Kurzemes Vārds

04:34 Ceturtdiena, 23. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Ģirts Karlsons: "Arī manam vārdam ir svars"
Ints Grasis

Pēc Nīderlandes augstākās līgas čempionāta beigām "De Graafschap" futbolists ĢIRTS KARLSONS ir atvaļinājumā un drīzumā pievienosies Latvijas izlasei. Lai uzturētu formu, vakar viņš apmeklēja Liepājas "Daugavas" stadiona svaru zāli, aprunājās ar bijušajiem komandas biedriem, treneriem, pakonsultējās ar dakteriem un neatteica īsu sarunu arī "Kurzemes Vārdam."

Tavai komandai pagājušajā nedēļā izdevās saglabāt vietu Nīderlandes elites līgā – Eredivisie. Kā pats vērtē Nīderlandē līdz šim pavadīto laiku?
– Normāli gāja, bet dabūju traumu un faktiski pēc tam ārstējos. Laukumā izlaida tikai pēdējā spēlē.

Iznāk, ka sākumā kopā ar komandu trenējies un uzlaboji sportisko formu, bet, kad to sasniedzi un treneris tevi jau sūtīja laukumā sākuma sastāvā, iedzīvojies savainojumā un līdz ar to neko vairāk parādīt nevarēji?
– Jā, biju ticis pamatsastāvā un bija arī treneru uzticība, sāku spēlēt, bet tad sākās problēmas ar kājām. Iekaisa un nedienas ievilkās… Gandrīz mēnesi vispār netrenējos. Bija atkal jāsāk sevi pierādīt, lai tiktu atpakaļ sastāvā. Izlaida pēdējā mačā. Ar to īsti neesmu apmierināts, jo uzskatu, ka jau kādu laiku pirms tam nebūt nebiju slikts un varēju spēlēt. Bet tā bija treneru izvēle.

Tuvojās izšķirošas spēles, varbūt treneri baidījās kaut ko mainīt un riskēt?
– Viņš laida laukumā sev zināmos, tā teikt, savus puišus, negribēja vairs eksperimentēt.

Ko vari teikt par Nīderlandes futbola līmeni?
– Līmenis, protams, ir augsts, liela vērība tiek pievērsta taktikai. Nīderlandes pašas spēcīgākās komandas ir pārākas par tām, kas cīnās par palikšanu augstākajā divīzijā, tādēļ mana komanda un tai līdzīgās spēlē izteikti no aizsardzības. Būtībā 90 minūtes paiet aizsargājoties.

Kā spēji pielāgoties komandas spēlei?
– Ir atšķirība. Uz katru spēlētāju gulstas liela atbildība, jāprot pieturēt bumbu, nekļūdīties, būtībā kapāt pa visu laukumu. Pamatā priekšā tika izvirzīts tikai viens uzbrucējs. Kad laukumā biju es, mēs spēlējām it kā ar diviem uzbrucējiem, taču tik un tā man bija jāsēžas un jāpalīdz pussargiem, turklāt pa visu laukumu. Noskrieties sanāk pamatīgi ikvienam – te tu spēlē pašā priekšā, te zem uzbrucējiem, palīdzi pussargiem vai aizsardzības līnijai, un, ja tiec līdz vārtiem, bezmaz pietrūkst spēka noslēdzošajam sitienam. Spēles laikā varbūt komanda izveido trīs momentus pie pretinieku vārtiem.

Vārtus galvenās komandas labā tev gūt tā arī nesanāca. Bija varianti?
– Bija gan. Nu vārtsargi vilka tādas bumbas ārā! Divas reizes domāju, ka pēc mana sitiena bumbai nav citur kur palikt, kā vien vārtos, bet nekā…

Vienus vārtus guvi jauniešu komandas labā.
– Jā, pēc traumas atsāku spēlēt jauniešu komandā.

Kā ar tavu sniegumu palika apmierināti treneri, cik apmierināts esi pats un kādas būs turpmākās "De Graafschap" un tavas attiecības, jo līgums pēc sezonas beidzas?
– Viņi gribētu mani paturēt, bet nezinu, vai izdosies vienoties par finansiālo pusi, jo Nīderlande nav tā valsts, kur futbolists leģionārs var dzīvot zaļi, īpaši, ja neesi spices komandā. Ir lieli nodokļi, par visu ir jāmaksā – atvelk par māju, par mašīnu, ko izmanto, un beigās skaties – nesanāk īsti tas, uz ko biji cerējis.

Kad tavi nākotnes plāni varētu būt skaidrāki? Kad tavai komandai ir jāsanāk kopā pēc atvaļinājuma?
– Ja palieku komandā, tad man jābūt Nīderlandē jūlija vidū. Taču man ir jādod atbilde līdz maija beigām.

Tātad piedāvājums tev ir izteikts?
– Viņi ir teikuši "jā", iespējamā līguma nosacījumi uz nākamo sezonu jau ir izrunāti, bet arī manam vārdam ir svars.

Jūtu, ka tevi šie nosacījumi īsti neapmierina?
– Jā. Un ir arī vēl citi varianti.

