Kurzemes Vārds

23:11 Trešdiena, 29. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Vēstis

"Vētras putni" aicina ciemos Latvijas rokerus

Šosestdien dienas vidū Liepājā ieradīsies daudzu Latvijas motoklubu biedri un ar saviem dažādu marku motocikliem pierūcinās pilsētu. Pulksten 15 viņi satiksies laukumā pie tirdzniecības centra "Rietumu centrs", bet pēc stundas būs kolektīvais brauciens cauri pilsētai uz atpūtas vietu "Jūrnieku ligzda". Viesus ierasties aicinājis Liepājas motoklubs "Vētras putni". Kā pastāstīja tā prezidents Jānis Dreiblathens, šis rokeru pasākums tradicionāli notiek maijā, kad tiek svinēta motokluba "Vētras putni" dzimšanas diena. Šogad jau astotā. Vakara gaitā viesiem būs iespēja piedalīties dažādās atrakcijās. Uzstāsies grupa "Independent Generation", kā arī Džonijs Salamanders un Meldra. Klubs "Vētras putni" ir viens no divdesmit triem Latvijas Motoklubu asociācijas biedriem.

Ivo Fomins – vislabākais cīkstonis

Latvijas Mūzikas kanāla projekta "Latvijas Muzikālā līga" 2008.gada ceturtajā, pavasara sesijas noslēdzošajā televīzijas šovā "Cīņas klubs" gavilēja mūsu pilsētas mākslinieks Ivo Fomins ar dziesmu "Mēs dzīvojam pasakās". Arī viņš iegūst tiesības nākamā gada sākumā cīnīties par gada stiprākās dziesmas titulu "Cīņas kluba" superfinālā.

I.Fomins šova finālā pārspēja Māri Grigali un Ievu Kerēvicu, kas "Cīņas klubā" piedalījās ar dziesmu "Lietus lāses". I.Fomins fināla balsojumā saņēma punktu no tiesnešiem, portāla draugiem.lv un televīzijas skatītājiem. I.Fomins ir pirmais, kurš finālā pārliecinoši uzvarēja, gūstot visus trīs punktus.

"Fantastisks šovs! Patiesas emocijas, lieliski skatītāji! Sūtu kvēlu sveicienu un milzīgu paldies visiem skatītājiem, jo īpaši liepājniekiem," priecīgs par uzvaru saka dziedātājs.

Izstādīs un tirgos zemos bārdainos īrisus

Liepājas Latviešu biedrības nama vadītāji vienojušies ar Gladiolu audzētāju klubu par zemo bārdaino īrisu izstādes sarīkošanu. Tāds sarīkojums mūsu pilsētā vēl nav bijis. Izstāde sāksies foajē zālē 31.maijā pulksten 11.

Zemo īrisu audzētāja Gaida Kalnīte pastāstīja, ka šopavasar pēc samērā siltās un maigās ziemas visa daba steidzas uzziedēt ātrāk nekā tas ir pierasts. Arī zemie īrisi neesot izņēmums. Tāpēc izstādi paredzēts sarīkot jau maija beigās Tā būšot neparasta, jo savu zemo bārdaino īrisu kolekciju, kurā ir ap 50 šķirņu, no Tukuma rajona liepājniekiem parādīt atvedīs Gladiolu audzētāju kluba prezidents Laimonis Zaķis. Viņš neesot vienkārši kolekcionārs, bet veiksmīgi nodarbojoties arī ar selekciju. Izstādē skatītājiem būšot dota iespēja novērtēt viņa veikumu. Darbošoties arī zemo bārdaino īrisu stādu tirdziņš. G.Kalnīte prognozēja, ka tas būšot kupli apmeklēts, jo īrisi ir puķes, kas aizvien vairāk rod piekritējus. Tie izskatoties lieliski daiļdārzos un stādījumos gar privātmāju celiņiem. Šīs puķes uzziedot jau maija sākumā un turpinot priecēt līdz pat jūnija vidum. Tāpat kā puķuzirnīši, tās lieliski saglabājas, ieliktas vāzē.

Grib būvēt jaunu ražotni
Sarmīte Pelcmane

Liepājas SEZ valde nolēmusi rezervēt zemes gabalu SEZ teritorijā, Pulvera ielā 6, vairāk nekā 100 tūkstošu kvadrātmetru kopplatībā zviedru kapitāla SIA "Bau–How Baltija" ražotnes būvprojekta izstrādei.

SIA "Bau–How Baltija" valdes loceklis Ulfs Lennarts Abergs atzina, ka uzņēmējsabiedrībai nepieciešama plaša teritorija ostas tuvumā, kurā izveidot uzņēmumu, kas ražos daudzdzīvokļu māju moduļu sistēmas.

Prezentējot ražotnes projektu un biznesa plānu, SIA "Bau–How Baltija" pārstāvis atzina, ka pagājušogad Liepājā jau meklētas iespējas biznesa attīstībai, tomēr vēlamā teritorija tiešā ostas tuvumā netika atrasta. Tad uzsākts biznesa projekts Ventspilī, bet tur atvēlētajā teritorijā izrādījusies nepiemērota grunts, kas projekta īstenošanu ievērojami sarežģīja, tādēļ uzņēmums izšķīries par labu atgriezties Liepājā, kur vēlas rezervēt zemi apmēram 10 hektāru platībā, lai veiktu izpēti un būvētu ražotni.

Uzņēmējs bija plānojis ražošanu uzsākt jau šā gada beigās, kas patlaban nav iespējams, bet pauda pārliecību, ka tas notiks pēc iespējas ātrāk, jo esot jau saņemts pasūtījums no Vjetnamas par 29 tūkstošu dzīvokļu moduļu izgatavošanu.

SIA "Bau–How Baltija" ražos moduļu sistēmas, kas tiek izmantotas daudzdzīvokļu māju būvniecībā, ražošanas procesā tikšot izmantotas vadošās šāda veida tehnoloģijas. Kā novērtēja SEZ pārvaldnieka vietnieks Jānis Lapiņš, moduļi atgādinot "Lego" klucīšus, tikai daudz lielāka mēroga un sarežģītāki, no kuriem konstruē daudzdzīvokļu celtnes.

Uzņēmums pirmajā gadā plānojis ieguldīt 20 miljonus eiro, saražot 39 tūkstošus kvadrātmetru produkcijas un nodarbināt ap 550 cilvēku. Visu saražoto produkciju paredzēts eksportēt.