Kurzemes Vārds

04:45 Piektdiena, 13. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Grobiņa uzņems skeitbordistus

Šosestdien no pulksten 11.30 Lielajā ielā Grobiņā notiks Latvijas un Grobiņas kausu izcīņa slalomā – speciālajā un līnijslalomā, kā arī augstlēkšanā.

Sacensībās piedalīsies pasaules un Eiropas čempions slalomā Jānis Kuzmins, Eiropas vicečempions junioru grupā Gustavs Gailītis, labākais Liepājas slalomists Ainārs Jermačenko un citi. Īpaši uz sacensībām tiek aicināti šī sporta veida veterāni. Visi interesenti varēs izmēģināt braukt ar slaloma dēļiem starp ķegļiem, kas ir visai atšķirīgi no strītstaila braukšanas.

Liepājas pusē skeitborda sacensības notiek tikai pāris reižu gadā, lai gan labu braucēju ir daudz un tie veiksmīgi piedalās sacensībās citās Latvijas pilsētās. Labākos sasniegumus pēdējos gados guvuši Ainārs Jermačenko un Didzis Jasukaitis slalomā un Emīls Sviklāns strītstailā.

Šogad rudenī apritēs 25 gadi, kopš Liepājā tika sarīkotas pirmās sacensības skeitbordā. Toreiz dalībnieki sacentās slalomā un dažādos veiklības braucienos. Tagad populārāks ir kļuvis strītstails jeb ielas stils, tiesa, tam nepieciešams speciāls parks.


"Līvu alus" atgriežas
Andris Sudmalis

Pēc divu gadu pārtraukuma alus darītava "Līvu alus" atkal kļūs par Liepājas basketbola sponsoru – uz turpmākajiem trim gadiem parakstīts līgums ar klubu "Liepājas lauvas". Pēc uzņēmuma pārdošanas dāņiem kuluāros bija dzirdams, ka mūsu pilsētas alus darītava un basketbolisti varētu atkal vienoties kopīgā dziesmā, bet oficiālu partnerību alus darītavas jaunie īpašnieki no kompānijas "Royal Unibrew" apstiprināja šonedēļ.

""Līvu alus darītavai" ir nopietni ilgtermiņa mērķi šajā pilsētā, un mēs savu attīstību redzam saskaņā ar pilsētas attīstības vīziju. Mēs vēlamies aktīvi līdzdarboties Liepājas sporta, kultūras un sociālajā dzīvē, tādēļ esam priecīgi apstiprināt, ka šonedēļ esam panākuši vienošanos un kļuvuši par basketbola kluba "Liepājas lauvas" vienu no lielākajiem sponsoriem," norādīja "Līvu alus darītavas" valdes loceklis Jespers Koldings.

Basketbola kluba "Liepājas lauvas" valdes priekšsēdētājs Artis Lagzdiņš par noslēgto vienošanos ir gandarīts: "Aktīvā basketbola sezona tikko ir beigusies, bet mums jau ir pirmais atbalsta līgums, par ko esmu ļoti priecīgs. Augstu vērtēju šo skaidrību, jo varam jau laikus sākt gatavoties nākamajai sezonai."


Notiks šaha čempionāts

Šā gada 31.maijā Kompleksās sporta skolas šaha kluba telpās, Bāriņu ielā 12, norisināsies Liepājas atklātais šaha čempionāts, kurā var piedalīties visi interesenti, sākot no pirmās sporta klases. Sacensību sākums pulksten 11, dalībnieku reģistrācija līdz pulksten 10.45. Papildu informācija par tālruni 29662417 (Gaļina Sudmale).


Debija jaunajā klasē
Miks Kuncītis

Kaut arī ūdens motosportistiem jaunā sezona Latvijā vēl tā pa īstam nav sākusies, vairāki komandas "UPB Energy" braucēji jau paguvuši pārbaudīt savus spēkus vērienīgās un mazākās sacensībās. Nedēļas nogalē jaunajā "Formula Mercury" laivu klasē debitēja liepājnieks Mārtiņš Morozs.

Līdz šim mačos Mārtiņš Morozs bija startējis tikai jauniešu jeb JT–250 laivu klasē, taču šajā sezonā viņš iecerējis piedalīties arī "Formula Mercury" sacīkstēs. Pēc Mārtiņa tēva Alda Moroza teiktā, jaunā klase esot daudz draudzīgāka apkārtējai videi, jo šīs klases laivai ir četrtaktu, nevis tradicionālais divtaktu dzinējs. Ja runājam par jaudu, tad 60 zirgspēku dzinējs spēj izspiest pat 120 kilometrus stundā. Vēl pērn šajā klasē varēja startēt tikai sportisti, kuri sasnieguši 16 gadu vecumu, bet šogad Ūdens motosporta federācija nolēma dot iespēju sevi parādīt arī jauniešiem līdz 14 gadiem, tātad arī M.Morozam.

Mārtiņa debija nelielā ciematā netālu no Drēzdenes, kur norisinājās Skandināvijas atklātā čempionātā pirmais posms, gan nebija pārāk spīdoša – trijos braucienos liepājnieks izcīnīja attiecīgi piekto, ceturto un sesto vietu, bet kopvērtējumā astoņu braucēju konkurencē viņš palika piektais. Līdz jūlijam, kad šajā klasē notiks pirmais pasaules čempionāts, Morozam vēl ir laiks patrenēties, taču vēl pirms tam gaidāmas vairākas sacensības – pirmās no tām jau šīs nedēļas nogalē Igaunijā, bet, kā zināms, 15.jūnijā Tirdzniecības kanālā Liepājā ar pirmo posmu startēs Latvijas atklātais čempionāts.


