Kurzemes Vārds

15:08 Sestdiena, 4. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Aicina iesniegt kultūras projektu idejas

Liepājas Kultūras pārvalde aicina mazo projektu konkursā līdz 23.maijam iesniegt projektu pieteikumus pašvaldības līdzfinansējumam, kas tiks īstenoti 2008.gada jūlijā, augustā un septembrī. Var pieteikt dažādu nozaru kultūras projektus: mūzikas, literatūras, vizuālās un lietišķās mākslas nozarē, teātra un tautas mākslas nozarē, foto un kino projektus, kā arī starpnozaru projektus un projektus bērniem un jauniešiem u.c. Kultūras projektu konkursa mērķis ir rosināt un atbalstīt projektu iniciatīvas, kas veicina dažādu kultūras nozaru attīstību un jaunrades procesus, kā arī kultūras norišu daudzveidību un kvalitāti Liepājā. Pieteiktajiem projektiem ir iespēja saņemt līdzfinansējumu līdz 50 procentiem no iesniegtā projekta kopējā budžeta summas. Šajā mazo projektu konkursa kārtā pieejamais līdzfinansējums ir 10 tūkstoši latu.

Grūtā pāreja

Jaunajā siltumtrasē, ko "Liepājas enerģija" tagad ierīko no Celmu ielas virzienā uz O.Kalpaka ielas 107.māju, iestājies pats atbildīgākais posms – pāreja pāri maģistrālajai ielai ar intensīvu autotransporta satiksmi. Izveidot apbraucamo ceļu šeit nevarēja, tāpēc nolēma ielu šķērsot divos paņēmienos – vispirms pa brauktuves vienu joslu, pēc tam pa otru. Atbildīgos darbus objektā veic Grobiņas SPMK speciālisti, tiem paredzēti ļoti īsi termiņi. Pēc cauruļu ieguldīšanas šajā vietā gaida liels darbu apjoms teritorijas labiekārtošanā, arī tur, kur to paveica pērn iekškvartāla kanalizācijas remonta dēļ.

Viss par pensijām

Pirmdien, 12.maijā, pulksten 12 Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Liepājas nodaļā paredzēta atbildīgu valsts amatpersonu tikšanās ar pensionāriem. Tajā piedalīsies Labklājības ministrijas valsts sekretāra vietnieks Ingus Alliks, 9.Saeimas deputāte, Sociālās un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Liepājas nodaļas vadītāja Inese Birzgale un Pensiju daļas vadītāja Marika Vītola. Tikšanās būs koncertzālē, Graudu ielā 50. To organizē Labklājības ministrija, lai izskaidrotu jaunākās nostādnes pensiju jautājumos.

Eiropas dienā ciemojas skolās

Šodien ir Eiropas diena. Lai veicinātu skolēnu izpratni par to un par Latvijas dalību Eiropas Savienībā, šodien vairāk nekā 100 politiķu, valsts pārvaldes darbinieku, kā arī ES institūcijās strādājošo apmeklē savas skolas. Viņi stāsta par Eiropas dienas nozīmi un savu ikdienas darbu saistībā ar Latvijas dalību ES. Viesošanās skolās notiek saskaņā ar Eiropas Savienības Informācijas aģentūras rīkoto akciju "Uz savu skolu!". Piemēram, Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze tiksies ar skolēniem Rīgas 49.vidusskolā, Ministru prezidents Ivars Godmanis dosies uz Rīgas Valsts 1.ģimnāziju, vides ministrs Raimonds Vējonis viesosies Madonas Valsts ģimnāzijā, bet bērnu un ģimenes lietu ministrs Ainars Baštiks apmeklē J.Raiņa Liepājas 6.vidusskolu.

Jaunas idejas no Norvēģijas

RTU Liepājas filiāles direktors Voldemārs Kārkliņš bija devies uz Norvēģiju, brauciens notika sadarbības projektā starp Norvēģijas valdību un RTU. Vizītes laikā viņš apmeklēja Baskerudas universitāti, kā arī viesojās Kongsbergā tā sauktajā Norvēģijas "Silikona ielejā", kur atrodas inovatīvi ražošanas uzņēmumi, kā arī vadošie Norvēģijas inovāciju centri Oslo. Brauciena laikā iegūta vērtīga informācija un atzinumi, kas noderēs jaunās profesionālās maģistra studiju programmas "Inovācijas un uzņēmējdarbība" izstrādes procesā.

Viesnīcu darbinieki dodas ekskursijā
Kristīne Pastore

Lai neveidotos situācijas, kad pilsētas viesis kādā no Liepājas viesnīcām uzdod apkalpojošajam personālam jautājumu, ko mūsu pilsētā var apskatīt, kur atrodas tās lielās ērģeles, par kurām viņš ir dzirdējis, kāpēc pilsētas ielas rotā notis un tamlīdzīgus jautājumus, bet viesnīcas darbinieki nespēj atbildēt, vakar Liepājas reģiona Tūrisma informācijas biroja speciālisti rīkoja mācību ekskursiju viesnīcu darbiniekiem.

