Kurzemes Vārds

18:04 Ceturtdiena, 29. oktobis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pēc četriem mēnešiem atkal mājās

Kristīne Pastore

Vakar Jūras spēku teritoriju pie 89.piestātnes pildīja neparastāka sabiedrība kā ikdienā – tur bija jaunas sievietes ar bērniem, mātes un tēvi, un citi piederīgie ar ziediem rokās. Viņi sagaidīja savējos – puišus, kas pēc četru mēnešu prombūtnes atgriezās krastā ar mīnu meklētāju "Imanta".

Kuģis ar 42 jūrniekiem kopš 5.janvāra pildīja uzdevumus pirmās patstāvīgās NATO jūras pretmīnu vienības sastāvā. Šajā laikā kuģis piedalījās arī divās mācībās. "Imantas" komandieris kapteiņleitnants Ruslans Pečulis sarunā ar "Kurzemes Vārdu" pastāstīja, ka šo četru mēnešu laikā ir pabūts Beļģijā, Lielbritānijā, Norvēģijā, Dānijā, Vācija, Holandē un atpakaļceļā arī Lietuvā. Viņš atzina, ka šī misija kuģa komandai bijusi lieliska pieredze. "Sākumā gan bija neliela nedrošība, kā tiksim galā ar visiem mums uzticētajiem uzdevumiem, taču viss veicās lieliski un mēs pierādījām, ka varam būt tādā pašā līmenī kā visu citu NATO valstu kolēģi," sacīja R.Pečulis. "Jā, dažās jomās mēs varbūt esam vājāki, piemēram, apgādes ziņā – pie tā ir jāpiestrādā, taču, kas attiecas tieši uz jūrniecību, uz kuģa vadīšanu, mēs esam pat daudz labāki par citiem." To, kāpēc šādas misijas ir nepieciešamas, kuģa komandieris skaidroja kā uzdevumu, atrodoties NATO sastāvā. "Mēs piedalāmies kolektīvajā aizsardzībā, un ir svarīgi pierādīt, ka mēs esam pilnvērtīga dalībvalsts," viņš sacīja. "Savukārt mums pašiem šī piedalīšanās ir devusi ļoti lielu pieredzi." Un, ja pienāktu brīdis, kad kuģim patiešām būtu jāveic kaujas uzdevumi reālā karadarbības vidē, komandieris ir pārliecināts, ka nekādu aizķeršanos vai misēkļu nebūtu. Un tas ir apstākļos, kad kuģa komanda kopā ir darbojusies tikai gadu, kas salīdzinājumā ar citu valstu vienībām ir īss laiks, lai sastrādātos.

R.Pečulim pašam šīs bija pirmās ugunskristības šādā misijā, un krastā viņu sagaidīja sieva Diāna un trīs ar pusi mēnešus vecā meitiņa Evelīna, kas nāca pasaulē, kad tētis jau bija prom misijā, tāpēc tikšanās visiem bija īpaši emocionāla. Kuģa komandieris gan atklāja, ka saņēmis meitiņas fotogrāfijas un mēnesi pēc viņas nākšanas pasaulē bijusi arī iespēja uz sešām dienām pārbraukt mājās apraudzīt savējos. Ne mazāk emocionāli un prieka pilni atkalredzēšanās mirkļi ar savējiem bija citiem jūrniekiem.

Atgādinām, ka pirms gada līdzīgā misijā piedalījās kuģis "Namejs".