Kurzemes Vārds

00:45 Piektdiena, 21. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Skatiens

Kritika ņemta vērā
Inita Gūtmane

"Naktis, kurās viss notiek." "Sapnis divu dienu garumā ar atmiņām uz mūžu." "Paradīze zemes virsū." "Vieta, kur satiekas seni draugi no visas Latvijas un Eiropas." "Notikums, kas ievelk sevī un paņem līdz dvēseles dziļumiem un uzsviež septītajās debesīs." "BBP ir labāks par seksu!" "Krāsaina viesuļvētra. Esmu lepna, ka tas notiek mūsu pilsētā." Tie ir daži festivāla "Tele2 Baltic Beach Party" raksturojumi, kurus var izlasīt Latvijas 1.rokkafejnīcā un kurus ļaudis rakstījuši anketās, izsakot savas domas par Liepājas pludmales ballīti.

Festivāla rīkotājus ik gadu apber ar komplimentiem un uzsver viņu uzdrīkstēšanos uzņemties organizēt kaut ko tik grandiozu, bet viņiem nākas arī uzklausīt daudz aizrādījumu par to, ko festivāls sliktā nozīmē dara ar mūsu pilsētu. To, ka pludmale ir piegružota, parkā un pilsētā mētājas festivāla apmeklētāju atstātas drazas, iereibušu mazgadīgo un pieaugušo ir vairāk nekā ierasts, skaļais troksnis traucē pludmales tuvumā dzīvojošos.

Taču pozitīvi ir tas, ka, mācoties no kļūdām un uzklausot un ņemot arī vērā kritiku, festivāla rīkotāji domā, kā uzlabot situāciju, lai negatīvā būtu pēc iespējas mazāk. Protams, visiem neizpatiksi nekad. Daudzi gribētu, lai šāds festivāls Liepājā vispār nenotiktu un mūsu pilsēta vasarā paliktu tikpat klusa kā ziemā. Pagājušajā nedēļā brāļi Mediņi ar savu komandu preses konferencē pastāstīja par gaidāmo notikumu un par to, kas ērtāku darīs dzīvi festivāla apmeklētājiem un iedzīvotājiem. Viena no lietām, kas daudzus neapmierināja, bija festivāla dienās mašīnām pārpildītā pilsēta. Jau tā ikdienā ar stāvvietas atrašanu ir pagrūti, kur nu vēl tad, kad pilsētā vienlaikus ierodas vairāki desmiti tūkstoši cilvēku. Lai risinātu šo problēmu, vienu mašīnu stāvvietu plānots izveidot Dienvidrietumu mikrorajona galā, kur bija iecerēts akvaparks. Vēl notiek pārrunas ar uzņēmējiem par iespēju izvietot transportlīdzekļus stāvlaukumos pirms Liepājas centra. Iebraucēji tur varētu atstāt savus auto un mierīgu prātu doties uz festivālu un tā teritorijā bez kreņķiem pavadīt divas dienas.

Šogad festivāla norises teritorija par 300 līdz 400 metriem pabīdīsies uz ziemeļiem no Kūrmājas prospekta gala. Tas savukārt prieku darīs tiem, kas vēlas sauļoties viņu ierastajā vietā – pludmales centrālajā daļā. Par izmaiņām noteikti būs gandarīti Jūrmalas parkā vai tā tuvumā dzīvojošie, kas līdz šim bija spiesti samierināties ar lielo troksni. Ne mazums bija aizrādījumu par telšu pilsētiņas atrašanās vietu. Tās dēļ Jūrmalas parks tika izmīdīts un piedrazots. Šogad telšu pilsētiņai izvēlēta cita vieta – suņu pastaigu laukumā Zvejnieku alejā, kur pirms tam būs rūpīgi uzkopts. Bet cilvēka četrkājainiem draugiem tāpēc nevajadzēs divas dienas ciesties, placītis būs atstāts arī viņu vajadzībām.

Tāpat festivāla rīkotāji padomājuši, lai iekļūšana teritorijā neradītu drūzma. Šogad būs viena liela ieeja ar aptuveni piecpadsmit skrejām tieši pludmalē. Drūzmēšanos mazinās vēl tas, ka piesaistoši pasākumi sāksies agrāk nekā citus gadus, tāpēc teritorija ar ļaudīm pildīsies pakāpeniski. Būs arī padomāts, lai, tāpat kā pērn, kāds nevarētu pajokoties ar elektrības vadiem un atvienot pie biļešu kasēm gaismu, kas kavēja un nervozus darīja gan apmeklētājus, gan darbiniekus.

Cerēsim, ka festivāla rīkotājiem viss plānotais izdosies, lai iedzīvotājiem šis pasākums saistītos ar patīkamām emocijām, nevis, pieminot tā vārdu, pierē savilktos grumbas un būtu ātri jāsteidzas pie datora, lai anonīmi izteiktu savus pārmetumus.