Kurzemes Vārds

13:59 Svētdiena, 27. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Aicina atsaukties notikuma aculieciniekus

Asa sižeta filmai līdzīgs notikums sestdienas vakarā pulksten 22 risinājās pie bāra "Lemo", kas atrodas Kungu ielā 6. Tur 1979.gadā dzimis vīrietis, kuram kārtībsargātāji pirms neilga laika Bāriņu ielā noformēja protokolu par atrašanos sabiedriskā vietā tādā reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu, kā arī par dzīvošanu bez deklarētas dzīvesvietas, kopā ar vēl diviem jauniešiem ar nenoskaidrotu priekšmetu iemeta pa automašīnu "BMW". No tās izkāpa divi jaunieši, un izcēlās kautiņš, kura laikā lietā lika ne tikai dūres, bet arī pudeli, ar kuru vienam no vīriešiem iesita pa galvu. Pēc šī sitiena cietušais nogādāts Liepājas Reģionālajā slimnīcā. Citam no kaušļiem trāpīts ar elkoni pa seju. Par šo notikumu uzsākts kriminālprocess par huligānismu, ja tas izdarīts personu grupā vai ja tas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam vai ar mantas bojāšanu vai iznīcināšanu. Aizturētas arī pārbaudāmās personas, taču, lai noskaidrotu visus notikušā apstākļus un izmeklēšanas gaitā pieņemtu objektīvu lēmumu, policija lūdz atsaukties notikuma aculieciniekus. Cilvēkus, kas redzēja šo notikumu, lūdz zvanīt pa tālruni 3404529 vai 3404502 vai vērsties policijā.

Grobiņā nesadala ielu

Automašīnas "Ford Focus" sadursme ar autobusu "MAN" notikusi Grobiņā, Namiķu ielā. Automašīnas "Ford" vadītājs virzienā no Jaunatnes uz Bārtas ielu, krustojumā ar Bārtas ielu nedeva ceļu autobusam, un notika negadījums. Par laimi, tas beidzies bez cietušajiem.

Nodeg neapsaimniekots šķūnis

Sarkanais gailis paviesojies Liepājas rajona Vaiņodē, kur Baznīcas ielā 10 nodedzis neapsaimniekots šķūnis 160 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēka izcelšanās iemesli pagaidām ir miglā tīti un kārtībsargātāji strādā, lai tos noskaidrotu.

Pusaudzis aizņemas kvadriciklu

Nepatīkams pārsteigums sagaidīja kādu Grobiņas pagasta iedzīvotāju. Aizejot uz savu garāžu, viņš konstatēja, ka no tā pazudis kvadricikls "ATF 200". Braucamais gan diezgan drīz atrasts un atdots saimniekam. To bija aizņēmies 1993.gadā dzimis pusaudzis.

Sabojā automašīnu un šķūnīša atslēgu

Automašīnu postītāji darbojušies Liepājā, Grīzupes ielā. Tur materiālu zaudējumu cietusi sieviete, kurai pie mājas atstātai personīgai automašīnai "VW Golf" svētdien izsists labās puses priekšējais durvju loga stikls. Savukārt Tirgus ielā 59, mājas pagalmā esošam šķūnītim sabojāta piekaramā atslēga un no šķūnīša nozagta plastmasas vanna, koka skapis, instrumenti.

Piedzēries vīrietis mēģina nozagt alkoholu

Sestdien Pašvaldības policijas Īslaicīgās aizturēšanas izolatorā ievietots 1966.gadā dzimušais Jurijs, kuru firmas "Apsardze" darbinieki aizturēja veikalā "Elvi" par alkoholisko dzērienu zagšanas mēģinājumu. Turklāt vīrietis jau bija stiprā alkohola reibumā un veikalā bija ieradies kopa ar savu gadu veco meitiņu, kas atradās ratiņos. Bērnu nogādāja Bērnu aprūpes centrā Apšu ielā, bet Jurijam bija jādodas līdzi kārtībsargātājiem atskurbt. Vēlāk vīrietim noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par atrašanos sabiedriskā vietā reibumā un izsniegta pavēste par ierašanos Nepilngadīgo lietu nodaļā, kur izvērtēs viņa rīcība pret bērnu.

Notver meklēšanā esošu vīrieti

Sestdien pašvaldības policistiem izdevies aizturēt 1978.gadā dzimušo Jānis, kurš atrodas Valsts policijas meklēšanā. Vīrietis notverts patrulēšanas laikā Siļķu ielas sētā, kur viņš sabiedriskā vietā lietojis alkoholu.

Saistībā ar šo un citiem līdzīgiem gadījumiem par alkoholisko dzērienu lietošanu sabiedriskās vietās, Pašvaldības policijas Informācijas nodaļas speciāliste Ilze Kozika atgādināja, ka no šā gada 14.maija stājušies spēkā Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā. Tajos būtiski izmainīti soda apmēri saistībā ar personas atrašanos sabiedriskā vietā reibumā, kā arī par alkohola lietošanu sabiedriskā vietā. Sods par šādiem pārkāpumiem turpmāk būs līdz 100 latiem agrāko 50 latu vietā. Ja gada laikā šādi pārkāpumi būs izdarīti atkārtoti, tad nāksies šķirties no naudas summas līdz pat 250 latiem vai pavadīt administratīvajā arestā no 3 līdz 15 diennaktīm. Iepriekš naudassods par šādu pārkāpumu bija līdz 100 latiem vai administratīvais arests. Grozījumi skar arī nodarījumus, ko kārtībsargātāji sauc par sīko huligānismu: lamāšanos ar necenzētiem vārdiem sabiedriskās vietās, apvainojošu uzmākšanos un citām tamlīdzīgām darbībām, kas traucē sabiedrisko mieru un kārtību. Šādiem kārtības traucētājiem turpmāk agrāko 25 – 50 latu vietā būs jāmaksā no 50 līdz 250 latiem vai līdz piecpadsmit diennaktīm jāpavada izolatorā.

Laupa un zog

Sestdienas vakarā Rīgas ielā 21 pagalma iebrauktuvē piekauts 1970.gadā dzimis vīrietis, un viņam atņemts mobilais telefons. Tajā pašā vakarā Grīzupes ielā pie Latvijas Krājbankas minibankas apzagts 1994.gadā dzimis jaunietis - viņam nepazīstams, aptuveni 15 gadus vecs jaunietis atņēmis rokassomiņu, kurā atradās pase un MP3 atskaņotājs. Savukārt sievietei, kas izklaidējās bārā "Loms", kāds vīrietis nozaga mobilo tālruni "Nokia 6200", kura vērtība ir 199 lati.