Kurzemes Vārds

05:26 Piektdiena, 13. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 29. maijā

1928.
"Neizmetiet dzīvniekus uz ielas!" – ar šādu uzsaukumu pie sabiedrības vēršas Dzīvnieku aizsardzības biedrība. Ļoti bieži izmestie un pamestie dzīvnieki, parasti suņi un kaķi, klīst pilsētā bez pajumtes, badā pamiruši. Lai atvieglotu to stāvokli, Dzīvnieku aizsardzības biedrība paziņo, ka bez atlīdzība pamestos kustoņus var nodot konkrētām personām šādās vietās: Ganību ielā 40 (Hermanim), Julianas ielā 47 (Šūmaherei), Grāvju ielā 9 (Hindersonei), Aleksandra ielā 83 (Jansonei) un Dīķa ielā (Heinrihai).

1938.
Pagājušā gada 1.oktobrī Liepājas Pilsētas valde atklāja pasažieru autobusu satiksmi ar ziemeļu priekšpilsētu un Kara ostu, laižot darbā divus autobusus. Jaunā līnija strādājusi ar labiem panākumiem. Tad Pilsētas valde akciju sabiedrībai "Vairogs" pasūtījusi vēl divus jaunus autobusus, no kuriem viens jau pienācis Liepājā. Pagājušajā nedēļā ar jauno autobusu veikti vairāki izmēģinājuma braucieni. Tie ir veiksmīgi, un šodien autobuss sāk kursēt noteiktajā maršrutā. Pirmie pasažieri ir Liepājas Lutera draudzes locekļi, kuri dodas uz "Meža prieku". Ceturtais autobuss pienākšot oktobrī, tad tiks atklāta satiksme ar dienvidu priekšpilsētu.

27. maijā beidzās velosipēdistu reģistrācijas, pārbaudes un numuru iegūšanas termiņš. Pēdējās dienās riteņbraucēji burtiski šturmēja policijas iecirkņus, to skaits sniedzās pāri sešiem simtiem. Lai paveiktu savu darbu, policisti pēdējās dienās strādājuši pāri pusnaktij.

1948.
Arteļa "Uzvara" kurpnieki apņēmušie līdz 20.jūnijam izgatavot ne mazāk par 150 pāriem jauna modeļa apavu, bet Liepājas Daudzveidu ražošanas kooperācijas arteļa "Brīvība" mākslīgo puķu darbnīca uzsākusi ražot galda lampu abažūrus. Jau tuvākajās dienās darbnīca izlaidīs pirmo produkciju.

Šajās dienās sporta biedrība "Dinamo" atver pirmo sporta piederumu veikalu Liepājā. Jaunajā veikalā ļoti plašā izvēlē ir dažādu veidu sporta rīki un treniņtērpi. Veikals iekārtots jaunās izremontētās telpās Peldu ielā.