Kurzemes Vārds

09:30 Sestdiena, 22. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 27. maijā

1928.
Šopavasar zvejniekiem ļoti veiksmīga lašu zveja. Šajās dienās brāļi Bitenieki nozvejo 17 prāvus lašus, tos par 49900 rubļiem pārdodot Rīgas zivju uzpircējiem. Galvaspilsētā par mārciņu lašu maksā 90 līdz 130 rubļu. Citiem zvejniekiem arī labi lomi: Grospiņam – 11 lašu, Rītiņam – seši. Bagātie lomi skaidrojami ar vēso laiku un lašu galvenās barības – strimalu – trūkumu. Parasti šajā laikā zvejnieki Liepājas piekrastē velk bagātus strimalu lomus, bet šogad tie ir neparasti mazi.

1938.
Pēc vairāk nekā divus mēnešus ilga saulaina un sausa laika beidzot Liepājā un apkārtnē līst ražens lietus. Tas atveldzē laukos nīkuļojošos stādus un augļu kokus. Gaisa temperatūra +14 grādu.

Spodrības nedēļā visā Latvijā skanēja aicinājums padarīt savas mājas un to apkārtni tīrāku un košāku. Aicinājums vainagojies panākumiem arī Liepājā, "mūsu krāšņās jūrmalas apstādījumus visus šos gadus aizēnoja vecās un pussagruvušās peldētāju ģērbtuves. Šogad Pilsētas valde nolēmusi tās nojaukt un to vietā celt jaunas, piemērotas jaunā laika prasībām. Tagad vecās ģērbtuves jau nojauktas un to vietā strādnieki ceļ jaunās. Bez tam šovasar jūrmalā paredzēts izbūvēt jaunus volejbola un basketbola spēļu laukumus".

Nelaimes gadījumi darbā. Smagais ormanis Niklāvs Rieksts pakrīt, izkraujot stutmalkas vezumu. Viņam uzkrīt vairāki malkas kluči, satriecot visu ķermeni un ievainojot galvu. Atslēdzniekam Dominikam Radzēvičam, apstrādājot lielāku dzelzs stieni, tas nokrīt no laktas un nopietni apdedzina viņa pēdas.

1948.
Šajās dienās Liepājas pilsētas 2.iecirkņa Tautas tiesa izskatīja apsūdzības pret pilsonēm Mariju Trifonovu, Ķērstu Piķeli un Ilzi Ozolu. Visas trīs vairījušās no darba, nodarbojušās ar spekulāciju. Trifonova ilgāku laiku Vecliepājas tirgū tirgojusies ar raugu, Piķele uzpirkusi un pārdevusi pašdarinātu degvīnu, bet Ozola – sīkās rūpniecības preces. Tautas tiesa spekulantes soda ar brīvības atņemšanu uz 5 gadiem, konfiscējot visu viņām piederošo mantu.