Jānis Porziņģis slinkot netaisās
Miks Kuncītis

Itālijas otrajā spēcīgākajā līgā sezona beigusies Jāņa Porziņģa pārstāvētajam klubam "Carmatic Pistoia", kas spēja aizkļūt līdz izslēgšanas spēlēm, taču zaudēja jau pirmajā kārtā. Liepājnieks jau kādu laiku ir dzimtajā pusē, un "Kurzemes Vārds" tradicionāli basketbolistu aicināja uz nelielu sarunu.

– Vai jau pilnībā esi sācis izjust brīvdienu prieku?
– Liepājā esmu divas nedēļas un šo to jau paveicis – saticis ģimeni, draugus un arī mazliet atpūties, taču nevarētu teikt, ka starpsezonu posmā slinkošu. Tiesa, ar tuviniekiem esmu ieplānojis izbraucienu tepat pa Latviju.

– Cik zinu sezona tavam klubam nebija viegla, vai tad nogurums nav sakrājies?
– Tas tiesa, taču, ja gribu spēlēt augstā līmenī, tad pārāk atslābināties nevar, tādēļ jau tagad sava fiziskās sagatavotības trenera Artūra Košeļeva vadībā esmu atsācis treniņus.

Daudz esmu dzirdējis runas par to, ka Itālijas elites divīzija nav salīdzināma ar otro līgu, vai pats izjuti krasas atšķirības?
Pirmkārt, noteikti varu teikt, ka līmenis tur ir pietiekami augsts, taču ne tāds kā "A" sērijā, kur spēlētāji ir fiziski spēcīgāki, meistarīgāki un par savu darbu saņem krietni lielāku atalgojumu, taču, manuprāt, vairāki otrās līgas spēlētāji tur noteikti varētu spēlēt. Domāju, ka Itālijā otrā līga ir spēcīgākā Eiropā. Neuzskatu, ka spēlēšana šajā līmenī manā karjerā ir solis atpakaļ.

– Vai šo sezonu vari nosaukt par izdevušos?
Atklāti sakot, no sevis cerēju vairāk, taču par neveiksmīgu arī to nevarētu nosaukt, jo treneris man uzticējas un laukumā pavadīju daudz laika, regulāri spēli sākot pamatpiecniekā. Sākumā komandas mērķis bija saglabāt vietu otrajā līgā, jo tikai pērn tajā atgriezāmies, taču, sezonai ritot, sapratām, ka neesam sliktāki par pārējiem un, galvenais, varam cīnīties. Kad iekļuvām izslēgšanas spēlēs, protams, gribējām tikt vēl tālāk, taču nepaveicās un pietrūka fiziskā spēka.

– Vai komandā biji, tā teikt, viens no vilcējspēkiem?
Tā jau laikam sanāk, jo spēlēju patiešām daudz, un tas man patika. Arī starta piecniekā īsti vieta nebija jāizcīna – kā sāku, tā arī spēlēju līdz sezonas beigām. Mūsu klubs spēlēja izteiktu komandas spēli, un tā mums vairāk vai mazāk nesa augļus. Pozitīvi bija arī tas, ka, ja laukumā gadījās kļūdīties, tad treneris uzreiz neizdarīja maiņu un deva otru iespēju.

– Sezonas otrajā pusē tevi apciemoja Latvijas izlases jaunais treneris Nenads Trajkovičs. Kādi bija pirmie iespaidi?
– Manuprāt, ļoti inteliģents un stingrs treneris, kurš zina, ko vēlās sasniegt. Trajkovičs man atklāja, kādu viņš izlasē vēlas redzēt ceturtā numura spēlētāju, īsti nezinu, vai es atbildu viņa standartiem. Pie vakariņu galda cilvēks var būt pavisam savādāks nekā treniņos, tādēļ pastāv iespēja, ka savos secinājumos esmu kļūdījies.

– Vairāki potenciālie izlases kandidāti vēl nav teikuši jāvārdu spēlēšanai valstsvienībā, kā ir ar tevi?
– Iespējams, daļa spēlētāju vēl nav pieņēmuši lēmumu smagās sezonas dēļ, un es viņus pilnībā saprotu, jo visiem taču gribas atpūsties un pabūt kopā ar tuviniekiem. Ja man būs iespēja spēlēt izlasē, tad noteikti to arī darīšu.

– Pirmā kandidātu kopā sanākšana paredzēta jau pavisam drīz – 9.jūnijā. Vai arī tu tur būsi?
– Visdrīzāk, kopā ar izlasi sākšu trenēties tikai jūlija vidū, jo līdz tam esmu iecerējis pabūt tepat Liepājā un trenēties individuāli.

– Vai šāds lēmums nevarētu iespaidot tavas izredzes iekļūt izlasē?
– Patiešām nezinu, taču diezin vai tādēļ mainītu savus plānus, jo primārais man tomēr ir maizes darbs – spēlēšana klubā.

– Visbeidzot – kur spēlēsi nākamajā sezonā?
Vēl neko konkrētu nevaru pateikt, taču mans aģents pie tā strādā. Pastāv iespēja, ka palikšu klubā "Carmatic", taču tikpat reāla ir kluba maiņa.

– Vai par tevi ir izrādījis interesi arī kāds Latvijas klubs?
– Pagaidām tikai komandas "VEF/Rīga" galvenais treneris Valdis Valters. Nemāku teikt, cik reāla ir mana spēlēšana šajā klubā, taču viss var būt.