Kurzemes Vārds

07:16 Ceturtdiena, 16. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Velosipēdists paskrien zem auto

25.maijā pa dienu mūsu pilsētā noticis satiksmes negadījums, kurā cietis 11 gadu vecs zēns, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. 1967.gadā dzimis automašīnas "BMW" vadītājs stūrējis spēkratu pa Kungu ielu, kad uzbraucis 1997.gadā dzimušam zēnam, kurš ar velosipēdu pēkšņi izbraucis uz ielas no Kungu ielas 29.nama pagalma. Cietušais zēns nogādāts Liepājas Reģionālajā slimnīcā, kur mediķi viņam konstatējuši galvas sasitumu.

Aiznes gāzes balonus

25.maijā ap pulksten 11.30 Stūrmaņu ielā 1 konstatēts, ka no viesnīcas "Fontaine Royal Hotel" piebūves, sabojājot piekarināmās atslēgas mehānismu, nozagti divi pilni un viens pustukšs propāna gāzes balons.

Jaunieši nodzeras

23.maijā no pulksten 17 līdz 23 Pašvaldības policijas Nepilngadīgo lietu nodaļas darbinieki apsekojuši jauniešu pulcēšanās vietas pilsētā, lai kontrolētu, kā tiek ievēroti Liepājas pilsētas sabiedriskās kārtības noteikumi. Bez pārkāpumiem neiztika, atzina Pašvaldības policijas Informācijas daļas speciāliste Ilze Kozika. Kopumā konstatēti 6 pārkāpumi, galvenokārt pilsētas centrā – alkohola lietošana sabiedriskā vietā, kā arī atrašanās sabiedriskā vietā reibumā. 1993.gadā dzimušajam Laurim bijusi nepieciešama mediķu palīdzība, kas apreibušo puisi nogādāja Liepājas Reģionālajā slimnīcā.

Likumsargi reida laikā pārbaudījuši arī pilsētas alkohola un tabakas tirdzniecības vietas, lai noskaidrotu, kā tiek ievērots alkohola un tabakas izstrādājumu aprites likums. Apsekotas piecas tirdzniecības vietas, un divās no tām – veikalā "Ariadna" un veikalā "Trepītes" – konstatēti pārkāpumi par alkohola tirdzniecību nepilngadīgajiem. Pārdevējām noformēti administratīvo pārkāpumu protokoli. Atgādinām, ka par šāda veida pārkāpumiem tika noteikts naudassods no 200 līdz 250 latiem.

Suns sakož sievieti

24.maijā ap pulksten 20.30 Pašvaldības policijas darbinieki saņēmuši informāciju, ka Tirgus ielā 15 sievietei uzbrucis un viņu sakodis suns. Likumsargus norādītajā adresē sagaidījusi 1987.gadā dzimusi sieviete, kurai sakosta roka. Cietusī policistiem paskaidrojusi, ka gājusi pa Rīgas ielu, kad no nama kāpņu telpas izskrējis suns bez pavadas un uzpurņa un iekodis viņai rokā. Izsaukta Neatliekamā medicīniskā palīdzība, kas sievieti nogādājusi Traumpunktā.

Suņa saimniekam – 1971.gadā dzimušajam Ģirtam – noformēts administratīvā pārkāpuma protokols. Tā kā šāda paša rakstura pārkāpums Ģirtam konstatēts jau otro reizi gada laikā, tad viņam tiks piemērots naudassods no 10 līdz 500 latiem.

Aizdedzina stadionu

25.maijā dažas minūtes pēc septiņiem vakarā ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz Ventspils ielu 51. 48.arodvidusskolas stadionā dedzis gumijas segums 4 kvadrātmetru platībā. Ugunsdzēsēji lēš, ka aizdegšanās iemesls bijusi ļaunprātīga dedzināšana.

Sarkanais gailis Turaidas ielā

25.maijā divas reizes ugunsgrēks izcēlies Turaidas ielā 4. Ap pusseptiņiem vakarā dedzis šķūnis un divas garāžas 40 kvadrātmetru platībā. Drīz pēc ugunsgrēka likvidēšanas, ap pulksten 22.30, glābēji uz minēto adresi saņēmuši atkārtotu izsaukumu – degusi viena garāža 8 kvadrātmetru platībā. Izdedzis būves jumts un siena. Ugunsgrēku izcelšanās iemeslus noskaidro Valsts policija.

Izglābj govi

24.maijā pulksten 10.45 ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz Cīravas pagastu. Glābēju palīdzība bijusi nepieciešama, lai atbrīvotu dubļos iestigušu govi. Lops bijis iegrimis purvā pie Jaunceltņu mājām. VUGD Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva pastāstīja, ka ugunsdzēsēji negadījuma vietā strādājuši vairākas stundas un glābšanas operācija vainagojusies panākumiem. Lopiņš ar vinčas palīdzību no dubļiem izcelts.

Sarosās pēc publikācijas

Pēc publikācijas "Kurzemes Vārdā" sarosījušies atbildīgie par melnajiem caurumiem. Jau nākamajā dienā pēc publikācijas laikrakstā tika aiztaisīta bīstamā bedre gājēju zonā uz Jaunā tilta.

Diemžēl līdz nomaļākām vietām komunikāciju turētāji nedēļas laikā vēl nav tikuši. Kaiju ielā iegruvusī brauktuve stāv, kā stāvējusi. Par briesmām vēsta tikai brīdinājuma zīmes pie bedres. Arī bīstamās akas Kaiju un Kapsētas ielas krustojumā joprojām nav sagaidījušas uzlabojumus. Vienai no tām metāla plāksne uzmesta virsū un par biedinājumu braucējiem caurumā iesprausts žagars ap plastmasas maisiņu galā.

Jāpiebilst, ka uzradušies jau citi melnie caurumi. Divi tādi redzami uz brauktuves Jaunajā ielā. Te restu nav lietus notekūdens akām.

Aicina ievērot luksofora gaismas signālus

Pavisam nesen Liepājā notika smags satiksmes negadījums, kura iemesls bija luksoforā degošā sarkanā signāla neievērošana. Kā informēja policijas preses sekretāre Jolanta Knīse, lai arī Ceļu policija katru dienu pievērš pastiprinātu uzmanību krustojumiem, kurus regulē ar luksoforiem, tomēr ceļu policisti katru dienu fiksē šādus pārkāpumus. Tāpēc policijas darbinieki aicina autobraucējus būt īpaši uzmanīgiem krustojumos, nesteigties, nebraukt agresīvi un pārliecināties par sava manevra drošību.