Liepājā raud pēc tevis…
– Zinu, esmu palasījis, kā te iet…

Kādas ir iespējas, ka tu atkal uzvelc metalurgu formastērpu?
– Par to pagaidām neko nevaru pateikt.


Kritiens un tikai divi punkti
Andris Sudmalis

Pasaules MX1 čempionāta piektajā posmā Montovas trasē Itālijā grobiņniekam Laurim Freibergam izdevās gan kvalificēties pamatsacensībām, gan pēc viena posma pārtraukuma atkal nopelnīt ieskaites punktus pasaules čempionātam.

Kvalifikācijā Lauris šoreiz, uzrādot 29.labāko laiku, ielēca priekšpēdējā vagonā – pamatsacensībām kvalificējās 30 braucēji. Trase, kā jau Itālijai pieklājas, bija cieta un smilšaina, ar daudziem tramplīniem, no kuriem daži braucējiem sagādāja pamatīgas grūtības. Pirmo braucienu iesācis divdesmitais, Freibergs lielākoties turējās vienu pozīciju aiz punktiem – 21.vietā. Apdzīšanas manevrs, cenšoties uzlabot savu vietu, grobiņniekam neizdevās, un pēc saskriešanās ar sāncensi Lauris krita, finišējot 22.pozīcijā.

Otrā brauciena starts Freibergam bija līdzīgs, tikai šoreiz izdevās turēties punktu zonā, turklāt ar labām izredzēm pakāpties vēl kādu vietu augstāk. Tas gan neizdevās, un 19.pozīcija finišā deva divus punktus un 23.vietu Itālijas posmā. Pasaules čempionāta kopvērtējumā ar 18 punktiem Lauris gan atkrita uz 24.vietu. Nākošais Pasaules čempionāta posms mūsu sportistam paredzēts 1.jūnijā Lielbritānijā.


Kandidātos pieci metalurgi
Andris Sudmalis

Vakar Latvijas futbola izlases galvenais treneris Aleksandrs Starkovs nosauca 24 valstsvienības kandidātus, kas gatavosies maija beigās un jūnija sākumā notiekošajai Baltijas kausa izcīņai. Sarakstā iekļauti arī pieci SK "Liepājas metalurgs" spēlētāji.

Nacionālās izlases kandidāti uz pirmajiem treniņiem pulcēsies 27.maijā, un no liepājniekiem valstsvienības treniņtērpus pielaikos aizsargi Deniss Ivanovs, Dzintars Zirnis, Oskars Kļava, kā arī pussargi Andrejs Rubīns un Genādijs Soloņicins. Protams, ka uz izlasi ir izsaukts arī Nīderlandes kluba "De Graafschap" uzbrucējs Ģirts Karlsons, bet Mārim Verpakovskim paredzētās operācijas dēļ nāksies bez futbola iztikt aptuveni divus mēnešus.

Vēl izlases kandidātos ir iekļauti vārtsargi: Andris Vaņins ("Ventspils"), Aleksandrs Koliņko ("Rubin"), Deniss Romanovs (Bukarestes "Dinamo"), Pāvels Doroševs ("Skonto"); aizsargi: Kaspars Gorkšs ("Blackpool"), Deniss Kačanovs ("Ventspils"), Igors Savčenkovs ("Ventspils"), Roberts Mežeckis ("Rīga"); pussargi: Aleksejs Višņakovs ("Skonto"), Vitālijs Astafjevs ("Skonto"), Juris Laizāns ("Šinņik"), Jurijs Žigajevs ("Rīga"), Aleksandrs Cauņa ("Skonto"), Maksims Rafaļskis ("Rīga"), Vladimirs Koļesničenko ("Ventspils"); uzbrucēji Vits Rimkus ("Ventspils"), Andrejs Perepļotkins ("Skonto"), Andrejs Butriks ("Ventspils"). P.Doroševs, I.Savčenkovs, R.Mežeckis un M.Rafaļskis uz izlasi izsaukti pirmo reizi.

Šogad Baltijas kausa izcīņa notiks Rīgā un Jūrmalā. Un 30.maijā Latvija mērosies spēkiem ar igauņiem, bet 1.maijā ar Lietuvas izlasi. Iepriekšējo reizi šis turnīrs norisinājās 2005.gadā, kad uzvarēja lietuvieši, bet Latvijas valstsvienība pēdējo reizi ir uzvarējusi 2003.gadā. Kopvērtējumā visbiežāk par Baltijas spēcīgāko izlasi ir kļuvuši tieši mūsējie – 19 reizes, mazliet atpaliek Lietuva (16 pirmās vietas), bet Igaunijas kontā astoņas uzvaras.

Paralēli valstsvienību spēlēm nākamnedēļ sacentīsies arī U–21 izlases. Latvijas komandā vienīgais "Liepājas metalurga" pārstāvis būs treneris Jānis Intenbergs, vēl sastāvā iekļauts pašreizējais "Vindavas" vārtsargs Aleksandrs Vlasovs, bet metalurgu uzbrucējam Vladimiram Kamešam savainojuma dēļ ies secen arī šīs sacensības.