Kurzemes Vārds

10:15 Trešdiena, 5. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Pārgalvis izraisa avāriju

Vakar pēcpusdienā, visblīvākās satiksmes laikā, bija apgrūtināta braukšana pa Grobiņas šoseju. Tās iemesls bija ap puspieciem notikusī avārija netālu aiz Liepājas robežas.

"Kurzemes Vārds" negadījuma vietā noskaidroja, ka automašīnas "Kia" vadītājs, braucot no Grobiņas uz Liepāju, ceļa līkumā izdarīja apdzīšanas manevru un izraisīja sadursmi ar pretim braucošo automašīnu "Mazda".

Negadījumā cieta un uz Liepājas Reģionālo slimnīcu tika nogādāti trīs cilvēki – "Kia" vadītājs un viņa pasažieris, kā arī automašīnas "Mazda" vadītāja.

Uztriec mikroautobusu diviem motociklistiem

8.maijā ap trijiem pēcpusdienā satiksmes negadījums ar cietušajiem notika uz Rīgas – Liepājas šosejas pie moteļa "Rolava".

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Ceļu policijas priekšnieks Madars Kleinbergs pastāstīja "Kurzemes Vārdam", ka mikroautobusa "VW Transporter" vadītājs braucis no Liepājas un apstājies, lai pirms kreisā pagrieziena veikšanas palaistu pretimbraucošo aptuveni 20 motociklistu kolonu, kas braukusi pa šoseju Liepājas virzienā. Aiz "VW" braucošā džipa "Nissan Navara" vadītājs nav nobremzējis un ietriecies mikroautobusa aizmugurē. Triecienā mikroautobuss "VW" uzdzīts motociklistu kolonai, nogāžot divus motociklus.

Cietuši divi motociklisti. Viens, vieglāk cietušais, no medicīniskās palīdzības atteicies un teicis, ka turpinās ceļu. Savukārt otrs – 1977.gadā dzimis vīrietis – cietis smagāk. Motociklists ar lauztām ribām un pēdas lūzumu nogādāts Liepājas Reģionālajā slimnīcā.

Policijā par notikušo negadījumu uzsākts kriminālprocess un notiek izmeklēšana.

Nograuj pieturu un noslīcina auto
Ita Cērmane

Ceturtdien pirms pusdienlaika ugunsdzēsēji saņēma palīgā saucienu, ka Grobiņas – Priekules autoceļa malā dīķī noslīkusi automašīna. Tika pieļauts, ka spēkratā varētu būt arī bojā gājis cilvēks.

"Kurzemes Vārds" noskaidroja, ka transportlīdzeklis noslīcis dīķītī jeb, pareizāk sakot, varžu bedrē pie pagrieziena uz Paplaku. Par laimi, informācija par bojāgājušajiem neapstiprinājās – automašīna "Ford", no kuras virs ūdens līmeņa bijis redzams tikai jumts, bija tukša.

Taču atklājās daudz citu interesantu lietu. Negadījums noticis jau trešdienas vakarā, pastāstīja avarējušās mašīnas pasažieris Ilgvars. Vīrietis esot gājis pa šosejas malu no veikala uz mājām, kad viņu uzņēmusi pazīstama automašīnas vadītāja. Tas, ka sieviete pie "Ford" stūres bijusi skurbulī, Ilgvaru neesot atturējis no iekāpšanas mašīnā. Viņš neslēpa, ka arī pats bijis dzēris. Pabraukuši gabaliņu, kad spēkrats uz ceļa sācis mētāties, vadītāja zaudējusi pār mašīnu kontroli un nobraukusi no ceļa. Vispirms auto ietriecies ceļmalā esošajā autobusu pieturā, to daļēji sagraujot, tad ieskrējis grāvī un tur esošajā ūdens bedrē. Ilgvars uzskata, ka viņu un "Ford" vadītāju no nāves izglābis apstāklis, ka bedre ar ūdeni nav bijusi dziļa – kad auto nogrimis, ūdens smēlies braucējiem līdz zodam. Abi paši saviem spēkiem esot izkļuvuši no mašīnas un devušies mājās.

Pēc transportlīdzekļa izcelšanas no varžu bedres un aiztransportēšanas uz stāvlaukumu mašīnas vadītāju policisti nogādāja pārvaldē, lai paņemtu no sievietes paskaidrojumu par notikušo. Savukārt Ilgvars, gaismā apskatījis negadījuma vietu, devās savās gaitās. Viņš solījās, ka vainīgie autobusu pieturu atjaunošot paši saviem spēkiem un par saviem līdzekļiem: "Tāpat kā Marhilēvičs to savulaik izdarīja Šukterkalnā."

