda Šteinberga. Šie atbalsta punkti nodrošina cilvēkiem ar invaliditāti profesionālās piemērotības noteikšanu un profesionālās kvalifikācijas ieguvi tuvāk dzīvesvietai. Izmantojot modernas informācijas un komunikāciju tehnoloģijas, var analizēt cilvēku ar invaliditāti spējas darbā ar datoru, uzņēmējdarbībā, praktiskā darba profesijās, pakalpojumu jomā, biroja darbā un profesijās, kas saistītas ar informācijas tehnoloģiju izmantošanu, un sniegt argumentētas rekomendācijas par viņu veselības stāvokļa atbilstību konkrētai profesijai.

Pret dārdzību

Dzīvokļu īpašnieku savienības Liepājas nodaļā apspriež savas iespējas un līdzdalību, lai pārvarētu sociālo spriedzi, ko izraisījis apkures sadārdzinājums, kas ne vienmēr, kā šeit uzskata, ir attaisnots. Valdes pēdējā sēdē nolemts veltīt šim tematam savu biedru tikšanos ar citām ieinteresētām personām, ar problēmu saistīto iestāžu pārstāvjiem un speciālistiem. Tāpat jāapspriež aktuālie jautājumi, kas saistīti ar dzīvojamo māju energoefektivitātes paaugstināšanu. Piedalīsies arī pašvaldības pārstāvji. Apspriede paredzēta 16.maijā, tā notiks Pilsētas domes zālē.

Klāt jaunais Zilā karoga buklets

Tuvojoties peldsezonas atklāšanai, klajā nācis jaunais buklets "Zilā karoga pludmale un Jūrmalas parks Liepājā". Tas tapis, sadarbojoties domes Vides daļai, Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļai un Liepājas muzejam. Dizainu bukletam izstrādājusi Anita Lūsēna, tas drukāts SIA "Dardedze hologrāfija" 2500 eksemplāros. Bukletā ikviens interesents var iegūt informāciju par Zilā karoga vēsturi Liepājā, kā arī uzzināt par pašreizējām atpūtas iespējām pludmales teritorijā, bukletā ietverta pludmales karte ar atzīmētiem zonējumiem. Informācija tulkota arī angļu valodā. Bukletus var saņemt Liepājas domes Apmeklētāju pieņemšanas centrā, tie būs pieejami arī Liepājas reģiona Tūrisma informācijas birojā. Ja Starptautiskā zilo karogu žūrija apstiprinās sertifikāta piešķiršanu Liepājai, tad šogad Zilais karogs mūsu pludmalē plīvos jau septīto reizi. Zilais karogs ir godalga, ko uz gadu piešķir tām pludmalēm, kas atbilst Eiropas Vides izglītības fonda izvirzītajiem 29 kritērijiem par ūdens kvalitāti, drošību, pakalpojumiem, vides izglītības pasākumiem un informācijas pieejamību.

Teātra pārstāvji tiksies ar jauniešiem Rīgā

Šodien Liepājas pārstāvniecībā Rīgā, Jēkaba kazarmās, uz ikmēneša tikšanos aicināti studenti un jaunieši liepājnieki, kā arī citi Liepājas draugi. Vakara īpašie viesi būs mūziķi un komponisti – tēvs un dēls Jāņi Lūsēni, kā arī Liepājas teātra administrācijas pārstāve Zane Elere. Abiem Lūsēniem pašlaik darbi visciešāk saistīti ar latviešu vecāko profesionālo teātri – Liepājas teātri. Par Jāņa Lūsēna seniora darbiem Liepājā zina gandrīz visi Latvijas iedzīvotāji ("Kaupēn, mans mīļais", "Neglītais pīlēns", "Agrā rūsa" u.c.), bet Jānis Lūsēns juniors nopietni sevi ir pieteicis šosezon ar mūziku pašlaik teātra jaunākajai izrādei "Bērniņi". Šajā studiju gadā tā būs pēdējā kopāsanākšana pārstāvniecībā, jo vasarā lielākā daļa jauniešu dodas atpakaļ uz savām mājām – dzimto pilsētu. 2007.–2008. studiju gadā Liepājas pārstāvniecībā Rīgā notikušas galvaspilsētā studējošo liepājnieku tikšanās ar mūzikas grupas "The Briefing" dalībniekiem, fotogrāfu Miku Fominu, jaunatnes politikas ekspertu Vili Brūveri un citiem.

