Kurzemes Vārds

15:13 Otrdiena, 10. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Neveiksmīgā atpakaļgaita

Par to, ka atpakaļgaitas manevrs, braucot ar automašīnu, nemaz nav tik vienkāršs, šajās dienās pārliecinājās divi liepājnieki. Viens no viņiem – 1986.gadā dzimis vadītājs, veicot šo manevru ar automašīnu "Opel Vectra" Liepājā, Peldu ielā 66, uzbrauca brauktuves un ietves metāla norobežojumam. Savukārt Dārza ielā 9, nama pagalmā 1950.gadā dzimis vadītājs, vadot automašīnu "Mitsubishi L200" atpakaļgaitā, uzbrauca puķu dobes apmalei.

Nozog darbarīkus

Bez darbarīkiem un citam noderīgām lietām palikuši divi liepājnieki. Liepājā, Rīgas ielā dzīvojošam vīrietim no neapdzīvota dzīvokļa ir nozagta urbjmašīna "Makita" un zāģis "Black and Decker", kuru kopējā vērtība ir 300 latu. Savukārt Dzērves ielā 1a konstatēts, ka no noliktavas, uzlaužot durvis, ir nozagtas dažādas mantas: alumīnija ķerra, elektriskais zāģis "Black and Decker" ar sliedi, divi pagarinātāji ruļļos ar kabeli, astoņas autoriepas, elektriskais pneimatiskais āmurs "GSH27". Šajā zādzībā nodarītos materiālos zaudējumus noskaidro. Par abiem nodarījumiem policijā ir uzsākts kriminālprocess.

Siro zemnieku saimniecībā

600 latu lielu materiālo zaudējumu garnadži nodarījuši zemnieku saimniecībai "Ozollejas" Aizputē. No saimniecības teritorijas nozagti 6 dzirnavu valči.

Netika pie simts latiem

Uz vieglu peļņu tīkoja kāds 1991.gadā dzimis pusaudzis. Viņš Pētertirgus skārņos SIA "Dārza stils" veikalā mēģināja no veikala kases nozagt 100 latu, taču neveiksmīgi.

Pēc ūdens nodarbībām paliek bez naudas
Kristīne Pastore

Nepatīkamu zaudējumu divas liepājnieces – dvīņu māsas Sanita un Solvita – piedzīvoja 8.vidusskolas baseinā. Pirmo reizi aizgājušas uz nodarbībām ūdens aerobikā, viņas palika bez naudas, kas bija atstāta sieviešu maciņos. "Par savu naivumu ir jāmaksā," sacīja Solvita, gan piebilstot, ka dežurante tomēr varēja pateikt, lai neņem līdzi uz garderobi naudu vai citas vērtīgas mantas.

"Tā kā nekad agrāk šajā baseinā nebijām bijušas, nezinājām, kur ir garderobe un kā tur jārīkojas, lai nepiedzīvotu nepatīkamu zaudējumu," atzinās Solvita. Dežurante abām pastāstījusi, kur jādodas. Nonākušas garderobē, sievietes bija diezgan pārsteigtas, ka visas mantas jāatstāj neaizslēgtos skapīšos, tomēr nodomājušas – ja reiz visi tā dara, tad acīmredzot nekas slikts nenotiks. Taču, iznākot no nodarbībām, Solvitai no maciņa bija pazuduši 30 lati un Sanita – 8 lati. "Tā kā steidzāmies, iepriekš par nodarbību nesamaksājām, tāpēc labi, ka vīrs bija atbraucis pretī – viņš iedeva naudu, lai nepaliekam trenerei parādā," turpināja sieviete.

Vēlāk, kad abas pateikušas 1.stāvā sēdošajai dežurantei, kas noticis, viņa norādījusi uz zīmi garderobē, kurā ir teikts, ka par atstātajām mantām neatbild, un paskaidrojusi, ka citi apmeklētāji savas mantas atstāj pie dežurantiem. Viena no dežurantēm "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka, sākot ar nākamo sezonu, apmeklētāji vairs nevarēs tā kā līdz šim atstāt savas mantas pie dežurantiem.

8.vidusskolas baseins darbojas Liepājas Kompleksās sporta skolas paspārnē, tāpēc "Kurzemes Vārds" jautāja tā direktoram Naumam Vorobeičikam, vai nākotnē ir domāts risināt baseina apmeklētāju personisko mantu drošības jautājumu. Viņš atzina, ka šī problēma ir patiešām nopietna jau daudzus gadus un ka to nāksies risināt Liepājas domes Sporta pārvaldei. "Tas ir pilsētas peldbaseins, un viņiem par to ir jādomā," sacīja N.Vorobeičiks. "Pie mums bija revidenti, kas noformēja aktu par to, ka baseina dežurants ņem no apmeklētajiem viņu privātās mantas glabāšanā. Tas nav pieļaujams, ja nav speciāli drošības apstākļi. Tāpēc, lai Sporta pārvalde vai nu finansē kaut kāda liela seifa iegādi, kur apmeklētāji var nolikt savus naudas makus slēgtos skapīšos, vai lai doma, kā nodrošināt slēdzamus pārģērbšanās skapīšus garderobē." Viņš pastāstīja, ka pirms kāda laika tādi ierīkoti, taču īsā laikā salauzti. Direktors paskaidroja, ka vienlaikus baseinā nodarbojas ap 100 apmeklētāju un visu mantas dežuranti vienalga nevarot paņemt, lai pasargātu, tāpēc apmeklētājiem ir jālasa uzraksts, kas vēstī, ka administrācija par atstātajām mantām neatbild.