Kurzemes Vārds

09:06 Pirmdiena, 21. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 20.maijā

1928.
Vakarā loči no torņa pamana, ka Liepājai tuvojas kāds tvaikonis ar pusmastā nolaistu sēru karogu. Loči izbrauc tam pretim un ieved tvaikoni reidā. Noskaidrojas, ka jūrā pēkšņi miris Flensburgas ostā pierakstītā vācu kuģa "Iris" kapteinis Fridrihs Foss. Tvaikonis bija ceļā uz Pilsberģi, lai saņemtu koku kravu. Pēc kapteiņa nāves tvaikoņa vadību uzņēmies pirmais stūrmanis. Tagad viņš gaida rīkojumu no kuģa rēderejas. Uzzinot sēru vēsti, visi ostā esošie vācu kuģi nolaiž karogus pusmastā.

Kuģinieku ielā 16. īrētā istabā atrod pakārušos 52 gadus veco bijušo vācu virsleitnantu Reinholdu Freigangu. Viņš uzrakstījis vairākas vēstules draugiem, lūdzot nosūtīt tēvam Vācijā viņa trīs ordeņus un divas medaļas, kuras saņēmis pasaules karā no Vācijas valdības. Karam beidzoties, viņš nav atgriezies dzimtenē, bet palicis Liepājā un strādājis par loču kapteini. Pēdējā laikā nonācis lielā trūkumā. Freigangs pakāries ar elektrības vadu pie krāsns. Lai neviens viņu netraucētu, aizslēdzis istabas durvis.

1938.
Liepājas brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība, kas dibināta 1871. gadā, iegādājusies jaunu jaudīgu motoršļirci. Tās izmēģināšana notiks rīt pulksten 17.15 Jaunajā ostmalā pie elevatoriem.

Novērots, ka, slaukot ielas, sētnieki smiltis ieslauka lietus ūdens notekās, un tās līdz ar to aizsērē. Lietus laikā ielas pārplūst. Lai novērstu šādu rīcību, policija sākusi pievērst lielāku vērību sētnieku darbam, lūkojoties, lai tie ielas tīrītu pareizi. Vairākiem sētniekiem jau noformēti protokoli.

1948.
Šajās dienās "Sarkanā metalurga" FRA skolā notika gala pārbaudījumi, noslēdzies sešus mēnešus garais mācību laiks. 170 jauniešu apguvuši atslēdznieka, virpotāja, tēraudkausētāja, velmētāja un citas metalurģijas nozares specialitātes un tagad spēj strādāt patstāvīgi. Pārbaudījumu rezultāti ir apmierinoši. Lielākā daļa ieguvuši trešās, ceturtās un piektās darba kategorijas, bet daži – pat sesto kategoriju. Jaunie speciālisti strādās "Sarkanajā metalurgā" un "Tosmarē".