Uz tikšanos aicina Inese Ziņģīte

Noteikti daudzi no mums ir gan dzirdējuši, gan arī lasījuši par netradicionālās ārstēšanās speciālisti Inesi Ziņgīti, kura ar pašas izdomātām metodēm – rāpošanu un norīvēšanos – ir sakārtojusi gan savu veselību, gan arī palīdzējusi daudziem visā Latvijā. Tagad arī liepājniekiem būs iespēja ar viņu tikties klātienē, lai noklausītos viņas stāstījumu par savu dzīvi un paši savām acīm redzētu, kā viņa veic procedūras un uzzinātu daudz ko citu. Tas viss notiks sestdien, 10.maijā, pulksten 12.45 Krusta baznīcā (K.Valdemāra ielā 7).

Vides tēmu konkursa uzvarētāji saņem apbalvojumus

Liepājas domē bija pulcējušies skolēni un viņu skolotāji. Notika zinātnisko darbu konkursa par Liepājai aktuālām vides problēmām laureātu godināšana. Naudas prēmijas un apbalvojumus autoriem un viņu zinātniski pētnieciskā darba vadītājiem pasniedza domes priekšsēdētāja pirmā vietniece Silva Golde, uzvarētājus sveica Vides nodaļas speciāliste Gunta Zaldeniece. Apbalvošanas pasākumā notika diskusija par pētniecisko darbu konkursu, kā arī par izglītības sistēmas problēmām. Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas praktikants Jānis Ločmelis informēja, ka, pēc skolēnu domām, konkurss devis iespēju pilnveidot savas spējas darba strukturēšanā un prezentēšanā. Skolotāji izteica atzinību konkursam un ieteica paplašināt tā darbības jomu, lai iekļautu arī citus mācību priekšmetus. Pārrunāti arī aktuāli jautājumi, piemēram, Liepājas Universitātes izveide, interešu izglītība, kā arī izglītības līmenis mūsu pilsētas vidusskolās. Žūrijas priekšsēdētāja S.Golde uzsvēra konkursa lietderību, kā galveno argumentu minot jauniešu aktīvo līdzdalību pilsētas attīstības veicināšanā un izteica atzinību jauniešiem par ieguldīto darbu.

Vairāk lidojumu

No 15.maija aviokompānija "Air Baltic" palielina lidojumu skaitu starp Rīgu un Liepāju. No Rīgas lidmašīna izlidos pulksten 6.50 un Liepājā ielidos 7.30, izlidos 9.30 (10.10),10.40 (11.20), 14.40 (15.20), 18.45 (19.25). No Liepājas lidmašīna izlidos pulksten 7.55, Rīgā ielidos 8.35, izlidos 10.35 (11.15), 11.45 (12.25), 15.45 (16.25), 19.50 (20.30). No 1.jūnija maršrutā Liepāja – Rīga klāt nāks vēl viens rīta reiss – pulksten 5.40 (Rīgā ielidos 6.20) un maršrutā Rīga – Liepāja reiss vakarā pulksten 23.00 (Liepājā ielidos 23.40). Aviokompānijas pārstāvji uzskata, ka reisu skaita palielināšana ļaus pasažieriem izmantot visērtākos savienojumus Rīgas lidostā uz visiem "Air Baltic" reisiem. Savukārt darījumu cilvēkiem jaunais lidojumu saraksts ļaus vēl lietderīgāk izmantot savu laiku, plānojot tikšanās.