Kurzemes Vārds

20:01 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Dažādi

Liepājnieki uzvar sava ezera ūdeņos
Miks Kuncītis

Liepājas ezerā pirmo reizi notika Latvijas čempionāta posms spiningošanā, kurā piedalījās vairāk nekā 40 ekipāžu no visas Latvijas. Šie bija kārtējie mači, kuros vēlreiz varēja pārliecināties, ka zivju mūsu ezerā ir ne mazums. Un, kurš gan savas apkārtnes ūdeņus pazīs labāk, ja ne paši liepājnieki.

Sacensības organizēja Liepājas Makšķernieku klubs, un, jāteic, par spīti brāzmainajiem ziemeļaustrumu vējiem, kas dažubrīd sasniedza pat 20 metru sekundē, viņiem sacensības izdevās novadīt godam. Organizatori ar izvēlēto copes datumu bija trāpījuši desmitniekā, jo tikai trīs laivas noslēgumā palika tukšā. Lielākā zivs bija 88 centimetrus gara, taču, pēc copmaņu nostāstiem, dižākās līdakas esot pamanījušās izvairīties no asajiem āķiem.

Lielākā daļa makšķernieku Liepājā ieradās iepriekšējās dienas vakarā, lai jau pēc pāris stundām vēl krietni pirms saullēkta varētu traukties pretī piedzīvojumiem.

Liepājnieki kopvērtējumā ieņēma abas pirmās vietas. Par uzvarētājiem kļuva Liepājas Makšķernieku kluba pārstāvji, otro vietu izcīnīja komanda "Pie Kuzmiča". Jau pavisam drīz – 14.jūnijā – Daugavā norisināsies Latvijas čempionāta otrais posms, un tajā liepājnieki centīsies pierādīt, ka spēj uzvarēt ne tikai savos ūdeņos.


Kā prognozēt tarifu
Kirils Bobrovs

Grūtu darba cēlienu pašlaik pārdzīvo mūsu siltumenerģētiķi: ir jāievēro savas siltumsaimniecības stingrie vasaras rekonstrukcijas grafiki, un tomēr jāpārvar grūtības, kas saistītas ar kurināmā padārdzināšanos un tarifa pārskatīšanu. Aizvakar izplatītajā nomierinošajā paziņojumā masu informācijas līdzekļiem bija sacīts, ka kārtējā tarifa paaugstināšana nepārsniegs 14 procentu un būs viena no visnenozīmīgākajām Latvijā. Šādas pozīcijas pamatojums argumentēts ar to, ka pēdējā laikā samazinājušies zudumi trasēs, samazinājies gāzes patēriņš, palielinājusies ražošanas efektivitāte. Taču uzņēmuma "Liepājas enerģija" speciālistiem nākas atbildēt uz visdažādākajiem patērētāju jautājumiem, kaut arī pēc Sabiedrisko pakalpojumu regulatora nesen publicētās informācijas, projekta apspriešanu nevar nosaukt par aktīvu.

Kamēr vēl nav galīgā lēmuma par jaunajiem tarifiem, nevajadzētu lieki uzkurināt kaislības. Taču kaislības ne vienmēr uzkurina patērētāji. Uzņēmuma "Liepājas enerģija" nomierinošajā informācijā arī ne viss bija pārliecinošs. Pirmkārt, ja runa patlaban ir par 14 procentiem, kādēļ tad projektā paredzēti pat 217 procenti (ar PVN, protams)? Otrkārt, kādēļ jācenšas iestāstīt lasītājam, ka gāzes cena tiek apstiprināta 83 variantos atkarībā no patērētāju kategorijas? Lasītāju interesē tikai viena, tā, pēc kuras "Liepājas enerģija" norēķinās ar uzņēmumu "Latvijas gāze". Treškārt, kādēļ gan mūs mierināt, ja nākamā režģa sadaļa paredz 21 cenu variantu? Mums interesantāk būtu zināt, kurā tās šūniņā mēs nokļūsim, teiksim, jūlijā vai oktobrī. To neviens nezina. Taču labāk, protams, nenervozēt, bet nogaidīt.