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē uzzinājām, ka likumsargiem par notikušo ceturtdien no rīta paziņojis kāds vietējais iedzīvotājs. Likumsargi noskaidrojuši, ka automašīnu stūrējusi 1959.gadā dzimusi vadītāja. Viņa tiks saukta pie atbildības par neziņošanu, ka noticis negadījums. Patlaban tiek arī skaidrots, vai alkohols lietots pēc avārijas, vai arī braucēja jau pie stūres bijusi reibumā.

Dzērājšoferis nelabojas

4.maijā piecas minūtes pirms desmitiem vakarā likumsargi Liepājā, Klaipēdas ielā, apstādinājuši automašīnu "Alfa Romeo", ko vadījis 1977.gadā dzimušais Sandis. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse informēja, ka vīrietis spēkratu stūrējis 2,88 promiļu reibumā un bez transportlīdzekļa vadītāja apliecības, turklāt darījis to atkārtoti gada laikā. Mašīnai nav numura zīmju, tai nav veikta arī tehniskā apskate.

Nositas strādnieks

7.maijā ap pulksten 12 Liepājā, Grīzupes ielā 8, veicot dzelzsbetona angāra jumta remonta darbus, nokritis 1958.gadā dzimis vīrietis. Strādnieks no gūtajām traumām miris. Policijā uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 14.nodaļas – par noziedzīgiem nodarījumiem pret personas pamattiesībām un pamatbrīvībām. Par notikušo informēta Darba inspekcija, kas kopā ar Valsts policiju izmeklē notikušo.

Noskaidrojām, ka darbu pasūtītājs ir firma "MPK Terminālis". Kurzemes Reģionālās darba inspekcijas priekšnieka pienākumu izpildītāja Aija Brunovska apstiprināja, ka bojā gājušais vīrietis strādājis SIA "Kalējs un partneri". Amatpersona norādīja, ka Darba inspekcija uzsākusi izmeklēt traģisko negadījumu. To izdarīs 15 dienu laikā, un inspekcija dos savu atzinumu.

Atkal spridzekļi

7.maijā ap pulksten 11.30 Valsts policijā atkal saņemta informācija par sprādzienbīstama priekšmeta atrašanu. Dunikas pagastā, dārzkopības kooperatīvā "Dravenieki", mazdārziņa īpašnieks atradis priekšmetu, kas varētu būt Otrā pasaules kara laika mīna. Atradumu aizveduši Nacionālo bruņoto spēku sapieri. Bet ap pulksten 16 Embūtes pagastā, veicot Dūču – Blundžu meža ceļa izbūvi, atrasti divi kara laika lādiņi.

Stirna notriec mopēdistu

Nīcas pagastā tikšanās ar stirnu nelāgi beigusies mopēdistam. 7.maijā ap pulksten 22 mopēdu "Gilera Runner 50" pa Nīcas – Rucavas autoceļu vadījis 1993.gadā dzimis zēns. Viņam ceļu šķērsojusi stirna. Pēc sadursmes stirna iebēgusi mežā, bet mopēda vadītājs nogādāts Liepājas Reģionālajā slimnīcā medicīniskās palīdzības sniegšanai.

Aizdegas guļvieta

7.aprīlī neilgi pēc pulksten 11 ugunsgrēks izcēlies Zirņu ielā 19. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes komandiera vietnieks Dainis Krīgens "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka divstāvu koka dzīvojamās mājas otrajā stāvā degusi sega un dīvāns. Cilvēki ugunsnelaimē nav cietuši. Aizdegšanās iemeslu vēl noskaidro, taču glābēji pieļauj, ka guļvieta aizdegusies neuzmanīgas smēķēšanas dēļ.

Meklē lieciniekus

3.maijā pulksten 19.10 satiksmes negadījums noticis Brīvības un Cukura ielas krustojumā. Automašīnas "VW Golf" vadītājs braucis pa Brīvības ielu (no Meldru ielas puses), bet krustojumā ar Cukura ielu, veicot kreisā pagrieziena manevru, notikusi sadursme ar otru "VW Golf", kura vadītājs braucis taisni. Noskaidrojot negadījuma apstākļus, objektīva lēmuma pieņemšanai Valsts policijai nepieciešama aculiecinieku palīdzība. Tiešos negadījuma aculieciniekus tiesībsargi lūdz zvanīt pa tālruni 3404631 vai 3404502 vai arī vērsties personīgi policijā.

Neļauj Valerijam glabāt ļergu

7.maijā ap pulksten 17.30 Pašvaldības policijas Analītiskā dienesta darbinieki, pārbaudot informāciju par nelegālā alkohola glabāšanu Ostas ielā, konstatējuši, ka 1962.gadā dzimušais Valerijs savā dzīvoklī uzglabā divas 5 litru tilpuma polimēra tilpnes ar apmēram 7 litriem bezkrāsaina šķidruma, kas varētu būt kandža, informēja Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute. Šķidrums konfiscēts. Uzsākta administratīvā lietvedība par nelegālā alkohola glabāšanu.