Kurzemes Vārds

07:00 Ceturtdiena, 16. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Zināmi izlases pretinieki
Andris Sudmalis

Pasaules hokeja čempionātā pēc C apakšgrupas pēdējām spēlēm ir noskaidrojušies Latvijas izlases pretinieki turnīra otrajā posmā.

Par čempionāta līdz šim lielāko pārsteigumu parūpējušies Juliusa Šuplera trenētie slovāki, kas palika ārpus trijnieka, un tagad 2002.gada pasaules čempioniem jācīnās par palikšanu elites divīzijā. Latviju visvairāk interesējošās C apakšgrupas pēdējās spēlēs Slovākija ar 2:3 piekāpās Somijai, bet Norvēģija ar 3:2 apspēlēja vāciešus. Tādējādi vieta trijniekā neatradās slovākiem, kas bija vieni no grupas favorītiem.

Līdz ar to ir zināms arī tas, ka Latvijas izlases pirmā pretiniece čempionāta otrajā posmā būs Somijas valstsvienība (spēles sākums šodien pulksten 18.30). Svētdien, 11.maijā, pulksten 18.30 mūsējie mērosies spēkiem ar Norvēģiju, bet 13.maijā pulksten 2.15 Latvija tiksies ar Vāciju.

Bez pārsteiguma neiztika arī A apakšgrupā – Šveice ar 4:2 pieveica Zviedriju, bet Francija ar 1:3 piekāpās Baltkrievijai.

Otrā posma grupas

E apakšgrupa:
1. Šveice 2 0 6:3 6
2. Krievija 2 0 9:5 5
3. Čehija 1 1 9:7 4
4. Zviedrija 1 1 8:9 3
5. Baltkrievija 0 0 6:8 0
6. Dānija 0 0 3:9 0

F apakšgrupa:
1. Kanāda 2 0 12:4 6
2. Somija 2 0 8:3 5
3. Norvēģija 1 1 5:5 4
4. ASV 1 1 8:5 3
5. Vācija 0 2 3:8 0
6. Latvija 0 2 0:11 0


Mūsējie cīnās "Olimpiskajā ringā"
Miks Kuncītis

Jelgavā norisinājies tradicionālais starptautiskais boksa turnīrs "Olimpiskais rings", kas tika veltīts Latvijas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 18.gadadienai. Šajās svētku sacensībās daudz medaļu izcīnīja Liepājas bokseri.

Trīs dienu turnīrā, kurā piedalījās cimdoto dūru pārstāvji ne tikai no Latvijas vadošajiem boksa centriem, bet arī no Lietuvas, Igaunijas, Polijas un Zviedrijas, uzvarētājus noskaidroja dažādās vecuma grupās. No liepājniekiem vislabāk veicās Jānim Kidikam (līdz 36 kg), Oskaram Stameram (līdz 42 kg), Andrejam Pastuhovam (līdz 51 kg), Vitālijam Judickim (līdz 66 kg) un Aleksejam Pastuhovam (līdz 69 kg) – viņi uzvarēja visās cīņās, tātad kāpa uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena. Ļoti tuvu zelta medaļām bija vēl vairāki liepājnieki, kuri zaudējuma rūgtumu izjuta tikai finālā: Gatis Feldbergs (līdz 48 kg), Jānis Valkīrs (līdz 54 kg), Deniss Karačovs (līdz 48 kg), Artūrs Perško (līdz 74 kg), Māris Zāle (līdz 60 kg) un Agnis Ukstiņš (līdz 54 kg). Savukārt bronzas medaļas ieguva Emīls Akerfelds (līdz 50 kg), Matīsam Kozlovskim (līdz 66 kg) un Artūram Bulavam (līdz 91 kg).

Tagad mūsu bokseri plāno startēt Jaunolaines atklātajās meistarsacīkstēs, kas notiks nākamajā nedēļā.


Sezonu atklāj ar uzvaru
Miks Kuncītis

Liepājas labākais burātājs Jānis Preiss aizvadījis pirmās šās sezonas sacensības – galvaspilsētā norisinājās vindsērfinga kluba "360" sezonas atklāšanas mači, kuros liepājniekam izdevās uzvarēt.

