Kurzemes Vārds

09:32 Otrdiena, 7. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Ekspresintervija

Vingrošana uzlabo pašsajūtu

Maijā katru darbdienu vingrošanas trenere Zane Frickausa dodas uz Čakstes laukumu, kur pulksten 11 vada nodarbības cilvēkiem, kas brīvā brīdī, darbdienas vidū, vēlas izkustēties un tādējādi nostiprināt veselību.

Kā norit nodarbības?
– Svaigā gaisā vingrojam minūtes četrdesmit, izkustinot visas muskuļu grupas. Protams, būtu ļoti jauki, ja mums pievienotos vairāk vingrotāju, bet skaidrs, ka pie visa jaunā jāpierod. Tie, kas sākuši un nāk regulāri, domāju, arī pēc Veselības mēneša beigām meklēs iespēju, kur turpināt vingrot.

Kad un kādēļ pati kļuvi par fitnesa instruktori?
– Man patīk aktīvs dzīvesveids, sports. Negribēju astoņas stundas nosēdēt ofisā. Vingrošana ir mans hobijs un darbs, no kura gūstu prieku. Pirms gadiem sešiem fitnesa un aktīvās atpūtas vingrošanas trenera sertifikātu ieguvu Rīgā.

Vai atceries pirmās reizes, kad vajadzēja stāties grupas priekšā un vadīt nodarbību?
– Pirmā reize bija Liepājā, kad pēkšņi nācās aizvietot kolēģi. Bija pamatīgs stress... Vadīt nodarbību, tas nav tikai rādīt kaut kādus vingrojumus, bet ir daudz jāzina, jāgatavojas, jāseko ritmam, kustībām, jāredz viss, kas notiek zālē, grupa jāvada tā, lai cilvēkiem būtu interesanti. Pieredzei augot, protams, kļūsti zinošāks, drošāks.

Kas tev patīk tavā darbā?
– Man ir radošs un veselīgs darbs. Tas dod iespēju tikties ar cilvēkiem un pašai liek būt formā.

Vai vingrojot var atbrīvoties no liekā svara?
– Mūžīgais jautājums, uz kuru atbilde šāda: vingrošana ir tikai viens no kompleksa veidiem, ja nolemts notievēt. Tikpat svarīgs ir pareizs uzturs. Bet pats svarīgākais – kas notiek galvā.

Ko cilvēks gūst vingrojot?
– Uzlabojas pašsajūta un dzīvesprieks. Nav jāiet pie ārstiem un jāmaksā par zālēm. Tu kļūsti enerģiskāks un laimīgāks, un katrs rīts nāk ar prieku.

Kāda ir tava attieksme pret dzīvi?
– Izdzīvot katru mirkli un priecāties par to. No katras situācijas, kuru piedzīvojam, kaut ko varam mācīties.

Intervēja Daiga Lutere