Kurzemes Vārds

05:19 Ceturtdiena, 23. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Vai domes sēdes nūdistu pludmalē?
Andžils Remess

Atkal ir pienācis laiks pārcilāt jautājumus, kas, spriežot pēc mūsu lasītāju vēstulēm un telefoniski izteiktām replikām, visvairāk rūp liepājniekiem.

Protams, ka dominē temats par inflācijas slogu, kas nospiež cilvēkus arvien smagāk. Un tāpēc pats par sevi saprotams, ka tiek pelti visi pēc kārtas, sākot no bijušās Valsts prezidentes līdz pat namu vecākajiem, kuri nerūpējas par to, lai samazinātu maksu par siltuma zudumiem. Viss būtu saprotami, tikai īstas pārliecības nav par kāda lasītāja apgalvojumu, ka galvenie vaininieki ir bijušie boļševiki un čekisti, kuri šeit atstāti pēc PSRS sairšanas, lai tiktu pie varas un speciāli gremdētu Latviju. Varbūt es maldos, bet, manuprāt, pie varas bija un joprojām ir iespējams tikt vienīgi tiem, kurus paši ievēlam. Un, ja kāds stāvējis malā un ļāvis citiem ievēlēt Latvijas, viņaprāt, gremdētājus, tad nav ko gausties un vaimanāt.

Mūsu lasītāju V.Smaļķi ir aizvainojusi nesen publicētā liepājnieka Imanta vēstule, kurā viņš pārmet vecākās paaudzes cilvēkiem, ka tie neiecietīgi, nekaunīgi, pat agresīvi izturas pret to, ka jaunās ģimenes tramvajā pārvadā bērnu ratiņus. Nav nepieciešamības pārstāstīt Smaļķes kundzes vēstuli, var tikai pievienoties viņas uzskatam, ka ne jau no piederības kādai paaudzei, vienalga, vecai vai jaunai, atkarīga cilvēka attieksme un uzvedība.

Emocionālākās ir replikas par "Liepājas metalurga" futbolistu vārgo spēli. Un kā gan citādi, jo vilšanās cerībās parasti ir vissāpīgākā. Ja pusi no komandas pārstāv Latvijas izlases spēlētāji, tad skaidrs, ka bija gaidīts pārliecinošs uzvaras gājiens pretī Latvijas čempiona nosaukumam, taču tā vietā sagaidīta neizteiksmīga spēle un kulstīšanās pa turnīra tabulas vidu.

Bet pēdējā laika savdabīgāko vēstuli atsūtījis J.Z., kurš rosina, kā paredzēto nūdistu pludmali izmantot tūristu piesaistīšanai Liepājai un tātad mūsu pilsētas kases papildināšanai. Viņaprāt, nūdistu pludmalē jāiekārto skatuve ansambļu un kora koncertiem, vieta, kur atļauts fotografēties, un vieta, kur apstiprināt kopdzīvi, acīmredzot ar to domājot laulības noslēgšanas ceremoniju, nevis kādu no kopdzīves citām izpausmēm.

Bet varbūt nevajadzētu aprobežoties ar to vien? Ja jau, tad jau, un varbūt tūristu uzmanību vēl vairāk piesaistītu arī nūdistu pludmalei raksturīgos apstākļos rīkotas Pilsētas domes sēdes vai pašvaldību vēlēšanu kandidātu tikšanās ar vēlētājiem?