Kurzemes Vārds

13:12 Otrdiena, 25. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Grafikas tur, kur mācās skolotāji

Latviešu valodas apguves valsts aģentūras Kurzemes reģionālajā birojā ir aplūkojama dzejnieces un mākslinieces Dzidras Šmites grafiku izstāde.

Mākslinieces izstādes atklāšanā piedalījās skolotāji, kuri māca valsts valodu mazākumtautību skolās, kuri bilingvāli vada savas stundas. Viņiem bija interesanti ieklausīties latviešu valodas plūdumā, jo atklāšanā Dzidras Šmites dzeju lasīja aktrise Ilga Martinsone. Grafiku autore klātesošajiem pastāstīja, kā top šie izjūtu atainojumi uz papīra, kā pietiek uzvilkt vienu līniju, lai pārējās kārtotos sev zināmā secībā, veidojot asociatīvu zīmējumu. Izstādes atklāšanas dalībnieki skatījās un secināja, ka darbi ir dzīvi, ka tie mainās atkarībā, no kāda redzes leņķa uz tiem skatās.

Ar liepājnieces Dzidras Šmites grafikām turpmāk iepazīsies ne tikai mūsu pilsētas pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogi un skolu skolotāji, bet arī viesi. Piemēram, limbažnieki, kuri piedalīsies kursos, kas veltīti literatūras stundām.

Kino un mūzikas mijiedarbība

Svētdien mūzikas klubā "Fontaine Palace" ar Kultūras pārvaldes atbalstu notiks kinolektorijs, kura temats šoreiz ir "Muzikālā filma". Lektorijā paredzēts ieskats daudzveidīgajā un ļoti interesantajā muzikālās filmas žanrā. Kā parasti būs arī vairāku filmu fragmenti. Nobeigumā demonstrēs pagājušā gada Džūlijas Teimoras filmu "Cauri Visumam". Filma ir amerikāņu stāsts par jauniešu mīlestību šajā nemierīgajā pasaulē. Vienlaikus tā ir arī kā ekskurss pagājušā gadsimta sešdesmito gadu pasaulē, kurā parādīts, piemēram, Vjetnamas karš un pacifistu kustības dzimšana. Filmā gandrīz nemitīgi skan vēl joprojām leģendāri populārās grupas "The Beatles" dziesmas.

Gribam zināt!

ELĪNA PIRTNIECE Grobiņas jauktā kora "Vēl" sastāvā rīt Grobiņas ģimnāzijā uzstāsies radošiem pārsteigumiem pilnā Mātes dienai veltītā koncertā, uz kuru gaidīta visa ģimene.

Vai, korī dziedot, pats savu balsi nevar pazaudēt?
– Nevar. To var tikai attīstīt un pilnveidot.
Kas jādara, ja pirms koncerta pazūd balss?
– Man tā nav gadījies. Pēc pēdējās koru skates gan tā bija, bet tad tas vairs nebija tik svarīgi.
Zvaigzne, ar kuru kopā gribētu uzstāties kādā šovā?
– Normunds Rutulis! Kopš bērnības man tāds sapnis.
Vai labprātāk dungojat pie sevis, vai gavilējat kalna galā?
– Dungoju. Gan latviešu, gan ārzemju melodijas, bieži tās, kas skan pa radio. Bet pēdējā laikā gan Dziesmu svētku repertuāru.
Pēdējā redzētā teātra izrāde?
– "Agrā rūsa" ar Anci Krauzi. Ļoti patika, īpaši otrais cēliens.
Kādus ziedus dāvināsit mammai?
– Krāšņu pušķi no tiem, kas aug dārzā. Tajā noteikti būs dzeltenā krāsa – kā saulīte.
Vai labāks ASV prezidents būtu afroamerikānis, vai tomēr šis amats būtu jāieņem sievietei?
– Tā kā vīrieši jau ilgi bijuši pie varas, tagad būtu jādod iespēja sievietei.