Kurzemes Vārds

05:05 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Skrējējs svītrainā peldkostīmā un citas izklaides

Kristīne Pastore

Skrējējs senlaicīgā svītrainā peldkostīmā, mīmi un citi cirka mākslinieki, kas izspēlē dažādas etīdes, gids, kas piedāvā iepazīties ar Jūrmalas parku un tuvējo teritoriju un citas atrakcijas – to visu, dažādojot vasaras izklaides iespējas gan liepājniekiem, gan pilsētas viesiem, sākot no 7.jūnija katru otro sestdienu Jūrmalas parkā piedāvās biedrība "Cietokšņa kopiena".

Visas vasaras laikā notiks astoņi pasākumi, no kuriem pirmais būs 7.jūnijā, pastāstīja "Cietokšņa biedrības" priekšniece Solvita Sudmale. Tā būs reize, kad visi, kas vasaras gaitā iesaistīsies šajos sarīkojumos, atnākušos īsumā iepazīstinās ar to, ko īsti no šīm sestdienām gaidīt. Un viņa ieskicē gaidāmo – būs diena, kad izvēlēsim Liepājas ākstu, būs diena, kad varēs iepazīties ar citādo Liepāju – pilsētu tās vēsturiskajā griezumā, būs diena, kad savas idejas piedāvās dažādas nevalstiskās organizācijas, būs pludmales ballīte bērniem un daudz kas cits. Pie bērnu laukuma Jūrmalas parkā būs uzstādīta skatuve, kur pasākuma laikā notiekošo izspēlēs cirka studijas "Beztemata" mākslinieki un citi jaunieši.

Lai gan notikumi uz skatuves mainīsies, visās šajā nedēļās būs arī kaut kas nemainīgs. Viens no tā – jau iepriekš pieminētais skrējējs. Senlaicīgā svītrainā peldkostīmā tas pārvietosies pa parku un būs sastopams te vienā, te citā vietā. Un, uz īsu brīdi apstājoties, tas interesentiem pavēstīs dažādas ziņas. Nu, piemēram, cik pašlaik pludmalē rāda termometrs, kāda ir ūdens temperatūra vai viļņu augstums jūrā. Citā vietā viņš, iespējams, pastāstīs, kas šai dienā noticis pirms simts gadiem. Citā atkal atpūtniekiem ziņos, kas todien notiek Liepājā un ko ir vērts apmeklēt. Vēl kaut kur stāstīs citas interesantas lietas. Un katru sestdienu, kad notiks šie sarīkojumi, pie skatuves apmeklētājus gaidīs gids, kurš aicinās ekskursijā pa parku un tā tuvējo apkārtni, lai iepazīstinātu gan ar kokiem un augiem, kas atrodami parkā un no kuriem, starp citu, daļa ir pavisam unikāli, kā arī ar arhitektūru un vēsturiskām iezīmēm šai Liepājas daļā. Un neiztrūkstošs katru reizi būs arī suvenīru tirdziņš.

Tas nozīmē, ka visi, kas sestdienās nebūs devušies ārpus pilsētas, pulksten 12 būs mīļi gaidīti Jūrmalas parkā pie bērnu atrakciju laukuma.