Uz pirmajām šā gada sacensībām Ķīšezerā bija pulcējušies 19 burātāji no visas Latvijas. Laika apstākļi bija ļoti labvēlīgi ne tikai tādēļ, ka spīdēja saulīte visas dienas garumā, bet arī pūta mēreni stiprs vējš. Atcerēsimies, ka pērn bieži vien bezvējš izjauca maču organizatoru nodomus, taču šoreiz tā nebija, un varēja notikt visi četri braucieni. Jānis Preiss, kā allaž, startēja prestižajā "Formula Windsurfing" klasē un, jāteic, viņam īsti konkurenti nebija ne otrās vietas ieguvējs Kristaps Vītols, ne arī Māris Birzulis, jo liepājnieks pārliecinoši triumfēja visos četros braucienos.

Jau šās nedēļas nogalē, svētdien, Karostā pie Liepājas burāšanas kluba "Rietumkrasts" norisināsies nākamās sacensībās – "Pavasara balva – 2008". Savukārt maija beigās Nidā notiks Baltijas čempionāta pirmais posms, kurā piedalīsies arī vairākkārtējais valsts un trīskārtējais Baltijas čempions Jānis Preiss.


Sāk ar startu Lielupē
Miks Kuncītis

Jauno airēšanas sezonu ar startu Latvijas čempionātā garajās distancēs Jelgavā uzsākuši Liepājas Kompleksās sporta skolas audzēkņi un mūsu veterāni.

Jau tradicionāli sezonas atklāšanas vērienīgākās sacensības norisinās Jelgavā, precīzāk – Lielupes ūdeņos, kur tiek sadalītas Latvijas čempionāta medaļas garajās distances. Pieaugušo konkurencē sešu kilometru garajā distancē uz starta stājās arī divi liepājnieki – Aivis Tints un Antons Knesis. Vēl pašā distances sākumā mūsu kanoe airētāji iesaistījās cīņā par uzvaru, taču turpinājumā liepājnieki nopietnu konkurenci pieredzējušajam Ivanam Klementjevam nespēja radīt, tomēr savas pozīcijas attiecīgi otro un trešo vietu 33 dalībnieku konkurencē Tints un Knesis spēja nosargāt itin pārliecinoši. Jaunāko kanoe airētāju grupā piektajā vietā ierindojās cits Omāra Sērmola audzēknis Kristians Jenčius, bet veterānu konkurencē divu kilometru garajā distancē atkal īstu konkurentu neatradās smaiļotājai Ildzei Blumbahai un kanoe airētājam Sergejam Stepanovam.

Maija otrajā pusē mūsu airētāji dosies uz Limbažiem, kur norisināsies Latvijas pieaugušo un U–23 izlases atlases mači, kuros piedalīsies Antons Knesis un Aivis Tints.


Minskā trešie
Andris Sudmalis

Uz pārbaudes turnīru Baltkrievijā bija devušies Aleksandra Cicurska vadītie 1993.gadā dzimušie SK "Liepājas metalurgs" hokejisti, kas Minskā notikušajā V.Semjonova piemiņas turnīrā izcīnīja 3.vietu.

Astoņu komandu turnīra pirmajā posmā liepājnieki divreiz uzvarēja – 7:2 pret Minskas "Losji 96" un 6:3 pret Salehardas "Jamal 95" no Krievijas, kā arī neizšķirts 2:2 pret Mogiļevas "OCOR". Sliktākas gūto un zaudēto vārtu attiecības dēļ metalurgi apakšgrupā ierindojās 2.vietā aiz Mogiļevas vienaudžiem un pusfinālā mērojās spēkiem ar Novosibirskas "Sibirj". Cīņa ar spēcīgā Krievijas kluba jauno maiņu izvērsās gana spraiga, tomēr pārspēt mūsu kaimiņvalsts hokejistus liepājniekiem neizdevās – zaudējums ar 3:5.

Spēle par trešo vietu ar Minskas "Zubri" kļuva par superrezultatīvu maču, kurā metalurgi uzvarēja ar 11:8, tādējādi mūsējiem turnīrā tika bronzas godalgas, bet Reini Petku atzina par turnīra labāko vārtsargu.