Kurzemes Vārds

13:02 Otrdiena, 14. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Drošība peldvietās – gan glābēju, gan atpūtnieku rokās

Kristīne Pastore

Peldsezona ir atklāta oficiāli, un tas nozīmē, ka pludmalē par peldētāju drošību jau rūpējas glābēji. Pašvaldības policijas Glābšanas dienesta vadītājs Kristiāns Brūvers uzsver, ka šogad viņiem dzīvi atvieglos šā gada 17.janvārī pieņemtie "Liepājas pilsētas pludmales lietošanas un apsaimniekošanas noteikumi".

K.Brūvers sacīja, ka tas ir dokuments, kurā ļoti konkrēti ir fiksētas lietas, ko pludmalē drīkst un ko nedrīkst darīt. "Līdz ar to dzīve būs atvieglota gan glābējiem, kas varēs šo noteikumu pārkāpējiem skaidri un gaiši norādīt, ko tieši viņi ir pārkāpuši, savukārt pludmales apmeklētājiem tie noteiks to darbību spektru, ko drīkst un ko nedrīkst darīt katrā pludmales daļā," viņš sacīja.

Līdz ar to, ka Zilais karogs ir piešķirts arī pludmales daļai Dienvidrietumu mikrorajonā, arī tur ik dienas no pulksten 10 līdz 22 strādās glābēji. Tomēr, kā uzsvēra K.Brūvers, neviens nespēs izglābt cilvēkus, kas paši būs pārgalvīgi un neievēros nekādus drošības noteikumus. Tas attiecas kaut vai uz peldēšanu ārpus bojām, par došanos ūdenī reibumā un tamlīdzīgi. Viņš arī minēja, ka vēl daudz vērīgāk nekā iepriekšējos gados glābēji uzmanīs, lai ūdenī bez vecāku uzraudzības nedotos bērni. "Un, lai vecāki nav pārsteigti, ka mazgadīgos bērnus tādā gadījumā pašvaldības policisti nogādās mājās un vecākiem noformēs protokolu par viņu nepieskatīšanu," sacīja galvenais glābējs, piebilstot, ka tieši nelaimes gadījumu profilakse būs tas akcents, kam glābēji veltīs lielu uzmanību. Savukārt Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls atgādināja, ka lietošanas un apsaimniekošanas noteikumu ievērošanu kontrolēs pašvaldības policisti.

Nelaimes gadījumu profilakses pasākumus jau vairākus gadus glābēji rīko arī sadarbībā ar pilsētas skolām, interešu kopām, bērnu vasaras nometnēm un citiem interesentiem, un tas turpinās arī šogad. Glābēji gaida pie sevis bērnu grupas, lai stāstītu viņiem par drošību uz ūdens un citas svarīgas lietas, kā arī iepazīstinātu ar glābēju ekipējumu: laivām un kvadricikliem.

Un vēl atgādinājums peldētājiem. Jau pagājušogad līdzīgi kā citur Eiropas Savienības valstīs arī mūsu glābēji nomainīja simbolus, kas rāda to, vai jūrā drīkst peldēties, vai tas ir droši. Ja agrāk par aizliegumu vēstīja mastā uzvilkta melna bumba, tad tagad kā brīdinājuma zīmes izmanto dažādu krāsu karogus. Ja Glābšanas stacijas mastā plīvo dzeltensarkans karogs, tas nozīmē, ka glābēji strādā un var doties peldēties. Ja to nomaina dzeltens karogs – peldētājiem ir jābūt uzmanīgiem, jo laika apstākļi var pasliktināties. Bet, ja mastā ir uzvilkts sarkanais karogs, tad, līdzīgi kā sarkanā gaisma luksoforā, tas vēstī par aizliegumu doties jūrā. "Un es gribu uzsvērt, ka laikā, kad mastā plīvo sarkanais karogs arī glābējus jūrā nedrīkstam sūtīt, tāpēc cilvēkiem ir jābūt atbildīgiem un pašiem jārūpējas par savu un savu tuvinieku drošību, sacīja K.Brūvers.

Par oficiālu peldvietu Liepājā ir atzīti arī grants karjeri sporta un atpūtas takā "Beberliņi", kam arī piešķirts Zilais karogs. Un tas nozīmē, ka glābējiem jāstrādā arī tur. Kā solīja SIA "Karosta" rīkotājdirektore Gaida Korņilko, sākot ar 7.jūniju, kad mastā pacels karogu, glābēji būs – glābšanas iemaņās apmācīti atpūtas takas darbinieki, kas "Beberliņos" būs sastopami visu dienu. Būs izvietotas arī brīdinājuma zīmes, kas norādīs, kurās vietās drīkst un kurās nedrīkst peldēties, kā arī būs novietoti glābšanas riņķi, bet glābēju vajadzībām – laiva. "Mums gan šogad nebūs tik profesionāli glābēji kā pludmalē, taču plānojam ar laiku šo dienestu pilnveidot," sacīja G.Korņilko, piebilstot, ka atpūtniekiem vajadzēs iepazīties ar noteikumiem "Beberliņos", kas turpat uz vietas būs atrodami.

Uzziņai

Ikviens liepājnieks ar "Liepājas pilsētas pludmales lietošanas un apsaimniekošanas noteikumiem" var iepazīties:
– Sameklējot tos Liepājas domes mājaslapā http://www.liepaja.lv, sadaļā normatīvie akti,
– Liepājas domes apmeklētāju pieņemšanas centrā,
– bibliotēkās tos sameklēt laikrakstā "Kurzemes Vārds" un "Latvijas Vēstnesis".