Kurzemes Vārds

21:17 Ceturtdiena, 4. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Klāt vasara, klāt pārmaiņas!
Ilze Grunska

Vasara atnāk ar jauniem hobijiem, atvaļinājumu un citiem priekiem, ko mums atnes siltais laiks. Bet šajā atpūtas brīdī der atcerēties par veselīgu un saudzīgu kosmētiku savam ķermenim un sejai, tāpēc "Brīvbrīdis" ieklausījās Liepājas kosmētisko salonu speciālistu ieteikumos un veikalos pieejamo produktu klāstam.

Revidējot kosmētikas plauktu

Atnākot jaunai sezonai, rodas jautājums: kas savā kosmētikas plauktā būtu jānomaina? Salona "Kolonna" kosmētiķe Daina Rancāne "Brīvbrīdim" pastāstīja, ka krasas pārmaiņas gan neesot vajadzīgas. Vislielākā uzmanība jāpievērš krēma izvēlei, jo atšķirībā no ziemas, kad svarīga bija ādas barošana, vasarā nepieciešama visa ķermeņa papildu mitrināšana. Neiztrūkstoša sastāvdaļa ir krēmi ar saules aizsargfiltru, kura indeksam jābūt ne mazākam par 15. "Kolonna" saviem klientiem parasti piedāvā "Guinot" saules staru aizsargājošos līdzekļus, tomēr Daina Rancāne neslēpj, ka katram cilvēkam kopjošo produktu izvēle ir diezgan individuāla. "Cits var aiziet nopirkt kādu Krievijā ražotu produkciju un būs daudz apmierinātāks", stāsta Daina. Domājot arī par higiēnu, vasaras sezonā visieteicamākie ir antibakteriālie dezodoranti, sevišķi labi ir tādi, kuru sastāvā atrodams tējas koka ekstrakts. Jāizvairās no spirtu saturošiem dezodorantiem, kas ir pārāk kairinoši, un gēlveida, kas mēdz ādu salipināt.

Ņemam talkā ūdeni

Ūdens kā visas dzīvības pamatā esošs elements ir neiztrūkstoša sastāvdaļa veselīgas ādas noslēpumam arī vasarā. Speciālisti uzsver, ka pilnvērtīgai ādas mitrināšanai nepietiek vien ar krēmiem, bet nepieciešams ūdeni lietot arī uzturā. To, ka ādai ir vajadzīgs viss dabiskais, pierāda sen zināma patiesība par gurķu maskas pozitīvo ietekmi uz ādas struktūru, kura tai sniedz stingrumu, mitrumu un elastību un labāk palīdz pārciest sauso vasaras periodu. Arī mitrās salvetes ir lieliski palīgi pret ādas problēmām karstajā gadalaikā. "Krunkas un mazās plaisas rodas no sausuma", stāsta salona "Avēnija" kosmētiķe Santa Novada. Viņa iesaka lietot izsmidzināmos līdzekļus jeb sprejus, kuru sastāvā ir skābeklis un kuri uztur mitrumu nogurušā ādā visas dienas garumā, bet citos pat termālie ūdeņi. To labākā īpašība ir spēja atsvaidzināt, turklāt sprejus var lietot visam ķermenim, arī matiem un sejai. Santa Novada "Brīvbrīdim" ieteica kvalitatīvo "Biotron oxy spray", bet kosmētikas veikalos ir pieejama ļoti plaša arī citu līdzīgu produktu izvēle.

Trīs vai vairāk?

Neapgrūtinot sevi ar kosmētikas produktiem, kas varētu somiņā aizņemt tikai lieku vietu, centāmies noskaidrot tās trīs lietas, bez kurām vasarā labāk no mājas neiziet. Speciālisti iesaka pa rokai vienmēr turēt mitrinošu krēmu, ķermeņa aizsargkrēmu pret saules nelabvēlīgo ietekmi un mitrās salvetes, kuras attīra ādu un atsvaidzina poras. Jautājām arī liepājniekiem par viņu trīs produktu izvēli. Lielu atsaucību ieguva mitrinošie un dažādi aizsargkrēmi, arī mitrās salvetes, bet galvenais vasaras sezonas elements, izrādās, ir lūpu balzams, kuram jābūt līdzi vienmēr un visur.

Mana pieredze

Liepājniece Dana (20 gadi) "Brīvbrīdim" labprāt pastāstīja, ka nešķiro lietojamo kosmētiku pēc gadalaika un sezonas, bet gan drīzāk pievērš uzmanību ādas stāvoklim kopumā, izvērtējot, kas tai ir nepieciešams attiecīgajā momentā. "Reizēm pat vasaras sezonā jūtu, ka ādai nepieciešams kaut kas barojošāks un taukvielām bagātāka konsistence," savā domās dalās Dana. Meitene piekrīt, ka negāzētam minerālūdenim ir īpaša vieta viņas somiņā visa gada garumā, Dana dod priekšroku "Evian", uzskatot, ka tas ir kvalitatīvs un veselīgs. Arī mitro salvešu lietošana nu jau kļuvusi par paradumu, jo nosēdumi, kas dienas laikā karstā un putekļainā gaisa iespaidā nokļūst uz ādas, ir viegli notīrāmi. Viņas vienaudze Marta pārliecinoši uzsvēra, ka pats svarīgākais, kam būtu jāatrodas somiņā vasaras sezonā ir lūpu balzams. Meitene, starp citu, lieto "Dzintara" ražoto balzamu lūpām un pastāstīja, ka tas ir dabisks un patīkams, bet nemaksā dārgi. "Man ļoti svarīga ir arī ūdens noturīga skropstu tuša, lai nevajadzētu sevi ierobežot peldēšanās sezonas laikā, bet vienalga labi izskatīties," smaidot stāstīja Marta. Veselīgas un vieglas pārtikas atbalstītāja ir Zanda (20 gadi), meitene uzskata, ka tas ir ļoti būtisks faktors, lai ķermeņa āda izskatītos dabiska un starojoša. "Reizēm uz sejas tiek uzlikts kāds gurķis, kurš palīdz uzturēt mitrumu un ļoti labi atsvaidzina." Visas jaunietes atzina, ka nevar iedomāties savu vasaru bez krēma ar saules aizsargfiltru, viņas piekrita, ka par ādas saglabāšanu ir jādomā jau jaunībā, lai saules kaitīgā ietekme kādreiz neatnestu kādu nepatīkamu un nevēlamu pārsteigumu.