Kurzemes Vārds

13:41 Sestdiena, 11. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Flagmanis uzņem kursu

Ita Cērmane

Sestdien mūsu pilsētā notika valsts mēroga pasākums, kas veltīts Latvijas 90.gadskārtai. Jūras spēku flagmanis "Virsaitis" uz klāja uzņēma dažādu paaudžu ļaudis, iepazīstinot ar karavīra ikdienu un veicinot civilmilitāro sadarbību.

Pasākumu uz kuģa "Virsaitis" ar iziešanu jūrā organizēja Latvijas Rezerves virsnieku asociācija sadarbībā ar Latvijas karavīru organizācijām – VAF biedrību "Lāčplēsis" un Latviešu strēlnieku apvienību. Sarīkojumā piedalīties bija aicināti arī jaunsargi un jungas. Jaunsargu instruktors Varis Jansons "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka uz Jūras spēku flagmaņa klāja kāpt bija aicināti abi mūspuses jaunsargu instruktori – V.Jansons un viņa kolēģis Pēteris Rudzinskis ar astoņiem labākajiem audzēkņiem – tiem jaunsargiem, kuri visaktīvāk piedalījušies piemiņas vietu uzpošanā.

Kā skaidroja Latvijas Rezerves virsnieku asociācijas Kurzemes reģiona nodaļas priekšnieks, rezerves majors Armands Pauris, pasākumā bija aicināti piedalīties aptuveni 100 cilvēku – gan jaunā paaudze, gan tie, kuri savulaik stāvēja pie Latvijas Nacionālo bruņoto spēku atjaunošanas šūpuļa. Notika iepazīšanās ar Jūras spēkiem, ar lielāko karakuģi "Virsaitis", kā arī tika notika patriotiskā audzināšana, jo jauniešiem bija iespēja tikties ar veterāniem. A.Pauris uzsvēra, ka šis ir pirmais pasākums, kurā kopā pulcējas karavīru organizācijas. Taču solīja, ka ne pēdējais. Vasarā plānots liels Rezerves virsnieku asociācijas sarīkojums Lietuvā.

Jāpiebilst, ka Jūras spēku flagmanis un tā komanda kā pateicību par viesu uzņemšanu saņēma Latvijas Rezerves virsnieku asociācijas velti – koka vairogu ar karavīru simboliku, kā arī citu ciemiņu dāvanas.

Par spīti spēcīgajam vējam flagmanis ar ciemiņiem uz vairākām stundām izgāja arī jūrā. "Nevar jau pa dīķi vien kuģot, jāparāda, kāda ir mūsu Baltijas jūra," pasmaidīja "Virsaiša" komandieris Ingars Pauris. Atgādinām, ka "Virsaitim" ir ievērojama pieredze civilmilitārās sadarbības veicināšanā. Uz kuģa ne tikai kāpušas neskaitāmas ekskursantu grupas un notikušas pat Dzejas dienas, flagmanis piedalījies arī latviešu filmas "Rīgas sargi" tapšanā. Bet jau vakar "Virsaitis" izgāja no mūsu ostas, lai piedalītos starptautiskās mācībās Klaipēdā. Mājās kuģis atgriezīsies nedēļas nogalē.