Kurzemes Vārds

14:26 Otrdiena, 14. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Dizaina viesnīcai "Promenade Hotel" – pasaules līmeņa novērtējums

Sarmīte Pelcmane

Liepājas dizaina viesnīca "Promenade Hotel" ir kļuvusi par vienu no pirmajām viesnīcām Latvijā, kam piešķirts prestižais "Small Luxury Hotels of the world" (Pasaules mazo luksusa viesnīcu) zīmols. Vakar notika prestižā zīmola svinīgās atklāšanas ceremonija un par godu tam noskanēja arī lielgabala zalve.

"Pagājušovasar, kad viesnīca uzsāka darbu, nebija laika tādam grandiozam atklāšanas pasākumam. Tādēļ jo lielāks prieks, ka to varam organizēt šobrīd reizē ar prestižā zīmola saņemšanu," laikrakstam sacīja viens no viesnīcas "Promenade Hotel" līdzīpašniekiem Ivars Kesenfelds. Viņš pastāstīja, kā radusies ideja, ka viesnīcai vajadzētu pretendēt uz pasaulē prestižo zīmolu. "Tad, kad Liepājā pirmoreiz rādīja kinofilmu "Rīgas sargi", viesojās arī LNT vadītājs Andrejs Ēķis, kurš slavēja viesnīcu un ieteica, ka to noteikti vajag pieteikt prestižajam zīmolam. Viņš ir apceļojis daudzas valstis un redzējis neskaitāmas viesnīcas un, salīdzinot iespaidus, bija pārliecināts, ka viesnīca "Promenade Hotel" ir pelnījusi šo atzinības zīmi." Izrādījās, ka A.Ēķim bija taisnība – "Promenade Hotel" ir zīmolu saņēmusi.

"Šī viesnīca ir viens no grūtākajiem, bet tajā pašā laikā arī patīkamākajiem projektiem," atzina I.Kesenfelds un izteica cerību, ka līdz ar šā zīmola piešķiršanu viesnīcai "Promenade Hotel" Liepājas atpazīstamība pasaulē pieaugs.

Atklāšanā piedalījās kupls pulks prominentu viesu – Liepājas pašvaldības pārstāvji, viesnīcu biznesa kolēģi no visas Latvijas, vietējie un galvaspilsētas mediju pārstāvji.

Viesnīcas "Promenade Hotel" līdzīpašnieks, Liepājas domes deputāts Aigars Kesenfelds atklāšanā sacīja paldies arhitektam Agrim Padēlim–Līnam, kas izstrādājis viesnīcas dizainu, tāpat būvniekiem, kas projektu realizējuši, kā arī sadarbības partneriem un klientiem.

Prieku par viesnīcas panākumiem pauda Liepājas SEZ pārvaldnieks un domes deputāts Guntars Krieviņš, atzinību izteica pilsētas Attīstības pārvaldes vadītājs Vilnis Vitkovskis. Viesnīcas īpašniekiem tika pasniegts Liepājas domes atzinības raksts. Atzinību pauda arī Valsts tūrisma aģentūras un Latvijas viesnīcu un restorānu biznesa pārstāvji, kā arī liepājniekus apsveica otras Latvijā tikko šo prestižo zīmolu saņēmušās viesnīcas – "Hotel Bergs" Rīgā – vadītāji.

Kad zīmola "Small Luxury Hotels of the world" plāksne pie viesnīcas galvenās ieejas tika atklāta, par godu šim notikumam nogranda lielgabala zalve.

Tagad Latvijā ir divas viesnīcas, kas izpelnījušās augsto godu tikt uzņemtām SLH jeb Pasaules mazo luksusa viesnīcu zīmolā. No Baltijas valstīm SLH divas viesnīcas vēl ir tikai Igaunijā – viesnīca "Telegrāfs" Tallinā un viesnīca "Padaste" Muhu salā.

Visā pasaulē pazīstamā prestižā zīmola "Small Luxury Hotels of the world" direktoru padome Londonā šā gada martā pieņēma lēmumu par to, ka dizaina viesnīcai "Promenade Hotel" Liepājā tiek piešķirts "Small Luxury Hotels of the world" zīmols.

Ik gadu "Small Luxury Hotels of the world" saņem daudz pieteikumus no viesnīcām visā pasaulē, kas vēlas iegūt šo zīmolu, bet tikai apmēram 5 procenti atbilst izvirzītajiem kritērijiem. Eiropā vislielākā SLH zīmolu viesnīcu koncentrācija ir Itālijā un Francijā.

SLH ir zīmols, zem kura apvienojušās vairāk nekā 440 viesnīcas no 70 pasaules valstīm. Pamatdoma – piedāvāt ko vairāk par iespēju pārnakšņot un paēst, bet galvenokārt sniegt ceļotājam neaizmirstamas sajūtas apvienojumā ar izcilu apkalpošanu. Viesnīcas un to piedāvāto pakalpojumu spektrs ir ļoti daudzveidīgs – viesnīca var atrasties viduslaiku pilī vai Āfrikas tuksneša vidū, varbūt uz privātas salas vai Baltijas jūras krastā, citas piedāvā baudīt modernākos SPA pakalpojumus vai meditēt un sakārtot savu iekšējo pasauli viesnīcā, kas iekārtota, balstoties uz Feng Shui mācību.

Pasaulē ir ļoti daudz viesnīcu, kuru kvalitāti un pasniegto servisu lielākoties novērtē ar zvaigznēm, bet "Small Luxury Hotels of the world" ir viesnīcas, kuras ir ļoti īpašas ar dizaina un interjera neatkārtojamību.

SLH viesnīcu viesi ir gan parasti ceļotāji un darījuma cilvēki, gan ļaudis, kuri šādas viesnīcas apmeklē īpaši, lai baudītu neatkārtojamo atmosfēru. Cilvēki, kuriem īpaši svarīgs ir sniegto pakalpojumu līmenis un apkalpojošā personāla individuāla attieksme pret katru viesi, kuri izvēlas viesnīcas, lai izjustu to vienreizējo sajūtu, ko sniedz katra no SLH viesnīcām, ir apvienojušies Īpašā klubā. Biedru skaits ir pietiekoši iespaidīgs – 50 000 cilvēku. Īpaši daudz kluba biedru ir ASV, taču arī Eiropā to skaits arvien palielinās. Piemēram, Lielbritānijā to ir gandrīz 11 500.

Liepājas pirmā dizaina viesnīca "Promenade Hotel" atrodas vēsturiskā ēkā, kas tika celta ap 1870.gadu kā graudu spīķeris. Rekonstrukcijas gaitā tika saglabāta oriģinālā ēkas arhitektūra, kas piešķir viesnīcai īpašu šarmu. Viesnīcas "Promenade Hotel" individualitāti īpaši izceļ galvenā halle, kas vienlaikus ir arī mākslas galerija, tāpat jahtu centrs ar jahtu piestātni pie ēkas, kā arī romantiskais restorāns "Piano" ar izmeklētu ēdienkarti gardēžiem u.c.

Drīzumā ēkas otrajā stāvā, kādreizējās boulinga zāles vietā, tiks atklāts plašs konferenču centrs ar viesnīcas kopējam tēlam pieskaņotu dizainu. Bet vasaras nogalē viesnīcā paredzēts arī ierīkot SPA centru.