Kurzemes Vārds

09:41 Piektdiena, 28. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

No Pilsētas domes sēdes

Starts ar slimnīcu, finišs – ar ūdensmotocikliem
Nora Driķe

Ceturtdien Liepājas domes sēdē tika pieņemti 42 lēmumi, sākot ar Liepājas Tuberkulozes slimnīcas reorganizāciju un beidzot ar Liepājas pludmalē speciāli iezīmētu vietu ūdensmotocikliem. Sēdē piedalījās 12 deputāti, arī Aigars Kesenfelds – no Liepājas pārstāvniecības Rīgā. Nebija ieradušies Uldis Pīlēns, Imants Resnis un Viktors Dronovs.

Tuberkulozes slimnīcas nebūs

Dome nolēma sākt SIA "Liepājas Tuberkulozes slimnīca" un "Liepājas Reģionālās slimnīcas" apvienošanu, pievienojot mazāko slimnīcu lielākajai – Reģionālajai. Atbilstoši Tuberkulozes slimnīcas kapitāla vērtībai tiks palielināts Reģionālās slimnīcas kapitāls. Sagaidāms, ka no augusta plaušu slimību un tuberkulozes ārstēšanu nodrošinās Liepājas Reģionālās slimnīcas Ftiziopulmonoloģijas nodaļa, bet ambulatoro aprūpi – SIA "Jaunliepājas Primārās veselības aprūpes centrs".

Gulbju dīķim

Tāpat kā iepriekš komitejās, tagad domē deputāti akceptēja ieceri izstrādāt tehnisko projektu Gulbju dīķa rekonstrukcijai, lai iesniegtu projektu un saņemtu finansējumu dīķa kā tūrisma apskates objekta atjaunošanai no Eiropas Reģionālās attīstības fonda. Tehniskā projekta izstrādei deputāti atvēlēja 11,8 tūkstošus latu. Pēc atjaunošanas paredzēts Gulbju dīķi iekļaut tūrisma maršrutos.

Nodokļa atvieglojumi

Dome nolēma piešķirt nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju apsaimniekotājiem par zemi, kas piesaistīta apsaimniekošanā esošajām daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām 50 procentu apmērā. Kopsummā šajā reizē tiek piešķirtas nodokļa atlaides par 66,09 tūkstošiem latu.

Piešķirti arī šī nodokļa atvieglojumi pensionāriem, izskatot 89 pensionāru iesniegumus. Dome var piešķirt atvieglojumus nestrādājošiem pensionāriem, kuriem pensija kopā ar piemaksu ir līdz 150 latiem mēnesī. Pensionāriem piešķirs nekustamā īpašuma nodokļa atlaides kopā par 1833 latiem.

Izskatot 52 pirmās un otrās grupas invalīdu iesniegumus, dome nolēma piešķirt viņiem šā nodokļa atvieglojumus, kopā par 1049 latiem. Nodokļa atvieglojumu 28,51 lata apmērā piešķīra arī vienam cilvēkam, kuram ir trūcīgas personas statuss. Un vienam cilvēkam, kura ģimenē dzīvo bērns invalīds, piešķirta nodokļa atlaide 25,69 lati.

Pēc domes sabiedrisko attiecību speciālistes Guntas Jākobsones informācijas, cilvēki, kuri var pretendēt uz nekustamā īpašuma atvieglojumiem, joprojām var iesūtīt domei par to savus iesniegumus.

Atvadās no namu pārvaldēm

Dome nodeva astoņu māju pārvaldīšanas tiesības dzīvokļu īpašnieku pilnvarotajām personām vai mājas apsaimniekošanas biedrībām. Šīs mājas ir: Spīdolas ielā 9, Dzintara ielā 93, Dīķa ielā 5, Graudu ielā 18, Jelgavas ielā 52, Lāčplēša ielā 43, Esperanto ielā 9, Rožu ielā 15.

Jauns autobusu saraksts

Dome izdarīja grozījumus Liepājas pilsētas autobusu maršrutu sarakstā. Jaunums ir 1.maršruts no Lauku ielas līdz Pulkveža Brieža ielai, kā arī vēl citi. Uz Dienvidu kapiem turpmāk varēs aizbraukt ar 11.a autobusu un 15.autobusu.

Apstiprināti pašvaldības aģentūras "Nodarbinātības projekti" publisko maksas pakalpojumu izcenojumi, piemēram, par zālienu pļaušanu, bēniņu un pagrabu tīrīšanu, atkritumu aizvešanu un citiem darbiem.

Dome noteikusi arī pašvaldības izglītības iestāžu telpu nomas minimālās maksas, piemēram, par telpu nomu izglītības iestāžu kafejnīcām un virtuves blokiem – 0,25 Ls/kv.m mēnesī.

No domes Sporta komisijas pēc paša lūguma izslēgts uzņēmējs Andris Griģis, viņa vietā komisijā iekļauta Sporta pārvaldes vadītāja vietniece Evija Mūrniece.

Pa ezeru jākuģo kārtīgi

Lai nodrošinātu kuģošanas drošību Liepājas ezerā, tiks noteikts kuģošanas jeb laivu ceļš, precīzs līdz sekundēm, un tas tiks arī iezīmēts ar navigācijas zīmēm dabā. Lēmums bijis nepieciešams, jo Liepājas ezerā ir reģistrētas ap 850 airu laivas, bet Ceļu satiksmes drošības direkcijā – ap 250 motorlaivu, un notiek arī aktīva zveja un makšķerēšana. Kuģošana un zveja Liepājas ezerā līdz šim dažkārt ir nonākusi pretrunā viena ar otru.

Jūrā – ūdensmotociklu ceļš

Dome nolēma Liepājas pludmalē, pretī Jūrmalas ielai, paredzēt speciāli iezīmētu, sešus metrus platu ceļu jūrā ūdens motocikliem. Domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš skaidro, ka "nav runa par to, ka pludmalē ievazās transportlīdzekļus". Bet SIA "CP" plāno šovasar liepājniekiem šajā vietā, tikai aiz bojām, ārpus peldēšanai atvēlētās zonas, kā skaidro domes pārstāvji, piedāvāt atrakcijas – braucienu ar piepūšamo "Haizivi" un lidojumu ar izpletni, kuru velk motorlaiva. Šī iecere vēl nav saskaņota ar domes publisko, izklaides un svētku pasākumu iesniegumu izskatīšanas komisiju.