Kurzemes Vārds

03:28 Ceturtdiena, 23. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 21.maijā

1928.
Liepājas māksla amatniecības skola Alejas ielā 18 sarīkojusi savu darbnīcu un audzēkņu darbu apskati. Šajā mācību gadā darbojās galdniecība, koktēlniecības, dekoratīvā, aušanas, izšūšanas un veidošanas darbnīcas, kas sniedz jau samērā daudz interesantu darinājumu. Izstādīti arī audzēkņu zīmējumi, gleznojumi, kompozīcijas. Pēc Vasarsvētkiem izstādi papildinās darbi, kurus vēl nav izdevies pabeigt.

1938.
Zemkopības ministrija zvejnieku ostā izbūvējusi jauno zivju miltu fabriku. Veicot vairākas pārbaudes, noskaidrots, ka fabrika darbojas labi. Vakar no Rīgas bija ieradies Zemkopības ministrijas pārstāvis E.Vītols un jauno uzņēmumu nodeva Liepājas rajona zvejnieku kooperatīva priekšniekam Ž.Priedolam kooperatīva īpašumā un lietošanā. Jaunajai miltu fabrikai daudz darba, tā strādā nepārtraukti dienu un nakti. Pašlaik zivju miltus izgatavo no mencu buļļiem, no kuriem iegūst arī nedaudz zivju eļļas.

Pēc 9 mēnešu ilgas brīvguļas Karostā Liepājas velkonis "Imanta" atjaunojis navigāciju. Par tā vadītāju pieņemts kapteinis Pārups, pieņemta darbā arī velkoņa apkalpe. Kuģa īpašnieks to izrentējis uzņēmējam Pētersonam, kas velkoni izmantos Rīgas jūras līcī koku pludināšanai no Kurzemes un Vidzemes jūrmalas uz Rīgu.

1948.
Šinīs dienās Liepājas pilsētas Labierīcību kantora amatnieku brigādes uzsākušas Tirdzniecības tilta klāja atjaunošanu, apmainot nolietojušās koka daļa pret jaunām.

Notiek Liepājas pilsētas lidmodelistu sacensības jaunatnes klasē. Tajās piedalās arī 5.nepilnās vidusskolas audzēknis teicamnieks Inārs Helmuts ar savu pašbūvēto bezmotora planieri "Vanadziņš" un iegūst 1.vietu. "Vanadziņš" noturas gaisā 15 minūtes un 40 sekundes. Tas ir izcils sasniegums.