Biroja speciāliste Kristīne Galdika informēja, ka īpaši piedalīties šajā ekskursijā bija aicināti naktsmītņu administratori, viesmīļi, bārmeņi un citi, kā arī visi interesenti, kuri vēlas papildināt savas zināšanas un vēlāk tās veiksmīgi pielietot darbā ar klientiem. Biroja vadītāja Monta Krafte pastāstīja, ka šim aicinājumam atsaucās 27 viesnīcu darbinieki un šo ideju atbalstīja arī viesnīcu vadītāji. "Netrūkst viesnīcu administratoru un citu darbinieku, kas paši daudz interesējas par tūristiem piedāvātajām iespējām Liepājā un arī stāsta viņiem, kurp doties un ko ir vērts apskatīt. Bet darbinieki tomēr mainās, un tāpēc mēs priecājamies, ka atsaucība ir tik liela," sacīja M.Krafte.

Gides Aijas Stankes vadībā viņi iepazinās ar pilsētas centrā esošo piedāvājumu viesiem – gide viesnīcu darbiniekus izvadāja pa Liepājas populārākajām un iecienītākajām tūristu apskates vietām, kā arī iepazīstināja ar to vēsturi un interesantiem faktiem. K.Galdika piebilda, ka līdzīga ekskursija paredzēta arī 15.maijā. Tās tēma būs par Karostu, tās vēsturi un interesantākajiem apskates objektiem. Arī šai ekskursijai jau pieteikušies gandrīz 30 dalībnieku.

Iznāks grupas "The Briefing" albums

Grupa "The Briefing" saņēmusi priecīgu ziņu – ierakstu kompānija "Antena" izdos tās pirmo albumu. Tā prezentācija paredzēta 5.jūnijā Rīgā, veikalā "Randoms", bet Liepājā – 6.jūnijā. Grupas līderis Raimonds Dobelis "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka pašlaik rit pārrunas ar slaveno komiksu mākslinieku Neitu van Djūku par viena viņa zīmējuma izmantošanu albuma vāciņam. Bet tie, kas nevar sagaidīt, kad varēs dzirdēt "The Briefing", sestdien var doties uz "Labestības dienas" sarīkojumu Rīgā, Kronvalda parkā. Liepājnieki uzstāsies pulksten 18.30.

Iedrošina karjeras veidošanā

Liepājas vakara (maiņu) vidusskolas audzēkņi piedalās Latvijas Pieaugušo izglītības apvienības projektā "Nāc, meklē, piedalies!", kuru finansē Eiropas Sociālais fonds un Sabiedrības integrācijas fonds. Projekta mērķis ir veicināt jauniešu ar pamatizglītību un vēl nepietiekami attīstītām pamatprasmēm integrāciju darba tirgū, līdzdalību savas karjeras veidošanā, zināšanu pilnveidē un konkurētspējas palielināšanā darba tirgū. Projektā iesaistīti 10.b un 10.c klases audzēkņi. Piecu mēnešu laikā skolēni ar speciālistu atbalstu sastādīja savus individuālos karjeras attīstības plānus un apzināja turpmākās karjeras iespējas, viesojoties kā uzņēmumā "Latvenergo" un "Baltic motors", tā 48.arodvidusskolā un Nodarbinātības valsts aģentūrā. Projekta koordinatore Inga Ekuze un 10.b klases audzinātāja Meldra Oškāja iesaistītos audzēkņus mācīja noticēt savām spējām, nebaidīties sevi novērtēt, izprast faktorus, kas nosaka darba ņēmēja un darba devēja attiecības, saprast ģimenes vērtību nozīmību savā dzīvē un daudzas citas nozīmīgas vērtības, kas palīdzētu atrast un izprast savu vietu darba tirgū. Skolēni pārliecinājās, ka tikai izglītots un motivēts jaunietis dzīvē spēs plānot savu karjeru un īstenot iecerēto.

Četri Zilie karogi

Starptautiskās Zilā karoga žūrijas sēdē nolemts, ka šovasar Latvijā plīvos 14 Zilie karogi, četri no tiem Liepājā – trīs peldvietās un vienā jahtu ostā, tādējādi mūsu pilsēta ir kļuvusi par kampaņas līderi valsts mērogā. Peldvietu kategorijā Zilā karoga ekosertifikāts piešķirts Liepājas dienvidrietumu pludmalei un pludmalei pie stadiona, kā arī iekšzemes peldvietai sporta un atpūtas takā "Beberliņi". Bet jahtu ostu kategorijā Zilā karoga ekosertifikāts piešķirts Liepājas jahtu centram.