Kurzemes Vārds

10:45 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Basketbola saimniecībā darba pilnas rokas
Miks Kuncītis

Latvijā basketbola sezona beigusies, taču vasarā iestāsies tikai nosacīts klusums, jo klubu iekšienē visa starpsezonu posma garumā notiek un notiks aktīva rosība. Daudz darba šajā laikā solās būt arī basketbola klubam "Liepājas lauvas". Dažas nianses jau atrisinātas, bet dažas – attīstības stadijā.

Jau rakstījām, ka BK "Liepājas lauvas" tikušas pie sponsora, kas ir nosacīti jauns – "Līvu alus". Kluba valdes priekšsēdētājs Artis Lagzdiņš pauda, ka sarunas ar šo uzņēmumu noritējušas jau pusotru mēnesi un tikko panākta vienošanās. Pēc Lagzdiņa vārdiem, lielākais atbalstītājs, visdrīzāk, palikšot tas pats – Liepājas Pilsētas dome, taču joprojām tiekot strādāts pie jaunu sponsoru piesaistes, un daži no tiem vēl nav pauduši savu nostāju. Kopējais kluba budžets nākamajai sezonai tiek lēsts ap 350 tūkstošiem latu (31000 no tā tiks novirzīti vadošajai komandai, bet atlikusī summa "Liepājas lauvu" fārmklubam un LABL spēlējošai "Liepājas papīra" vienībai). Jā, starp citu, vēl pagaidām LBS nav tikuši skaidrībā, taču, visdrīzāk, nākamajā sezonā bez Latvijas Amatieru basketbola līgas cīņas notiks arī starp LBL klubu fārmklubiem, un tajā tiks noteikts spēlētāju vecuma limits.

Aktuāls mūsu klubā ir arī treneru jautājums, un ir vairāki reāli kandidāti, kas pērnās sezonas galvenajam trenerim Armandam Misum varētu nākt talkā. Vēl nav īstas skaidrības, kā šis process atrisināsies, jo kluba vadība pieļauj, ka varētu arī nebūt izteikts galvenais treneris, bet abi strādātu roku rokā. Tiesa, tikpat reāla ir varbūtība, ka pie komandas stūres ķeras viens cilvēks. BK "Liepājas lauvas" bijušas sarunas ar vairākiem potenciāliem kandidātiem – gan ar tepat Latvijā strādājošiem, gan Lietuvā un Krievijā. Kā viens no variantiem izskanējis Harija Grota vārds. Kluba direktors Artūrs Košeļevs atzina, ka BK "Liepājas lauvas" saistībā ar trenera jautājumu, visticamāk, ieturēs pauzi, jo pirmssezonas sagatavošanas posma sākuma fāzē galvenais treneris nav obligāti nepieciešams. Jāatzīmē, ka LABL komandas trenera Induļa Možeika palīgs nākamajā sezonā būs "Liepājas lauvu" spēlētājs, ar kuru jau pagarināts līgums, – Artūrs Štālbergs.

BK "Liepājas lauvas" līgumi kabatā ir lielākajai daļai pērnās sezonas spēlētāju – Salvim Mētram, Jānim Graudiņam, Renāram Zeltiņam, Vairim Pusaudzim, Jevgēņijam Kosuškinam, Edgaram Rēķim. Pagaidām vēl izlēmuši nav ne Mareks Jurevičus, ne arī Klāvs Ansons. Līgums netiks pagarināts ar Kasparu Ciprusu un droši vien arī ar Vernonu Hemiltonu. Noteikti sastāvs tiks pastiprināts ar kādu garā gala spēlētāju un arī otrā, trešā numura basketbolistu.

Pēc divu gadu pārtraukuma Liepājas basketbola klubu atkal sponsorēs uzņēmums "Līvu alus". Par to, protams, priecīgs ir gan BK "Liepājas lauvas" valdes priekšsēdētājs Artis Lagzdiņš, gan arī direktors Artūrs Košeļevs.


LHF atļauj klubiem spēlēt Baltkrievijas čempionātā

Latvijas Hokeja federācijas valdes sēdē vakar tika panākta vienošanās, ka četri pagājušās sezonas Latvijas čempionāta spēcīgākie klubi nākamajā sezonā spēlēs Baltkrievijas atklātajā čempionātā. Baltkrievijas čempionātā spēlēs Latvijas čempionvienība "Liepājas metalurgs", vicečempione "ASK/Ogre", kā arī "Rīga 2000" un Daugavpils "Latgale", kas pagājušās sezonas Latvijas čempionātā finišēja attiecīgi trešajā un ceturtajā vietā.

SK "Liepājas metalurgs" ģenerāldirektors Aleksandrs Rogoza pastāstīja, ka federācijas atļauja ir formāla, lai klubi būtu juridiski tiesīgi piedalīties mūsu kaimiņvalsts čempionātā. Ir zināms, ka nepieciešamais finansējums ir atrasts komandai "Rīga 2000", bet pārējiem klubiem finansējums vēl tiek meklēts. Nākamās nedēļas sākumā Latvijas klubu pārstāvji dosies uz Baltkrieviju, lai turpinātu sarunas par spēlēšanu šās valsts atklātajā čempionātā.


Vieglatlēti Klaipēdā un Aizputē
Andris Sudmalis

Jau rakstījām, ka vadošā Liepājas vieglatlēte Poļina Jeļizarova pagājušajā nedēļā teicami startēja Jēkabpilī, kur uzrādīja jaunu mūsu valsts rekordu, kā arī kvalificējās Pekinas olimpiādei. Sacensībās Latvijā un Lietuvā sekmīgi piedalījušies arī citi sporta skolas "Daugava" audzēkņi.

Sezonas atklāšanas sacensībās Klaipēdā liepājnieki uzvarēja sešās disciplīnās – Jevgēņijs Bobrovs ar laiku 56,18 bija pirmais 400 metros ar barjerām, Edgars Miļus ar 11,46 sekundēm palika nepārspēts 100 metru distancē, Poļina Jeļizarova šoreiz startēja 1500 metru gludajā distancē un uzvarēja ar rezultātu 4:27,90. Marina Surņina ar 59,55 sekundēm bija ātrākā 400 metros, Egija Šlisere, uzstādot personīgo rekordu (2:24,24) uzvarēja 800 metru skrējienā, bet Aleksandrs Čarkins ar laiku 1:57,23 palika nepārspēts 800 metru distancē.

Savukārt Aizputē norisinājās Latvijas Vieglatlētikas savienības kausa izcīņas pirmais posms, kurā gan nebija pārstāvētas daudzas Vidzemes un Latgales sporta skolas. Šoreiz mūsējiem izdevās izcīnīt četras uzvaras: J.Bobrovs ar jaunu personīgo rekordu 50,53 uzvarēja 400 metru skrējienā, A.Čarkins 1500 metru skrējienā uzvarēja ar laiku 4:10,13, bet vēl divas zelta medaļas mūsējiem sagādāja Irina Štūla–Pankoka (4:49,59 1500 metros) un Marina Surņina, kas 400 metru skrējienā uzvarēja ar laiku 59,10 sekundes, un apsteidza vēl divas liepājnieces – E.Šliseri un Agnitu Balodi.

Šonedēļ liepājnieki varētu piedalīties Murjāņu kausa izcīņā, kas vienlaicīgi būs arī Latvijas izlases kandidātu noteikšanas sacensības. Savukārt mazākiem "Daugavas" audzēkņiem paredzētas sacensības Jēkabpilī.